چاقی بعد از ازدواج – چرا بعد از ازدواج چاق می شویم؟


لذت زندگی زناشویی زودهنگام باعث می شود افراد تمایل خاصی به گذراندن وقت با نیمه پیدا شده خود داشته باشند. بخش لذت بخش زندگی زناشویی جدید این است که بیشتر زوج ها غذا خوردن با هم را سرگرم کننده ترین فعالیت می دانند. این منجر به اضافه وزن ناسالم زوج ها می شود. اما خبر خوب این است که اگر شما و شریک جدیدتان دلایل چاقی بعد از ازدواج و چگونگی حفظ سلامتی خود را بدانید، دیگر قربانی نخواهید بود.

علل چاقی بعد از ازدواج چیست؟

دلایل زیادی وجود دارد که می تواند چاقی بعد از ازدواج را توجیه کند. ما سعی کرده ایم مهمترین و بزرگترین علل را توضیح دهیم.

1. زوج ها دوست دارند بیشتر کارها را با هم انجام دهند

در بسیاری از موارد این روند بد نیست. اما در مورد غذا خوردن، اتفاقی که می افتد این است که زن و شوهر، حتی اگر غذاهای خاصی را دوست نداشته باشند، به دلیل علاقه و اشتهای دیگری آن ها را می خورند. به عنوان مثال، اگر زنی در حال خوردن کیک باشد، شوهرش به او می پیوندد یا برعکس.

همچنین وقتی زوجین در کنار هم استراحت می کنند، تلویزیون تماشا می کنند و در عین حال شروع به خوردن غذا می کنند و زمان تلف می شود. این غذاها عموما خوش طعم و ناسالم هستند. این یکی از راه های افزایش وزن و چاقی بعد از ازدواج است. آیا شما اینطور فکر نمی کنید؟

2. در یک ازدواج عاشقانه، زن همیشه سعی می کند شوهرش را راضی کند

اکثر زنانی که به همسر خود عشق می ورزند معتقدند که عشق از طریق شکم به قلب می رسد. بسیاری از خانم ها هنگام ازدواج شروع به پخت و پز و تهیه انواع غذاهای لذیذ، شیرینی ها و دیگر غذاهای چاق کننده می کنند. این هنر عروس منجر به تشکیل چربی دور کمر می شود.

بیشتر مردم تا زمانی که روی ترازو قرار نگیرند متوجه اضافه وزن خود نمی شوند. تا آن زمان از طعم و ظاهر غذای فوق العاده همسر جان لذت ببرید.

لاغری شکم: چگونه از شر چربی های شکم و پهلو خلاص شویم؟

3. در ازدواج بدون عشق، زن و شوهر از سر ناامیدی و افسردگی به غذا پناه می برند.

بسیاری از افراد به خصوص خانم ها زمانی که افسرده، عصبی، ناراحت و … هستند غذا می خورند و این باعث چاقی آنها می شود که به آن چاقی ناشی از اضطراب می گویند. در واقع وقتی فکر می کنند که همسرشان دیگر به آنها احساس نمی کند، به جای تلاش برای رسیدن به تناسب اندام یا صحبت در مورد حل مشکلات موجود، درد خود را در غذا غرق می کنند.

در نتیجه شروع به افزایش وزن می کنند و برای همسرشان جذابیت کمتری پیدا می کنند. این همچنین منجر به چرخه بی پایان افسردگی و خوردن می شود. البته اگر یک یا هر دو زوج تصمیم بگیرند که بنشینند و مشکل را حل کنند، این چرخه از بین می رود.

4. اعتماد به نفس شما را خوشحال و راحت می کند!

بعد از امضای قرارداد، زوجین (حداقل ناخودآگاه) فکر می کنند که تنش های زندگی به پایان رسیده و معشوق خود را از دست نمی دهند. به همین دلیل تنبل می شوند و به هوش نمی آیند، از عشق و بسیاری چیزهای دیگر چشم پوشی می کنند. آنها همچنین دیگر مقدار غذایی که می خورند را در نظر نمی گیرند و به یکدیگر می گویند که متاهل هستند و همسر به ظاهر بی اهمیتشان آنها را دوست دارد. البته همیشه اینطور نیست.

چاقی بعد از ازدواج باعث ایجاد مشکلات زیادی می شود. فردی که دیگر فرم فیزیکی قبلی خود را ندارد، اعتماد به نفس کمی خواهد داشت. ناامیدی و افسردگی، کاهش میل جنسی و بسیاری از عوارض دیگر نیز به دنبال این چاقی است.

خوشبختانه اکثر زوج ها دیر یا زود به خود می آیند و شروع به تغییر عادات غذایی و کاهش وزن می کنند. بهترین گزینه انجام این کارها با هم است. قطعا نباید خوردن شما را به هم مرتبط کند! این می تواند یک سبک زندگی سالم باشد.

۱۱ ۱۱ میوه شگفت انگیز که به کاهش وزن کمک می کند

5. برای خود وقت نگذارید

وقتی زنی ازدواج می کند و به خانواده جدیدی می پیوندد، فکر می کند همیشه باید همسر و خانواده خود را با تهیه غذاهای مختلف راضی کند. در چنین شرایطی دیگر به خودش توجهی نمی کند و در نتیجه رژیم غذایی ناخواسته کنار گذاشته می شود.

6. اولویت ها بعد از ازدواج تغییر می کند.

قبل از ازدواج، زنان اولویت و وظایف زیادی ندارند و والدین اغلب مراقب همه چیز هستند. اما پس از ازدواج، ترجیحات آنها تغییر می کند و حتی زمانی که دیگر فرصتی برای آرایش وجود ندارد و با تولد فرزند این وضعیت بدتر می شود.

معجزه کاهش وزن با رژیم لاغری جنرال موتورز در ۷ روز

7. ناهارهای عاشقانه مکرر در خارج از خانه

به طور کلی، بیشتر زوج های تازه ازدواج کرده بیرون از خانه شام ​​می خورند تا زمانی را به تنهایی بگذرانند. همانطور که می دانید تمام غذاهای رستورانی سرشار از کربوهیدرات و چربی های مضر هستند. خوردن بیش از حد این کربوهیدرات ها به دفعات زیاد قبل از خواب باعث افزایش وزن آنها می شود.

چگونه بعد از ازدواج اندامی متناسب و سالم داشته باشیم؟

مراقب تعطیلات آخر هفته خود باشید!

فقط غذاهایی را که هر دو دوست دارید به لیست مواد غذایی آخر هفته اضافه کنید. غذاهای سالم، آماده و قابل هضم خیلی راحت و سریع وقتی از سر کار به خانه بر می گردید. تعداد دفعاتی که بیرون غذا می خورید را بررسی کنید. همچنین، در تعطیلات آخر هفته و اوقاتی که با هم هستید، روی چیزی غیر از غذا تمرکز کنید.

مهارت ها یا فعالیت های جدید را شروع کنید

مثلاً به کلاس رقص بروید و از همسرتان بخواهید در کلاس ها و باشگاه های ورزشی شرکت کند. مطمئن باشید که چنین فعالیت هایی شما را به هم متصل می کند، زیرا این فعالیت ها شما را جذاب نگه می دارد و همچنین قدرت جنسی، اعتماد به نفس و انرژی شما را افزایش می دهد.

خودت فکر کن

در مورد وقت گذاشتن برای خود احساس خودخواهی نکنید. حتی اگر شوهرتان ورزش نمی کند یا غذاهای سالم نمی خورد، باید این موارد را در اولویت قرار دهید. اگر شاد و پرانرژی باشید، رابطه موفق تر و شادتر خواهد بود.

ورزش را فراموش نکنید

تمرینات خود را به عنوان قرار ملاقات در تقویم شخصی خود برنامه ریزی کنید. حتماً پنج شنبه شب یا صبح جمعه یک برنامه ورزشی تنظیم کنید تا فاصله ای بین تمرینات وجود نداشته باشد. معمولاً وفادار ماندن به تمرین در روزهای پنجشنبه و جمعه دشوار است. اگر آخر هفته‌ها در اوایل روز تمرین کنید، چیپس‌هایی که همسرتان در کمد گذاشته است دیگر شما را وسوسه نمی‌کند و نمی‌خواهید این همه کار سخت را هدر دهید.

به پیشرفت شخصی خود فکر کنید

روی پیشرفت خود تمرکز کنید و به عادات بد شوهرتان توجه نکنید. اگر او چاق است، لازم نیست مثل یک مربی تناسب اندام رفتار کنید. بهترین راه برای ایجاد انگیزه و انگیزه دادن به همسرتان این است که الگو باشید. وقتی به طور منظم ورزش می کنید و تاثیر مثبتی بر انرژی، خلق و خو و بدن خود می بینید، ورزش را شروع کنید.

از همسرتان کمک بگیرید

حتی اگر نمی توانید شوهرتان را درگیر کارهای بهداشتی کنید، از او بخواهید که نگاهی بیندازد. مثلاً اگر نمی توانید در مقابل تنقلات شیرین مقاومت کنید و از طرف دیگر به فندق حساسیت دارید، به شوهرتان بگویید همیشه دسر فندق و فندق بخورد. یا مثلاً او را تهدید کنید که هرگز با بستنی وارد خانه نشوید وگرنه تمام آن را می خورید.

اولویت دادن به ورزش و خوردن غذاهای سالم باعث افزایش تناسب اندام و جلوگیری از چاقی پس از ازدواج می شود. یکی از دلایلی که دوست دارید با هم باشید این است که به یکدیگر جذب می شوید. از دستش نده. اگر به انگیزه بیشتری نیاز داشتید، به یاد داشته باشید که هر دوی شما در اولین ملاقات چقدر جوانتر و پرانرژی به نظر می رسیدید. حالا به هم قول دهید که به تناسب اندام و سلامتی خود وفادار بمانید.

👋 چگونه با جراحی اسلیو معده اضافه وزن را تا 80 درصد کاهش دهیم

آیا رابطه جنسی منظم زن را چاق می کند؟

درخواست: من شنیده ام که اگر زنی به طور منظم رابطه جنسی داشته باشد، سینه ها و باسن او بزرگتر می شود. درسته؟ من به زودی ازدواج خواهم کرد لطفا کمکم کنید.

پاسخ: این تصور رایج است که سینه ها و باسن زنان در دوران نامزدی بزرگتر می شود. اما این تصور کاملاً اشتباه است. هیچ دلیل فیزیولوژیکی برای بزرگتر شدن یا تغییر شکل اندام تناسلی زنان در اثر مقاربت وجود ندارد. هیچ راهی وجود ندارد که اسپرم در جریان خون زن جذب شود. علاوه بر این، 23 میلی لیتر مایع منی تنها 15 کالری دارد.

اطلاعات فوق را در مورد چاقی پس از ازدواج خلاصه کنید

برخی از مطالعات نشان می دهد که افراد پس از ازدواج وزن اضافه می کنند. اما حتی این گزارش های تایید نشده ادعا می کنند که این موضوع هم برای زنان و هم برای مردان صادق است و ربطی به جنسیت یا جنسیت ندارد. اغلب راحتی در یک رابطه مادام العمر و احساس امنیت که منجر به چاقی بعد از ازدواج می شود. همچنین مطالعات نشان می دهد که افراد متاهل بیشتر از افراد مجرد غذا می خورند. اگر نمی خواهید بعد از ازدواج چاق شوید، به طور منظم ورزش کنید و رژیم غذایی سالم داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید