پدران مجرد می خوانند؛ 15 نکته برای تربیت دختر بچه


شاید در ابتدا تربیت دختر برای شما به عنوان یک پدر مجرد کمی گیج کننده و سخت به نظر برسد، اما با گذشت زمان و توجه به تکنیک های فرزندپروری، مطمئناً این مسیر هموارتر می شود. تک والد بودن برای دخترتان یکی از مهمترین کارهایی است که انجام خواهید داد. شما می توانید دختر خود را با ایجاد یک رابطه قوی با او، یادگیری در مورد مسائلی که به طور خاص دختران را تحت تاثیر قرار می دهد و جلب حمایت به خوبی بزرگ کنید. در این مقاله نکاتی برای تربیت نوزاد دختر خواهید خواند. با ما بمان.

با دخترتان پیوند محکمی ایجاد کنید

1. خطوط ارتباطی را باز نگه دارید

در مورد اتفاقاتی که در طول روز برای شما افتاده است با او صحبت کنید و از او بخواهید در مورد روز خود صحبت کند. او را تشویق کنید تا زمانی که نیاز به صحبت در مورد هر چیزی دارد نزد شما بیاید. سعی کنید همیشه صادق باشید و راه های ارتباطی را باز نگه دارید. حتی اگر در ابتدا شما را رد کرد و علاقه ای به صحبت کردن نشان نداد، به تلاش خود ادامه دهید. به او نشان دهید که به رفتار خود اهمیت می دهید. برقراری رابطه قوی با دخترتان شما را به دوست خوبی برای او تبدیل می کند. هیچ چیز به اندازه دوستی پدر و دختر زیبا و با ارزش نیست.

ایجاد یک رابطه خوب و صمیمی با دخترتان کار سختی نیست. با او مهربان باشید و بگویید: “هر وقت نیاز به صحبت داشتی، می‌توانی روی من حساب کنی. مهم نیست در مورد چه می‌خواهی صحبت کنی. من همیشه آماده هستم تا به حرف‌هایت گوش دهم.”

2. مهارت های شنیداری را تمرین کنید

شنونده فعال بودن برای بحث های روزمره و گفتگوهای جدی تری که با دخترتان دارید مفید است. مهارت های گوش دادن فعال را تمرین کنید. وقتی صحبت می کند حرفش را قطع نکنید و از نصیحت پدرانه دست بردارید. قبل از اینکه پاسخ دهید و واکنش نشان دهید، بگذارید تمام شود و به آن گوش دهید.

3. درگیر زندگی او شوید

به زندگی دخترتان و اتفاقاتی که برای او می افتد علاقه مند باشید. این به شما کمک می کند تا رابطه خوبی با او برقرار کنید و او را بهتر بشناسید. علایق او را بشناسید و مراقب آنها باشید. دوستان او را بشناسید و با آنها خوب رفتار کنید.

4. به دخترتان فضا بدهید

به عنوان یک پدر، طبیعی است که بخواهید از دختر خود محافظت کنید، اما محافظت بیش از حد می تواند او را از شما دور کند. به او این آزادی را بدهید که خودش را بشناسد. به آن فرصت آزمون و خطا بدهید. بر اساس سن و سطح بلوغ او، میزان فضایی که به او می دهید را مشخص کنید. مثلاً اجازه دهید دختر نوجوانتان با دوستانش به سینما برود.

همچنین مراقب حریم خصوصی آنها باشید. از گوش دادن به تماس های تلفنی او، خواندن دفتر خاطراتش یا جستجوی اتاقش خودداری کنید. انجام این کارها او را به شما مشکوک می کند و دیگر هرگز به شما اعتماد نخواهد کرد.

رسیدگی به نیازهای او

توصیه هایی برای تربیت دختر - رفع نیازهای او

5. دختر خود را برای قاعدگی آماده کنید

دختران معمولاً در سنین 8 تا 13 سالگی تغییراتی را در بدن خود تجربه می کنند و اکثر آنها برای اولین بار در حدود 12 یا 13 سالگی عادت ماهانه می شوند. از قبل در مورد این تغییرات با دخترتان صحبت کنید و نکات مهم در مورد اولین قاعدگی را به او بگویید.
با بررسی منابع و ویدیوهای آنلاین و همچنین بحث در مورد این موضوعات با دوستان یا خانواده سابق خود، به دختر خود کمک کنید تا برای پریود خود آماده شود. برای اینکه دختر شما به سلامت بلوغ را پشت سر بگذارد، باید یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشد، به طور منظم ورزش کند و هر شب حدود 8 تا 9 ساعت بخوابد. این شرایط را برای آنها فراهم کنید.

6. تصویر بدنی مثبتی برای او ایجاد کنید

همانطور که تغییراتی در بدن دختر شما در دوران بلوغ اتفاق می افتد، او نیز بیشتر از ظاهر و وزن خود آگاه می شود. سعی کنید الگوی مثبتی باشید و از اظهار نظرهای منفی در مورد اندام یا ظاهر زنان بپرهیزید. ویژگی ها و نکات مثبتی که به ظاهر او مربوط نمی شود را مشخص کنید و به او نشان دهید که ارزش و کرامت انسانی بسیار بالاتر از ظاهر و شمایل بدنی است.

7. مراقب سطح استرس او باشید

ممکن است متوجه نشوید که دخترتان خسته است یا نیاز به استراحت دارد. در مورد تکالیف و تکالیف با او صحبت کنید و در مورد سطح مهارت و وظایفی که انجام می دهد واقع بین باشید.

علائم هشداردهنده استرس بیش از حد، مانند درد فیزیکی غیرقابل توضیح، تمایل به کناره گیری از دوستان و تغییر در عادات غذایی و خواب را به دخترتان آموزش دهید. بنابراین به او کمک کنید تا یاد بگیرد که چگونه استرس را در زمینه های مختلف زندگی خود مدیریت کند. به عنوان مثال، اگر او در فعالیت‌های فوق‌درسی مختلف شرکت می‌کند و نمراتش پایین می‌آید، ممکن است لازم باشد یکی از فعالیت‌های فوق برنامه‌اش را رها کند تا زمان بیشتری برای مطالعه داشته باشد. می توانید در انجام تکالیف به او کمک کنید یا یک معلم خصوصی برای او پیدا کنید.

یک شبکه پشتیبانی ایجاد کنید

8. برای حمایت از دخترتان با خانواده و همسر سابق خود صحبت کنید

تک والد بودن به این معنی نیست که دخترتان را به تنهایی بزرگ کنید. برخی از افراد ممکن است با او در مورد چیزهایی صحبت کنند که شما نمی توانید از عهده آنها برآیید و به تنهایی با او ارتباط برقرار کنید. اگر مادرش هنوز زنده است، می‌توانید از او بخواهید با بحث‌ها یا سؤال‌هایی که ممکن است داشته باشد، از او حمایت کند. اگر مادرش هم فوت کرده است می توانید با خانواده مادرش تماس بگیرید. خانواده مادرش می توانند با او مانند مادرش رفتار کنند و این برای او مفید است.

9. الگوهای خوب برای او پیدا کنید

علاوه بر درخواست کمک از خانواده، می توانید از افرادی مانند معلمان، مربیان یا مادران همسالان دخترتان نیز کمک بخواهید. البته این افراد نباید جای مادر او را بگیرند، اما می توانند به او کمک کنند تا تجربیات متفاوتی را در زندگی دنبال کند یا زمانی که نیاز به صحبت با شخصی دارد، گوش شنوایی باشد. به دنبال مراقبت با کیفیت باشید. احتمالاً برنامه خود را دارید و نمی توانید شبانه روز با فرزندتان باشید. شما می توانید یک پرستار بچه حرفه ای برای مراقبت از کودک خود در زمانی که شما دور هستید استخدام کنید.

10. به یک گروه حمایت از والدین بپیوندید

والدین مجرد اطراف خود را بشناسید و یک گروه حمایتی تشکیل دهید. این به شما کمک می کند دور هم جمع شوید و ناامیدی ها و پیروزی های تک والد بودن را به اشتراک بگذارید. اگر فرصتی برای ملاقات حضوری با این گروه ندارید، می توانید به گروه های پشتیبانی آنلاین بپیوندید.

11. در صورت لزوم با خانواده درمانگر مشورت کنید

تربیت دختر برای یک پدر مجرد می تواند بسیار سخت باشد. اگر به حمایت یا راهنمایی بیشتری نیاز دارید، می توانید با یک درمانگر حرفه ای مشورت کنید. یک درمانگر می تواند به شما کمک کند تا بر موانع مختلف مانند برقراری ارتباط با دخترتان غلبه کنید. شما می توانید به تنهایی یا با دخترتان در جلسات درمانی شرکت کنید.

مدیریت خانواده

پدری که برای دخترش داستان می خواند

12. یک روال ایجاد کنید

نوزادان به ساختاری مرتب نیاز دارند، بنابراین تمام تلاش خود را برای ایجاد نظم در زندگی دخترتان انجام دهید. به برنامه خود و او نگاه کنید و برنامه ای درست کنید که کارساز باشد. برای شروع، می‌توانید از فعالیت‌های معمولی مانند خواب منظم و زمان غذا استفاده کنید.

13. برای او مرزهای مشخصی تعیین کنید

انتظارات خود را برای رفتار آنها در داخل و اطراف خانه تعیین کنید. قوانین را وضع کنید و حتماً عواقب نقض این قوانین را مشخص کنید. این قوانین را بر اساس سن و سطح بلوغ دخترتان تنظیم کنید. به عنوان مثال، اگر فرزند شما هنوز کوچک است، این قوانین ممکن است حول رفتار در خانه و تکالیف درسی باشد، و وقتی بزرگتر می شود، مواردی مانند منع رفت و آمد را در قوانین خود لحاظ کنید.

14. وظایفی را متناسب با سن او تعیین کنید

به محض اینکه دخترتان به اندازه کافی بزرگ شد که مسئولیت پذیرفت، تکالیفش را به او بدهید. انجام کارهای خانه باعث استقلال و مسئولیت پذیری دختر شما می شود. از سنین پایین از او بخواهید بعد از بازی اسباب بازی هایش را کنار بگذارد و با بزرگ شدن کارهای دیگری مانند غذا دادن به حیوان خانگی و شستن ظرف ها را به او محول کنید.

15. او را به خاطر تقصیر خراب نکنید

احساس مشترکی که والدین مجرد دارند، احساس گناه نسبت به شرایطشان است. بسیاری از والدین مجرد با انجام اشتباهاتی که کودک را لوس می کند، احساس گناه خود را مدیریت می کنند، زمانی که صحبت از رفتارهای مخرب با عواقب فراوان می شود.

آخرین کلمه

بزرگ کردن دختر به تنهایی می تواند بسیار سخت و طاقت فرسا باشد، اما اگر به دختر خود و نیازهای او توجه کنید و رابطه خوبی با او برقرار کنید، می توانید به خوبی از عهده آن برآیید.

هشدار! این مقاله صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر


مهم ترین و سخت ترین وظیفه پدران و مادران تربیت فرزندان، تربیت فرزندان شاد و سالم امروز و فردای انسان های موفق است.دیدگاهتان را بنویسید