پایان فیلم “درخت خاموش” در ترکیه


پایان فیلم

«درخت خاموش» با بیش از 3000 پذیرش در ترکیه به نمایش درآمد و برنده جایزه بهترین فیلم در جوایز فیلم مونیخ (MFA) شد.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی پروژه، اکران فیلم «درخت خاموش» به کارگردانی فیصل سویسال و تهیه کنندگی علی نوری اسکویی محصول مشترک ایران و ترکیه پس از 13 هفته در ترکیه به پایان رسید. این فیلم که به تازگی برنده بهترین فیلم در جوایز فیلم مونیخ (MFA) 2022 شده بود، نمایش خود را در ترکیه با 3600 نفر به پایان رساند.


جوایز فیلم مونیخ (MFA) چهره جدیدی در جشنواره های اصلی فیلم آلمان است که در قلب مونیخ برگزار می شود. این رویداد به عنوان یکی از 100 جشنواره برتر FilmFreeway شناخته می شود. وزارت امور خارجه به عنوان رویدادی در حمایت از فیلمسازان مستقل عمل می کند.


«درخت خاموش» که با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی، بخش فیلم شبکه TRT ترکیه و همکاری معاونت تصویربرداری وزارت فرهنگ ترکیه در ترکیه ساخته شده، به زودی در ایران اکران می شود.


«درخت خاموش» زندگی نویسنده‌ای به نام حیات را روایت می‌کند که در نوشتن داستان جدیدش به شدت درمانده بود و در عین حال در زندگی خانوادگی خود با مشکلات زیادی روبه‌رو شد که او را در آستانه جدایی از همسرش قرار داد. از زندگی گذشته پدرش و درخت گردو در خانه پدری که راز مهمی در خود دارد، مسیر زندگی حیاتی را تغییر می دهد.


این فیلم تاکنون برنده 19 جایزه از جمله توپ طلای جشنواره بین المللی فیلم آدانا، سه جایزه اصلی جشنواره فیلم پانورامای بالکان، جایزه بهترین کارگردانی و جایزه بهترین داستان فیلم هنرهای زیبای FAFF شده است. جشنواره، بهترین فیلم جشنواره فیلم برمن، بهترین فیلم جایزه فیلم لندن سیتی. ، بهترین فیلم جشنواره بین المللی فیلم نپال، بهترین فیلم چهاردهمین جشنواره فیلم همیلتون نیویورک و …


بازیگران اصلی فیلم “درخت خاموش” عبارتند از: کارگردان: فیصل سویسال، تهیه کننده و مدیر هنری: علی نوری اسکویی، بازیگران: سردار ارچین، سزین آکباش اوغلو، مرت یاووزکان و کیپ کبری، تدوین: مصطفی خرقپوش، صداگذاری: محسن روشن و محمد جواهری زاده، موسیقی: پیام آزادی، مدیر فیلمبرداری: ودات اوزدمیر، طراحی و تصحیح رنگ: هوتن حق شناس، جلوه های ویژه: یاسین الله دادیان، مدیر تولید: پروانه زبانفهم، روابط عمومی: زهرا نجفی.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید