پرستار بچه؛ نکاتی برای انتخاب بهترین گزینه + سوالات متداول


آیا به دنبال پرستار کودک برای نگهداری از کودک خود هستید؟ یافتن و انتخاب پرستار کودک کاری دشوار و چالش برانگیز است. در این مقاله به نکات مهم برای انتخاب پرستار مناسب می پردازیم و در نهایت به سوالات رایج در این زمینه پاسخ می دهیم. با ما بمان.

1. آنچه از پرستار انتظار دارید را مشخص کنید

از پرستار چه انتظاری دارید؟ آیا وظیفه اوست که از فرزند شما مراقبت کند یا از او انتظار برنامه های آموزشی دارید؟ آیا او مسئول کارهایی مانند حمام کردن نوزاد خواهد بود؟ انتظارات و وظایف پرستار کودک خود را مشخص کرده و در طول مصاحبه با او در میان بگذارید.

2. نیازهای خود را بر ترجیحات خود اولویت دهید

تصور استخدام پرستار بچه ای که بتواند همه این کارها را انجام دهد، آسان است، اما به یاد داشته باشید که ارائه دهندگان مراقبت از کودک نیز مانند شما انسان هستند و ممکن است نتوانند از عهده بسیاری از کارها برآیند. به عنوان مثال، مسئولیت پذیری یا انعطاف پذیری نسبت به تغییر برنامه از ویژگی های مهم یک پرستار نوزاد است، اما ویژگی هایی مانند داشتن دانش ویژه برای تدریس خصوصی چندان مهم نیست. بنابراین، اگر فردی که ملاقات کردید ویژگی های لازم برای شیر دادن به نوزادتان را دارد، خیلی سخت نگیرید و نیازهای خود را بر ترجیحات خود اولویت دهید.

3. به تعامل پرستار بچه با فرزندتان توجه کنید

گام بعدی این است که پرستار را برای مصاحبه فردی دعوت کنید تا سوالات او را بپرسد و ببینید که چگونه با کودک شما ارتباط برقرار می کند. این تعامل نشان می دهد که پرستار در آینده چقدر با کودک شما راحت خواهد بود. مهم است که پرستاری را انتخاب کنید که عملکرد او با سبک فرزندپروری شما مطابقت داشته باشد.

4. آن را با استانداردهای خود اندازه گیری کنید

بررسی کنید که آیا فرد مورد نظر دارای ویژگی های مهمی است که یک پرستار کودک باید داشته باشد یا خیر. آیا او فردی مسئولیت پذیر و بامزه به نظر می رسد؟ آیا تمیز و مرتب است؟ با آنها در مورد کارهایی که می توانند در شرایط خاص و اضطراری انجام دهند صحبت کنید. یک پرستار واجد شرایط می تواند به این سوالات پاسخ دهد و نشان دهد که می تواند از عهده این کار برآید. البته مهمترین چیز نظر شماست. آیا نسبت به این پرستار احساس خوبی دارید؟

5. در مورد شرایط فرزندتان و قوانین خانه با او صحبت کنید

تمام اطلاعات مهمی را که او برای مراقبت از فرزندتان نیاز دارد، مانند برنامه زمانی (تغذیه یا خواب)، آلرژی های غذایی و علایق کودکتان، در اختیار پرستار قرار دهید. بهتر است قبل از اینکه اتفاق بدی بیفتد یا چیزی شما را ناراضی کند، در مورد وضعیت فرزندتان و قوانین خانه با پرستار صحبت کنید.

6. توقعات بیجا از پرستار نداشته باشید

فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی نگهداری از کودک را جذاب می‌کنند، اما واقعی نیست. اگر 3 فرزند دارید و برنامه های مدرسه و بعد از مدرسه آنها را به خوبی مدیریت می کنید و در عین حال کارهای خانه را نیز انجام می دهید، از یک پرستار بچه انتظار نداشته باشید که این کارها را به راحتی انجام دهد. درست است که پرستار بچه در خانه شماست و شما هزینه او را پرداخت می کنید، اما اولویت اول او فقط مراقبت از بچه هاست. بنابراین باید انتظارات واقع بینانه داشته باشید.

7. عاری از گناه باشید

احساس گناه یا ناراحتی از ترک نوزاد و رفتن به سر کار احساساتی هستند که والدین شاغل اغلب با آن دست و پنجه نرم می کنند. به یاد داشته باشید، پرستار جایگزین شما نیست، اما باید به شما در مراقبت از نوزاد کمک کند. به مزایای شغل و خدماتی که یک پرستار بچه می تواند به فرزندتان ارائه دهد فکر کنید. شما تمام تلاش خود را برای یافتن بهترین پرستار بچه برای فرزندتان انجام داده اید و نباید احساس گناه کنید.

سوالاتی که باید در مصاحبه بپرسید

سوالاتی که باید در مصاحبه پرستار کودک بپرسید

 • آیا قبلا بچه داری می کردی؟ تجربیات خود را به ما بگویید.”
 • آیا آموزش های تخصصی مراقبت از کودک را دیده اید؟ آیا در دوره نگهداری از کودک شرکت کرده اید یا دوره های آموزشی مرتبط را گذرانده اید؟
 • “آیا مشکل سلامتی دارید؟” اگر مشکلی دارید که می تواند بر توانایی شما در مراقبت از کودک تأثیر بگذارد، آن را توضیح دهید.
 • “چرا دوست داری با بچه ها برخورد کنی؟”
 • “وقتی من سر کار می روم با کودک من چه فعالیت هایی انجام می دهید؟” این سوال را بپرسید تا متوجه شوید که آیا پرستار کودک در غیاب شما بازی ها، کارهای خانه یا فعالیت های مورد علاقه فرزندتان را انجام می دهد یا خیر.
 • “در کدام گروه سنی راحت تر هستید؟”
 • “اگر بچه ها با هم کنار نمی آیند یا بچه ها با هم دعوا می کنند چه خواهید کرد؟ چگونه با اضطراب جدایی کودک کنار می آیید؟ اگر پرستار از بیش از یک کودک مراقبت می کند، این سوالات را بپرسید.
 • “اگر فرزندم به حرف شما گوش ندهد یا بدرفتاری کند، چه خواهید کرد؟”
 • “در چه شرایطی با من تماس می گیری؟” بخواهید تعیین کنید که این شخص چگونه موارد اضطراری را اولویت بندی می کند.
 • “آیا می دانید چگونه به نوزاد یا نوزاد غذا بدهید؟” این سوال نشان می دهد که پرستار چقدر به ایمنی تغذیه نوزاد توجه دارد.
 • “چقدر حقوق انتظار دارید؟ در چه ساعات و روزهای هفته می توانید از فرزند من مراقبت کنید؟ آیا زمان یا روز خاصی وجود دارد که نمی توانید کار کنید؟”
 • “چه ویژگی هایی دارید که باعث می شود بخواهم شما را استخدام کنم؟” یک پرستار بچه خوب ممکن است در مورد فعالیت های مشترک با کودک یا حس شوخ طبعی او صحبت کند.
 • “چه قولی به من می دهی که به توافقنامه حضانت ما پایبند خواهی بود؟” اگر برای تعطیلات یا دوره های شلوغی مانند شب سال نو پرستار استخدام می کنید، این سوال مهمی است که باید بپرسید.
 • “بدترین تجربه نگهداری از کودک شما چه بود و چرا؟” ببینید این شخص چگونه مشکل را حل کرده است.

سوالات متداول در مورد انتخاب پرستار کودک

– حقوق پرستار بچه چقدر است؟

دستمزد یک پرستار با توجه به وظایفی که انتظار می رود انجام دهد متفاوت است. پس از تعیین انتظارات و ساعات کاری، حقوق او را کاملاً مشخص کنید.

– وظایف پرستار بچه چیست؟

این فرد وظیفه دارد با بچه ها بازی کند، به آنها غذا بدهد و از آنها مراقبت کند. نباید از او انتظار داشته باشید که کارهای خانه را انجام دهد، مگر اینکه از قبل توافق کرده باشید و برای انجام این کارها پول اضافی به او بدهید.

– چگونه می توانم پرستار کودک استخدام کنم؟

بهترین راه برای یافتن پرستار بچه اطرافیان شما هستند. مردم می توانند این فردی را که قبلاً برای فرزندشان پرستار استخدام کرده است به شما معرفی کنند. اگر دیگران شما را به پرستار معرفی کرده اند، از آنها در مورد ویژگی های این فرد و نحوه تعامل آنها با نوزاد خود بپرسید.

– چگونه می توانم تعامل پرستار با فرزندم را بسنجیم؟

بهتر است یک روز که در خانه هستید از او بخواهید که بیاید و از نوزاد مراقبت کند. به این ترتیب او و نوزاد با هم آشنا می شوند و همچنین خواهید دید که او چگونه با نوزاد کار می کند و چگونه تعامل می کند.

آخرین کلمه

اگر قصد دارید یک پرستار کودک برای مراقبت از کودک خود استخدام کنید، همه نظرات آنها را در نظر بگیرید تا کاملاً احساس راحتی کنید. کودک شما ساعات زیادی از روز را با او می گذراند، بنابراین او باید انتظارات اولیه شما را برآورده کند. امیدواریم نکات ذکر شده در این مقاله برای شما مفید باشد.

هشدار! این مقاله صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر


مهم ترین و سخت ترین وظیفه پدران و مادران تربیت فرزندان، تربیت فرزندان شاد و سالم امروز و فردای انسان های موفق است.دیدگاهتان را بنویسید