پیش نویس سند دیجیتال ریال منتشر شدکد خبر:
1292815

۱۴۰۱/۰۸/۰۹ ۱۹: ۵: ۱۶

توسط بانک مرکزی؛

پیش نویس سند ریالی دیجیتال به منظور تنویر افکار عمومی و تبیین سیاست های بانک مرکزی در حوزه پول دیجیتال توسط بانک مرکزی منتشر شد.

پیش نویس سند دیجیتال ریال منتشر شد


به گزارش ایلنا، «پیش نویس سند ریالی دیجیتال» به صورت رسمی توسط این بانک منتشر و برای دریافت مشاوره از متخصصان و کارشناسان در دسترس قرار گرفت.


لازم به ذکر است اولین عرضه رسمی ریال دیجیتال در راستای اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار در شهریور ماه سال جاری توسط هیات نظارت بر ذخیره اسکناس انجام شد.

پس از اولین نسخه محدود، ریال دیجیتالی که از طریق دو بانک عملیاتی و با جامعه کاربری کنترل‌شده عرضه می‌شود، پیش‌آزمایش شده و در حال حاضر روند تاییدیه‌های تکمیلی برای شروع دوره آزمایشی ادامه دارد.

همچنین بر اساس توافقات پیش بینی شده، به زودی با سومین بانکی که به این پروژه ملحق می شود، دوره اجرای مقدماتی فرآیند به پایان می رسد و با شروع مرحله اجرای آزمایشی، محدوده استفاده، تعداد کاربران و مبلغ اختصاص داده شده به این نیز پروژه گسترش خواهد یافت. گفتنی است ورود تمامی بانک های عملیاتی به این طرح تا پایان دوره آزمایشی از دیگر اهداف پیش بینی شده در اجرای آن است.

همزمان با اجرای دوره آزمایشی و آزمایشی، بانک مرکزی در نظر دارد ضمن دریافت نظرات و پیشنهادات کارشناسان پولی و بانکی، امکان دسترسی تدریجی مردم به ریال دیجیتال را فراهم کند.


انتهای پیام/

بانک مرکزی

نرم افزار موبایل ایلانا

دیدگاهتان را بنویسید