ویژگی های شخصیتی infp; این تیپ درونگرا، محتاط و خلاق است


تست شخصیت مایرز-بریگز یا بیشتر به عنوان MBTI شناخته می شود، یک معیار شخصیتی است که شامل 16 تیپ شخصیتی است و در قالب یک پرسشنامه به افراد نشان می دهد که بیشتر به کدام تیپ شباهت دارند. شخصیت infp یکی از ۱۶ تیپ شخصیتی است که به عنوان شخصیت‌های «کمال‌گرا» یا «متوسط» توصیف می‌شوند. افراد با این تیپ شخصیتی عموما درونگرا، ایده آل گرا و خلاق هستند. همه آنچه را که باید در مورد شخصیت infp بدانید را در این مقاله خواهید خواند.

ویژگی های شخصیتی Infp

Inf ها عموما درونگرا، ساکت و محجوب هستند. قرار گرفتن در موقعیت های اجتماعی انرژی آنها را تخلیه می کند. این افراد زمان زیادی را به دوستان نزدیک و خانواده خود اختصاص می دهند و همچنین به احساسات و عواطف عزیزان خود اهمیت زیادی می دهند.

افراد با تیپ شخصیتی infp نسبت به کسانی که دوستشان دارند و به ایده ها و اهدافی که برایشان مهم است بسیار وفادار هستند. این افراد علاقه زیادی به تنهایی و خلوت با خود دارند و از این طریق انرژی می گیرند. البته این میل به تنهایی را نباید با کمرویی اشتباه گرفت.

افراد Infp تمایل دارند به شهود متکی باشند و بیشتر بر روی کلیات تمرکز کنند تا جزئیات. این افراد در مورد چیزهایی که واقعاً به آن‌ها اهمیت می‌دهند یا پروژه‌هایی که روی آن‌ها کار می‌کنند دقیق هستند، اما تمایل دارند جزئیات پیش پا افتاده یا خسته‌کننده را نادیده بگیرند. افراد Infp احساساتی هستند و تصمیمات آنها بیشتر تحت تأثیر نگرانی های آنها است.

این افراد از تعارض متنفرند و زمانی که درگیری یا بحثی پیش می‌آید، معمولاً بیشتر بر احساساتی که باعث تعارض آنها می‌شود تمرکز می‌کنند تا جزئیات واقعی. در طول بحث، آنها می توانند بیش از حد احساسی یا حتی غیرمنطقی به نظر برسند.

علاوه بر اینکه می خواهند درک بیشتری از خود و نحوه تناسب خود با جهان به دست آورند، infps همچنین می خواهند دنیا را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنند. افراد با این تیپ شخصیتی زمان زیادی را صرف کشف هدف خود در زندگی می کنند و دائماً به این فکر می کنند که چگونه از مهارت ها و استعدادهای خود برای بهترین خدمت به مردم استفاده کنند.

هنگام تصمیم گیری، تیپ شخصیتی infp دوست دارد گزینه های خود را باز نگه دارد. آنها اغلب تصمیمات مهم را به تعویق می اندازند تا زمانی که شرایط تغییر کند و همه چیز مطابق میل آنها باشد. این افراد بر اساس ارزش های شخصی تصمیم می گیرند و به ندرت منطقی عمل می کنند.

نقاط قوت

نقاط ضعف

وفادار و فداکار

کمال گرایی بیش از حد
حساس به احساسات همه چیز را شخصی کنید

دلسوز و علاقه مند به دیگران

جزئیات را نادیده بگیرید
ارزش گذاری روابط

موقعیت های از دست رفته

کارکردهای شناختی شخصیت infp

در روانشناسی MBTI، چهار مؤلفه روانشناختی شخصیت وجود دارد:

 • متفکر
 • عاطفی؛
 • حسی
 • شهودی

افراد هر یک از این کارکردهای شناختی را با برون گرایی یا درون گرایی نشان می دهند. هر تیپ شخصیتی تا حدودی شامل همه این مولفه ها می شود، اما این کارکرد است که شخصیت را تا حد زیادی کنترل می کند. البته توابع کمکی و ثالثی نیز از عملکرد غالب پشتیبانی می کنند. کارکردهای شناختی در افراد با تیپ شخصیتی infp به شرح زیر است:

عملکرد غالب: درونگرای عاطفی

Inf ها احساسات را به خوبی درک می کنند، اما درونگرا بودن باعث می شود بسیاری از این احساسات را درونی کنند. این افراد حس شگفت انگیزی نسبت به دنیا دارند و در برخورد با دیگران شفقت و همدلی زیادی دارند. اگرچه این احساسات در این افراد بسیار قوی است، اما آن را به صورت عمومی ابراز نمی کنند.

عملکرد کمکی: برونگرا بصری

Infps از تخیل و سناریوهای “چه می شود اگر …” برای بررسی موقعیت ها استفاده می کند و اغلب قبل از تصمیم گیری در مورد احتمالات مختلف فکر می کند. زندگی درونی آنها نیرویی غالب در شخصیت آنهاست و از شهود خود برای برقراری ارتباط با دنیای بیرون استفاده می کنند. آنها روی کلیات تمرکز می کنند و این کلیات مسیر آینده آنها را شکل می دهد. این توانایی به Infp کمک می کند تا یک رهبر مشتاق برای ایجاد تغییرات مثبت در جهان باشد.

عملکرد مرتبه سوم: درونگرایی حسی

زمانی که infp اطلاعاتی را دریافت می کند، خاطرات واضحی از رویدادها در ذهن خود ثبت می کند. آنها این وقایع را در ذهن خود بازتولید می کنند تا تجربیات مختلف را تحلیل کنند. چنین خاطراتی معمولاً با احساسات شدید همراه است، بنابراین یادآوری یک خاطره خاص می تواند شبیه به زنده کردن آن باشد.

کارکرد ثانویه: متفکر برونگرا

این رویکرد شناختی شامل سازماندهی و درک جهان به صورت عینی و منطقی است. این رویکرد تأثیری ناخودآگاه بر روی شخصیت infp دارد، اما می‌تواند خود را در موقعیت‌های استرس‌زا نشان دهد. هنگامی که فرد تحت فشار قرار می گیرد، یک فرد infp ناگهان می تواند بسیار عمل گرا و جزئیات گرا شود و به جای احساسات، بر منطق تکیه کند.

شغل شخصیت infp

شغل شخصیت infp

افراد با تیپ شخصیتی infp معمولا در مشاغلی که می توانند خلاقیت و بینش خود را بروز دهند عملکرد بهتری دارند. آنها به خوبی با دیگران کار می کنند اما معمولا ترجیح می دهند به تنهایی کار کنند.

افراد با این تیپ شخصیتی بسیار خلاق و هنرمند هستند. این افراد مهارت های کلامی خوبی دارند، اما گاهی اوقات ترجیح می دهند به جای صحبت کردن، افکار و احساسات خود را از طریق نوشتن بیان کنند. افراد Infp دوست دارند بیشتر در مورد دیگران بیاموزند و علاقه مند به شنیدن و کاوش در جنبه های مختلف موضوع هستند.

مشاغل محبوب شخصیت infp

 • هنرمند؛
 • مشاور؛
 • گرافیک؛
 • کتابدار؛
 • روانشناس؛
 • فیزیوتراپیست؛
 • کارگر اجتماعی؛
 • نویسنده.

افراد مشهور با شخصیت infp

برخی از افراد مشهور که دارای شخصیت infp هستند عبارتند از:

 • آدری هپبورن (بازیگر)؛
 • علیشا کیز (خواننده);
 • JRR Taliken (نویسنده);
 • پرنسس دایانا (عضو خانواده سلطنتی بریتانیا)؛
 • ویلیام شکسپیر (نمایشنامه نویس)؛
 • فرد راجرز (مجری تلویزیون).

نکاتی برای تعامل با یک شخصیت infp

تعامل با شخصیت infp

1. دوستی

Infps معمولا فقط چند دوست صمیمی دارد، اما این روابط طولانی مدت هستند. این افراد در درک احساسات دیگران مهارت دارند، اما برای به اشتراک گذاشتن احساسات خود با دیگران مشکل دارند.

اگرچه این افراد خواهان صمیمیت عاطفی و روابط عمیق هستند، اما گاهی اوقات برقراری ارتباط با آنها دشوار است. آشنایی با یک infp ممکن است زمان بر باشد، اما این پاداش برای کسانی که صبور هستند عالی است.

2. فرزندپروری

والدین Infp عموماً حامی، دلسوز و دوستانه هستند. آنها به خوبی کودکان را راهنمایی می کنند و ارزش های مثبتی را در آنها ایجاد می کنند. این افراد گاهی اوقات به سختی احساسات خود را با فرزندان خود در میان می گذارند و بیشتر اوقات سعی در ایجاد هماهنگی بین اعضای خانواده دارند.

3. روابط

فردی با تیپ شخصیتی infp تمام تلاش خود را می کند تا شریک عاشقانه خود را راضی کند و از او بسیار قدردانی می کند. وقتی این فرد با فردی وارد رابطه می شود، بسیار به او وفادار است. این فرد گاهی اوقات دیدگاه های بیش از حد عاشقانه به روابط دارد و این باعث افزایش توقعات او از طرف مقابل می شود. این فرد در بحث های مربوط به رابطه به حرف ها و نظرات طرف مقابل به خوبی گوش می دهد و سعی می کند از درگیری جلوگیری کند.

شما بگو

آیا تا به حال تست شخصیت داده اید؟ تیپ شخصیتی شما چیست؟ آیا شما یک تیپ شخصیتی infp هستید؟ آیا با این افراد دوستی یا تعامل نزدیکی دارید؟ نظر شما در مورد این افراد چیست؟ تجربیات و نظرات ارزشمند خود را با ما و کاربران عزیز در میان بگذارید.

هشدار! این مقاله صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر


Buy As - مجموعه صوتی زبان بدن

ناگفته ها را با کمک زبان بدن بگویید و گوش دهید
دیدگاهتان را بنویسید