پشتیبانی از تولید صرفاً با معرفی یک دستگاه حاصل نمی شود


رئیس دیوان عالی استان تهران از راه اندازی و راه اندازی 48 شرکت و واحد تولیدی با پیگیری های اداره تسویه ورشکستگی استان تهران که در سال های اخیر ورشکست شده بودند، خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی القاصی در نخستین روز از هفته قوه قضائیه از یک شرکت دانش بنیان تولیدی به نام مرکز تحقیقات متالورژی رازی که ویژگی آن «حمایت قضایی از تولید دانش مبتنی بر صیانت از حقوق عمومی» است، بازدید کرد.

رئیس دیوان عالی استان تهران در بازدید از بخش های مختلف این جامعه دانش بنیان در جریان روند و نحوه ارائه خدمات به مراجعین در این شرکت قرار گرفت و مهمترین موانع و مشکلات موجود در مسیر فعالیت ها را برشمرد. از جامعه

القاصی در دیدار با مدیران و مسئولان مرکز تحقیقات متالورژی رازی با گرامیداشت هفته قوه قضائیه گفت: وی وظایف قانونی از شرکت ها و واحدهای تولیدی به ویژه شرکت های دانش بنیان دارد.

نقش تولید و اشتغال در «تقویت استقلال کشور در عرصه‌های مختلف» و «خنثی‌سازی تحریم‌ها»

رئیس دیوان عالی استان تهران با تأکید بر اهمیت تولید و اشتغال در کشور و نقش این موضوع در «تقویت استقلال کشور در عرصه‌های مختلف» و «خنثی‌سازی تحریم‌ها» گفت: بی‌تردید وضعیت حاکم بر کشور کشور امروز موقعیت خاصی دارد صنعت از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.

حمایت از تولید صرفاً با معرفی یک دستگاه حاصل نخواهد شد

وی بر تاکید مقام معظم رهبری در زمینه حمایت از تولید و اشتغال در کشور تاکید کرد و در عین حال تحقق این امر را منوط به انسجام و تعامل همه بخش ها و دستگاه ها دانست و گفت: بیایید و دست نگه ندارید. پشتیبان هر نوع رسانه ای؛ لازم به ذکر است که با معرفی ساده یک دستگاه، پشتیبانی تولید حاصل نخواهد شد; بلکه همه دستگاه ها و نهادهای مسئول باید در این زمینه وارد عمل شوند.

القاصی تاکید کرد: همه اجزا و اجزای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری وظیفه دارند در حمایت از تولید و اشتغال نقش آفرینی کرده و از تمام توان خود استفاده کنند. القاصی گفت: ایشان کارهای زیادی انجام داده و اهداف و برنامه های مختلفی را در دستور کار قرار داده اند و ریاست محترم قوه قضائیه نیز از این بابت نگران هستند.

رئیس دیوان عالی استان تهران تاکید کرد: قوه قضاییه استان تهران به عنوان بخشی از قوه قضاییه در حوزه حمایت از تولید و اشتغال ماموریت دارد و با فعالیت ها و اقدامات خود تلاش می کند در این زمینه مثمر ثمر باشد.

دو ابزار اساسی عدالت در استان تهران برای حمایت از چرخه تولید

وی «ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی» و «دفتر تسویه ورشکستگی» را دو ابزار مهم و مؤثر دادگستری استان تهران برای حمایت از چرخه تولید خواند و گفت: در ستاد اجرای سیاست های اقتصاد کشور مقاومت، تلاش برای حمایت و قضایی واحدهای صنعتی و تولیدی در بخش‌های مختلف، افزایش و مساعدت دستگاه‌ها، نهادهای مسئول در زمینه حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی به‌ویژه شرکت‌ها و واحدهای تولیدی که با مشکلات اداری و قانونی مواجه هستند، صورت می‌گیرد.

وی به اقدامات اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری کل استان تهران در حمایت از چرخه تولید و راه اندازی مجدد واحدهای تولیدی اشاره می کند و تشخیص می دهد: شرکت و کارخانه تماماً تحت مالکیت و نظارت اداره تصفیه ورشکستگی خواهد بود.

راه اندازی و راه اندازی 48 شرکت و واحد تولیدی با پیگیری های اداره تسویه ورشکستگی کل دادگستری استان تهران

القاصی از راه اندازی و راه اندازی 48 شرکت و واحد تولیدی با پیگیری های اداره تصفیه ورشکستگی های کل دادگستری کل استان تهران که در سال های اخیر با شکست مواجه شده اند، خبر داد و گفت: چرخ تولید در این شرکت ها و تولید. واحدها در حال چرخش هستند.موانع فعالیت این واحدهای تولیدی به طور کامل رفع می شود، شرکت و واحد تولیدی از نظارت اداره تسویه ورشکستگی کل استان تهران خارج می شود.

حدود 80 شرکت ورشکسته تحت نظارت بانک ورشکستگی تهران هستند

رئیس دیوان عالی استان تهران گفت: در حال حاضر حدود 80 شرکت به دلیل ورشکستگی تحت نظارت اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری کل استان تهران هستند که تهران فعال بوده و از ماندن در خط تولید جلوگیری شده است.

وی با اشاره به میزان مشارکت شرکت‌هایی که تحت نظارت و حمایت اداره تصفیه امور ورشکستگی کل استان تهران هستند، گفت: کارخانه‌های وابسته به بسیاری از این شرکت‌ها در استان‌های دیگر مستقر هستند و از زمان ریاست آن‌ها. دفتر در تهران است و چرا در ادامه فعالیت آنها مشکلاتی به وجود آمد و ناکام ماندند و از تاریخ صدور حکم ورشکستگی نظارت بر این شرکتها به طور کامل به اداره تسویه ورشکستگی دادگستری کل استان تهران محول شده است.

القاصی از پیگیری ویژه دادگستری استان تهران برای رفع مشکلات شرکت هایی که زیر نظر اداره تسویه ورشکستگی استان تهران هستند خبر داد و در عین حال گفت: رفع مشکلات مالی آنها به ویژه در حوزه طلبکاران شاهد خواهیم بود. بازگشت همه این شرکت ها در عرصه تجارت و تولید.

سه راهکار دادگستری استان تهران برای حل ریشه ای مشکلات شرکت های شکست خورده

وی “تلاش برای پرداخت بدهی طلبکاران به ویژه بانک ها”، ” فراهم کردن شرایط برای تزریق نقدینگی” و “اقدامات حمایتی برای آمادگی برای خروج از ورشکستگی” را سه راهکار اساسی دادگستری استان تهران برای رفع مشکلات ریشه ای شرکت ها اعلام کرد. ورشکسته

رئیس دیوان عالی استان تهران هدف از بازدید از مرکز تحقیقات متالورژی رازی را «اعلام حمایت» قوه قضائیه از فعالیت های قانونی این مجموعه به عنوان یک شرکت دانش بنیان عنوان کرد و گفت: در این راستا از فعالیت های حقوقی این مجموعه به عنوان یک شرکت دانش بنیان خبر داد. این شرکت یکی از شرکت های دانش بنیان با هدف استانداردسازی است. و فعالیت های سالم بسیاری از شرکت ها خدمات علمی معناداری را ارائه می دهند.

وی تصریح کرد: سهامدار اصلی و اصلی این شرکت، شرکت قطعات فولادی است که بیشترین سهم را در این گروه دارد و این معاونت وظیفه سهامدار و مالک اصلی را دارد که از این شرکت دانش بنیان حمایت کند تا از این کار حمایت نکنند. در مسیر فعالیت خود دچار مشکل شده است.

توجه ویژه قوه قضاییه به رفع مشکلات شرکت قطعات فولادی

القاصی به اهتمام ویژه دادگستری کل استان تهران برای حل مشکلات شرکت قطعات فولادی به عنوان سهامدار عمده مرکز تحقیقات متالورژی رازی اشاره کرد و در عین حال گفت: فولاد که به مشکلات طولانی در این زمینه رسیدگی کرد. شرایط شکست باید در ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران طراحی و بررسی شود و تلاش شود تا از ظرفیت همه دستگاه‌ها و نهادهای مسئول به‌ویژه ستاد برای رفع موانع تولید استفاده شود. فراهم آوردن شکست و رونق تولید در آن.

راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کنونی «تقویت ایران» در عرصه تولید و صنعت است

رئیس دیوان عالی استان تهران در ادامه ارائه خدمات علمی به مرکز تحقیقات متالورژی رازی به حدود 60 هزار شرکت، واحد تولیدی و صنعتی و در عین حال برای برون رفت از مشکلات کنونی کشور وضعیت اقتصادی «تقویت ایران» در میدان. وی تولید و صنعت را مورد توجه قرار داد و گفت: امروزه بخشی از مشکلات موجود ناشی از تحریم ها به دلیل وابستگی کشور به تولید و صنعت در برخی زمینه هاست، بنابراین باید نگاه ویژه ای به حوزه داشت. ارتقای علمی و فناوری در تولید و صنعت.

نقش شرکت های دانش بنیان در فعالیت های تولیدی و صنعتی تضمین کننده سلامت جامعه است

وی «تقویت بنگاه های دانش بنیان» را یک ضرورت دانست و در عین حال نقش آفرینی بنگاه های دانش بنیان در فعالیت های تولیدی و صنعتی را ضامن سلامت جامعه برشمرد.

رئیس دیوان عالی استان تهران نیز «بقای تولید در راستای رعایت حقوق عامه مردم» را یکی از اولویت های دادگستری تهران در حوزه حمایت از تولید عنوان کرد و گفت: امروز هیچ جهادی و ارزش آن بالاتر از اقدام در تولید و اشتغال است». و در جامعه دیگر نیاز مبرمی به تولید و اشتغال وجود ندارد. بنابراین انسانی که در این عرصه حرکت می کند و تلاش می کند، نزد خداوند متعال جایگاه و اجر اخروی ویژه ای خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس اداره ورشکستگی و ورشکستگی استان تهران نیز «حفظ تولید و اشتغال» را یکی از ارزشمندترین اقدامات این اداره کل خواند و گفت: شرکت های شکست خورده را امتحان کرده ایم. تحت نظارت اداره ورشکستگی و ورشکستگی. دادگستری تهران ضمن حفظ ظرفیت تولید، از مناسب سازی نیروی انسانی شاغل نیز خودداری کند.

ترکی افزود: حفظ و نگهداری شرکت های تولیدی یکی از مهمترین اقداماتی است که در دوران تحریم های ظالمانه و برهه حساس کنونی موفق بوده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید