پایان قرعه کشی ها در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو


پایان قرعه کشی ها در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت از برقراری تعادل بین عرضه و تقاضا در اکثر خودروهای تولیدی کشور خبر داد.


به گزارش ایلنا، منوچهر لگی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه در 6 ماهه نخست امسال 402 هزار دستگاه خودرو کامل از دو خودروساز بزرگ کشور به بازار عرضه شد، رقمی که در مقایسه با همین میزان در بازه زمانی سال گذشته (105000 دستگاه)، رشد بیش از 283 درصدی داشته است، به جز محصولات یک خودروساز در کشور، تمامی خودروها در سامانه یکپارچه فروش خودرو از فرآیند قرعه کشی حذف شده اند.


وی با اشاره به تجربیات به دست آمده از سه دوره عرضه خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو بر اساس قرعه کشی، گفت: عرضه و تقاضا در اکثر خودروهای تولیدی کشور برای عرضه خودرو به مصرف کنندگان واقعی در نیمه دوم سال جاری امسال سال در حال شکستن است.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت حمل و نقل صمت افزود: با توجه به اینکه طرح افزایش تولید در نیمه دوم سال نیز جزو برنامه خودروسازان است، در عمل ماهانه 100 هزار دستگاه خودرو در تاریخ 2017 به فروش می رسد. به صورت منظم

به گزارش منطق، در نیمه دوم سال جاری عرضه تمامی خودروهای سایپا و سایر خودروسازان توسط خود شرکت ها و یا از طریق بورس کالا با توجه به هم ارزی عرضه و تقاضا انجام می شود.

وی ادامه داد: شرکت ایران خودرو در نیمه دوم سال جاری خودروهای تولید شده در سامانه فروش این شرکت را به فروش خواهد رساند.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت بر رعایت الزامات قانونی مصوب شورای اسلامی از جمله اختصاص 50 درصد ظرفیت تولید به طرح حمایت از خانواده و جوانان و اختصاص 10 درصد ظرفیت تولید به خودروهای جایگزین تاکید کرد. توسط این خودروسازان پوشیده شده است.

وی با اعلام اینکه در نیمه دوم سال جاری قرعه کشی متکی به ثبت نام در سامانه یکپارچه فروش خودرو نخواهد بود، گفت: از این پس از این سامانه برای پیگیری تعداد مجاز فروش و تحویل خودرو استفاده می شود.خودروسازان به موقع به منظور سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و همچنین اجرای مصوبات شورای اسلامی اهرمی خواهد بود.

امید منطقی بیان کرد: با ادامه روند تکمیل خودروهای ناقص، آمادگی لازم در زنجیره تامین برای افزایش تولید و استفاده از مکانیزم واردات برای تنظیم بازار و انتقال فناوری به کشور، صنعت خودرو را با هم افزایی و یکپارچگی بیشتر به دست آوریم. ، مسیر تولید و اشتغال دانش بنیان آفرین.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید