چرا روند بازنشستگی کارگران سخت و زیان آور اینقدر طولانی می شود؟


چرا روند بازنشستگی کارگران سخت و زیان آور اینقدر طولانی می شود؟

یکی از کارگران گفت: پس از چهار ماه توانستم از کمیته خشن و بدخواه پاسخ بگیرم و این پاسخ را به تامین اجتماعی دامغان رساندم. اما روند بررسی تامین اجتماعی به قدری طول کشید که من تامین اجتماعی کل استان سمنان را پیگیری کردم و مشخص شد تامین اجتماعی من را بدون شرایط مستمری می داند.


جمعی از کارگران سخت گیر و زیان آور در تماس با خبرنگار ایلنا نسبت به تمدید بازنشستگی در سازمان تامین اجتماعی شعبه دامغان اعتراض کردند.


آنها می گویند از زمانی که فرم پر زحمت برای بررسی به کمیته خسارت زیان آور ارائه می شود و پس از پاسخ به تامین اجتماعی، موضوع شغل جدید شروع می شود، حدودا چهار ماه طول می کشد. در مورد کمیته سخت گیر ظرف 4.5 ماه تکلیف مشخص می شود اما در تامین اجتماعی دائمی امروز و فردا انجام می دهند و کاری نمی توان کرد.


یکی از کارگران گفت: روند بازنشستگی من حدود یک سال طول کشید.


این کارگر گفت: پس از چهار ماه توانستم از کمیته خشن و بدخواه پاسخ بگیرم و این پاسخ را به تامین اجتماعی دامغان رساندم. اما روند بررسی تامین اجتماعی به قدری طول کشید که من تامین اجتماعی کل استان سمنان را پیگیری کردم و مشخص شد تامین اجتماعی من را بدون شرایط مستمری می داند.


این کارگر می گوید: دو ماه پیگیری کردم تا بفهمم چرا مستمری ندارم. بعد از دو ماه به من گفتند عنوان شغلی من ایراد دارد، در حالی که می توانستند زودتر به من بگویند تا بتوانم زودتر بازنشسته شوم و عنوان شغلی ام را بهبود بخشم. نکته همه چیز است، چرا باید در این روند اینقدر اذیت شویم؟


با توجه به شکایات کارکنان در مورد مدت زمان بازنشستگی، علی اصغر مطهری نژاد (رئیس سازمان تامین اجتماعی دامغان) وی به ایلنا گفت: گاهی اوقات روند کار به تعویق می افتد و کارگر فکر می کند از عمد این کار را انجام داده ایم در صورتی که این موضوع صحت ندارد. ما یک درایو داریم که به این کار اختصاص داده شده است و انجام این کار فرآیند خاصی دارد، اما گاهی اوقات در یک بازه زمانی، حجم فایل های سخت و مخرب افزایش می یابد. به عنوان مثال، وقتی 70 ردیف داریم، خوب، کارها بعداً انجام می شود.


وی گفت: در بازه زمانی دی، بهمن، اسفند، بهمن و اردیبهشت تعداد متقاضیان زیاد است و رسیدگی به آنها زمان بر است. مثلاً اگر به سال 500 نگاه کنیم، 150 تای آن مربوط به دو ماه آخر سال است که باعث می شود کار دیرتر انجام شود.


مطهری نژاد گفت: به هر حال وقتی پرونده ای به شعبه می رسد، انجام کارهای مربوط به آن بر عهده ماست و تا زمانی که آن را به پایان نرسانیم، مسئولیت داریم.


رئیس تامین اجتماعی دامغان نیز در پاسخ به این سوال که اگر درخواست مستمری کارگری رد شد و احراز صلاحیت با لیست مغایرت داشت، به وی اعلام می کرد: زمانی که درخواست حزب رد شد، دلایل را به کارگر اعلام می کنیم. برای امتناع”.


محسن باقری (عضو شورای عالی شوراهای اسلامی کار تهران) وی در خصوص روند درخواست بازنشستگی کارگران سخت و زیان آور به ایلنا گفت: درخواست توسط کارگر یا کارفرمایان – معمولاً به صورت جمعی – به وزارت کار و سپس به کمیته سخت و زیان آور استان ارسال می شود. که متشکل از یک نماینده کارگری، نماینده کارفرما، تامین اجتماعی است مرکز بهداشت و وزارت کار، بررسی مشاغل برای تایید یا عدم تایید به عنوان خشن و زیان آور.


باقری ادامه داد: پس از این مرحله فرم ها به تامین اجتماعی محل پرداخت حق بیمه ارسال می شود. بیمه شده به شعبه مراجعه و درخواست مستمری خود را به سازمان ارائه می کند. بر اساس تاییدیه، مشاغل ارائه شده توسط کارفرما با شغل مورد ادعای کارگر کمیسیون تطبیق داده می شود و در صورت مطابقت با شغل، کارگر می تواند بازنشسته شود.


باقری درباره مدت بازنشستگی می گوید: بستگی به وضعیت کارگر در کارگاه دارد. گاهی اوقات کارگران پرونده شخصی در کارگاه ندارند و یا عنوان شغلی آنها در سامانه رد نمی شود. به بیمه اجتماعی 8 ساله برج مراجعه کنید که کارفرمایان را ملزم به تطبیق و ارسال کد بر اساس کدهای تعیین شده توسط سازمان می کند. قبلاً اگر کد کارفرما با کد مدیریت تامین اجتماعی مطابقت نداشت، شغل در سازمان تامین اجتماعی به‌عنوان نامشخص رد می‌شد و سازمان تامین اجتماعی حساسیت زیادی نداشت. این امر باعث ایجاد مشکلاتی برای کارگرانی شد که بعداً به دنبال بازنشستگی بودند و روند بازنشستگی را طولانی کرد.


به گفته این فعال صنفی؛ اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود و احراز صلاحیت درست باشد و کارگر همان صلاحیت را به کمیسیون نسبت دهد، رسیدگی به موضوع در کمیسیون تقریباً دو ماه و رسیدگی به تأمین اجتماعی 2 ماه طول می کشد.


آیا پرونده باید به کارگر گزارش شود؟ به عنوان مثال آیا تامین اجتماعی نمی تواند عدم تطابق عنوان شغلی را به کارگر گزارش کند یا آن را به تاخیر بیندازد؟ باقری در پاسخ به این سوال بیان می کند: بر اساس بخشنامه و دستورالعمل شماره 1393/13/1392. 38 سازمان تامین اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی باید در اسرع وقت پاسخگوی بیمه شدگان باشد، در غیر این صورت شعب تخلف کرده اند.


باقری می گوید: متأسفانه برخی از شاخه های سازمان تعلل می کنند و کارگران زیان آور و زیان آور را وارد فرآیند بازنشستگی نمی کنند. کارگری که مستمری سخت و زیان آور دریافت می کند ده سال زودتر بازنشسته می شود و اداره تامین اجتماعی به شدت روی این بازنشستگان سخت گیری می کند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید