پلیس قاطع تر در برخورد با جرایم خیابانی / تعامل با اپراتورها برای توقف سریع تر تلفن های همراه


پلیس قاطع تر در برخورد با جرایم خیابانی / تعامل با اپراتورها برای توقف سریع تر تلفن های همراه

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ برخورد با جرایم خشن را از اولویت های پلیس آگاهی عنوان کرد و گفت: امیدواریم با استفاده از تجهیزات و فناوری جدید بتوانیم از وقوع جرائم پیشگیری کرده و سرعت کشف جرائم را افزایش دهیم.


سرهنگ علی ولی پور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در خصوص استفاده از تجهیزات مدرن و فناوری های نوین در پلیس آگاهی، گفت: به اندازه ای که بتوانیم از علم و فناوری روز استفاده کنیم، فاصله بین یک جنایت و کشف آن قطعا کوتاهتر است.» این قطعا مردم را خوشحال خواهد کرد.


وی ادامه داد: همچنین می توانیم با استفاده از فناوری روز و تجهیزات مدرن برای کنترل مجرمان از وقوع جرایم جدید جلوگیری کنیم.


وی در پاسخ به این سوال که وضعیت آزمایشگاه های تشخیص هویت تهران بزرگ چگونه است؟ وی گفت: در حال حاضر وضعیت آزمایشگاه های شناسایی در تهران بزرگ خوب است اما باید روز به روز ظرفیت این تجهیزات را ارتقا دهیم.


سرهنگ گودرزی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اولویت های پلیس آگاهی در شناسایی جرایم گفت: جرایم خشن و شناسایی و کشف این نوع جرایم از اولویت های ماست. همچنین سعی می کنیم با استفاده از فناوری روز فاصله بین وقوع جرم و کشف جرم را کم کنیم.


وی ادامه داد: یکی دیگر از اولویت های ما استفاده از جوامع دانش بنیان و فناوری روز برای کاهش وقوع و افزایش کشف جرایم است تا بتوانیم مجرمان را در اسرع وقت شناسایی و دستگیر کنیم.


رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اقدامات قرارگاه سرقت گوشی قاپی خاطرنشان کرد: برای تقویت این قرارگاه از نیروهای بیشتری استفاده شده و همچنین تعاملاتی با اپراتورها داشته ایم تا در صورت سرقت گوشی، شناسایی و دستگیری از طریق آنها سریعتر و بهتر انجام می شود یکی دیگر از اولویت های ما تقویت این حوزه است تا بتوانیم با قاطعیت بیشتری با جرایم خیابانی برخورد کنیم.


سرهنگ گودرزی همچنین در خصوص نظارت بر بانک ها تصریح کرد: این کار توسط پلیس پیشگیری تهران بزرگ انجام می شود. در گذشته پلیس پیشگیری بر بانک ها نظارت می کرد و اکنون این نظارت ها و پیگیری ها بیشتر شده است.


وی ادامه داد: علاوه بر این جلساتی با بانک ها و مسئولان حراست و نظارتی بانک ها برگزار شده و پلیس پیشگیری عملاً به دنبال به روز بودن تمامی بانک ها از نظر تجهیزات امنیتی است تا دیگر شاهد حوادثی مانند این نباشند. چه بلایی سر صندوق امانات بانک ملی افتاد افتاد، ما نیستیم.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید