پرداخت وام 12 میلیون تومانی به بیش از 50 هزار بازنشسته


پرداخت وام 12 میلیون تومانی به بیش از 50 هزار بازنشسته

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان های سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: امسال تامین اجتماعی نسبت به سال گذشته 70 درصد وام به بازنشستگان افزایش داد و مبلغ این ساختار را از هفت میلیون به 12 رساند. میلیون تومان.


به گزارش ایلنا، احمد اسفندیاری بیش از 60 درصد بازنشستگان و بازنشستگان کشور را تحت پوشش خدمات و حمایت های سازمان تامین اجتماعی دانست و گفت: حمایت و تکریم بازنشستگان و مستمری بگیران در کنار ارائه خدمات متنوع و مطلوب یکی است. از برنامه های مهم و اولویت دار.


وی ادامه داد: این سازمان در سال 1401 با افزایش 70 درصدی مبلغ وام ضروری بازنشستگان و بازنشستگان نسبت به سال گذشته مبلغ ریالی این تسهیلات را از هفت میلیون به 12 میلیون تومان افزایش داد و تاکنون در مرحله اول این پروژه در سال جاری 50 هزار و 730 امتیاز به مشمولان پرداخت شد.


معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان های سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه امسال تسهیلات لازم برای بازنشستگان و مستمری بگیران در شش مرحله پرداخت می شود، گفت: سازمان تامین اجتماعی در سال 1401 مبلغ وام را 70 درصد افزایش داد. مقایسه رقم ریالی این سازه از هفت میلیون تومان به 12 میلیون تومان افزایش یافته و تاکنون در فاز اول این طرح در سال جاری 50 هزار و 730 فقره امتیاز به مستمری بگیران و بازنشستگان واجد شرایط پرداخت شده است.


اسفندیاری با بیان اینکه ثبت نام متقاضیان دریافت تسهیلات 12 میلیون تومانی توسط کانون های بازنشستگی و غایب کامل انجام می شود، تصریح کرد: امسال در مجموع 416 هزار مستمری بگیر و مستمری بگیر بهره مند می شوند.


وی با تاکید بر اینکه مسائل معیشتی و مشکلات اقتصادی و تامین نیازهای این عزیزان از دغدغه های مهم سازمان تامین اجتماعی است، تاکید کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال و در مراحل بعدی پرداخت تسهیلات انجام خواهد شد. 365 هزار مستمری بگیر و مستمری بگیر دیگر از این امتیاز دریافت می کنند.


نایب رئیس سازمان تامین اجتماعی به تفاهم نامه این سازمان با بانک برای رفاه کارگران و سهمیه چهار درصدی تسهیلات اعطایی با بازپرداخت 24 ماهه به مستمری بگیران اشاره کرد و اظهار داشت: حمایت ها با هدف ارتقای امنیت اجتماعی صورت می گیرد. وضعیت بازنشستگان ادامه خواهد داشت


اسفندیاری با بیان اینکه در سال های گذشته 30 درصد هزینه بیمه تکمیلی مستمری بگیران توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت می شد، اظهار داشت: در حال حاضر 50 درصد حق بیمه تکمیلی مستمری بگیران توسط این نهاد پذیرفته و پرداخت می شود و خدمات نیز تحت پوشش تکمیلی است. بیمه نیز در مقایسه با سال گذشته، گذشته رشد قابل توجهی را تجربه کرده است.


وی با اشاره به از سرگیری طرح کرامت رضوی در سال جاری، یادآور شد: از ابتدای تیرماه اعزام مستمری بگیران و مستمری بگیران تامین اجتماعی به زیارت امام رضا (ع) در قالب طرح کرامت رضوی، آغاز شد. طبق برنامه ریزی های انجام شده و در راستای مسائل رفاهی و تقویت سلامت و نشاط معنوی بالغ بر 100000 نفر از این عزیزان به همراه همسرانشان به این سفر اعزام خواهند شد.


معاون فرهنگی، اجتماعی و استانی سازمان تامین اجتماعی به ارائه 18 نوع خدمات بیمه ای و درمانی به جامعه هدف تحت پوشش این سازمان اشاره کرد و اظهار داشت: ارائه خدمات رایگان بیمارستانی به بیمه شدگان بالای 65 سال. در کلیه مراکز درمانی دولتی طرف قرارداد از دیگر اقدامات این سازمان می باشد.


اسفندیاری با بیان اینکه حوزه مراقبتی سازمان تامین اجتماعی با 393 مرکز نگهداری و بالغ بر 10 هزار تخت فعال به مردم و بازنشستگان خدمات ارائه می کند، گفت: بیش از 30 درصد مراکز درمانی سرپایی این سازمان بیش از 65 سال قدمت دارند.


وی به اجرای طرح تحول درمان و راه اندازی کلینیک دیابت و فشار خون با استفاده از توانمندی های موجود مراکز درمانی خصوصی اشاره کرد و گفت: سازمان تامین اجتماعی با آموزش 500 پرستار، 92 متخصص تغذیه و 400 پزشک عمومی در حال اجرای این طرح است. در راستای خدمت رسانی و تکریم مددجویان و بازنشستگان برنامه ریزی کنید.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید