چسب مو چیست؟ سایر محصولات حالت دهنده چیست؟


هنگام انتخاب محصولات حالت دهنده مو، ما گزینه های زیادی داریم. برخی از این محصولات مشابه هستند و تصمیم گیری در مورد آنها دشوار است. البته زمانی که ویژگی های هر کدام را بدانیم، بهتر می توانیم محصول مناسب خود را پیدا کنیم. ژل مو ممکن است اولین نرم کننده ای باشد که به ذهن می رسد، اما گزینه های دیگری نیز وجود دارد. یکی از این گزینه ها چسب مو است. در زیر به چسب مو و سایر محصولات حالت دهنده مو نگاه می کنیم و روش استفاده و کاربرد هر کدام را شرح می دهیم.

چسب مو چیست؟

چسب مو یک ماده مومی شکل است که برای حالت دادن به موها به قطعات جداگانه و نگه داشتن موها در موقعیت های مختلف استفاده می شود. غلظت چسب مو زیاد است و به دلیل وجود موم خشک نمی شود. استفاده از چسب مو باعث نرمی و لطافت موهای شما می شود و چسبندگی زیاد و درخشندگی کمی ایجاد می کند و همچنین به موهای شما حجم می دهد. بنابراین برای مدل های سیخ دار، مجعد یا «به هم ریخته» که موها باید در جای خود بمانند، عالی است. چسب مو انعطاف پذیر است، به این معنی که می توانید از آن برای حالت دادن به موهای خود در صبح استفاده کنید و آن را در طول روز تغییر دهید.

برای مدل موهای سیخ دار از چسب مو استفاده کنید
مدل موی سیخ دار

نحوه استفاده از چسب مو

برای استفاده از چسب مو، مقدار کمی به موهای خود بزنید و با انگشتان خود حالت دهید. در صورت لزوم از چسب موی بیشتری استفاده کنید تا مدل مو به خوبی ثابت شود. چسب مو بر پایه موم است و نیازی به خشک کردن ندارد.

 • در برخی از چسب های مو از مواد سخت برای ایجاد چسبندگی قوی استفاده می شود که می تواند منجر به خشکی و آسیب به مو شود. بنابراین، از چسب مو استفاده کنید که موهای شما را در جای خود نگه دارد و به آن آسیب نرساند.
 • محصولاتی مانند چسب موی مبتنی بر موم به راحتی شسته نمی شوند زیرا حاوی آب نیستند. بعد از استفاده از چسب مو یا هر محصول دیگری که بر پایه موم ساخته شده است، از شامپو برای شستن موهای خود استفاده کنید.
 • چسب مو روی موهای تمیزی که هیچ نرم کننده ای ندارند موثرتر است.
 • چسب مو روی موهای خشک بهترین اثر را دارد، اما می تواند روی موهای مرطوب نیز استفاده شود.

ژل مو

ژل مو یک محصول حالت دهنده است که قوام ژل مانندی دارد. البته به صورت اسپری یا مایع نیز موجود است. مدت زمان ژل مو به ترکیبات و فرمول آن بستگی دارد و می تواند کوتاه، متوسط ​​یا بلند باشد. این محصول محلول در آب است و با مرطوب کردن موهایی که از قبل ژل روی آن زده اید می توانید دوباره موهای خود را حالت دهید. بنابراین ژل مو باید روی موهای مرطوب یا مرطوب استفاده شود. این محصول موها را مرطوب نگه می دارد و به آن حالت، درخشندگی و حجم می دهد.

مقدار ژلی که استفاده می کنید به میزان موهای شما بستگی دارد:

 • 2.5 سانتی متر برای موهای کوتاه؛
 • 3.75 سانتی متر برای موهای متوسط؛
 • 5 سانتی متر برای موهای بلند

ژل را در دستان خود گرم کنید و موهای خود را به دلخواه حالت دهید. در حالی که ژل هنوز مرطوب است، آن را به طور مساوی در سراسر مو پخش کنید. می توانید صبر کنید تا موهایتان به طور طبیعی خشک شود یا از سشوار برای خشک کردن موها استفاده کنید.

 • هر چه بیشتر از ژل استفاده کنید، موها سفت تر و ماندگارتر می شوند. بنابراین وقتی باد شدید است باید از ژل بیشتری استفاده کنید.
 • بهتر است از ژل های حاوی الکل استفاده نکنید، زیرا الکل یک ماده خشک کننده است که پوست سر را تحریک می کند و موها را خشک می کند. متأسفانه استفاده از الکل در محصولات حالت دهنده موی بی کیفیت بسیار رایج است.
 • اگر ژل مو مناسب باشد، الکل ندارد و موها را نرم، مرطوب و مغذی می کند. در ژل های طبیعی از ترکیباتی مانند روغن آرگان، آلوئه ورا و ویتامین E استفاده می شود.
 • ژل مو مارک ها و انواع مختلفی دارد و معمولاً انواع ژل ها با اعداد مشخص می شود. ژل های با شماره بیشتر اثر سفت کنندگی بیشتری دارند و ظاهری درخشان تر و درخشان تر ایجاد می کنند.

تفاوت بین ژل مو و چسب مو

 • ژل مو یک محصول مبتنی بر آب است، در حالی که چسب مو از موم استفاده می کند.
 • ژل مو باعث سفت شدن مو می شود و به راحتی نمی توان آن را اصلاح کرد، در حالی که چسب مو باعث انعطاف پذیری مو می شود و به راحتی قابل تغییر است.
 • ژل مو به راحتی از روی مو پاک می شود زیرا بر پایه آب است، در حالی که چسب مو را نمی توان به راحتی پاک کرد زیرا حاوی موم است و نیاز به شامپو زدن دارد.

سایر محصولات مو

چسب مو - سایر محصولات حالت دهنده مو

1. خاک رس مو

چسبندگی فوق العاده و پوششی مات به موها ایجاد می کند و می تواند حالت را در تمام طول روز حفظ کند. مقدار این محصول به میزان موهای شما بستگی دارد. برای موهای کوتاه 1 عدد نخود و برای موهای متوسط ​​2 عدد نخود کافی است. قبل از استفاده، موهای دست خود را نرم کنید. سپس آن را به طور یکنواخت در تمام قسمت های موهای خود پخش کنید و موهای خود را هر طور که دوست دارید حالت دهید. فراموش نکنید که وقتی مو کاملا سفت شد دیگر نمی توانید شکل موها را تغییر دهید.

2. کرم مو

کرم مو یکی از ملایم ترین محصولات مو است که ظاهری شبیه لوسیون دارد. در واقع کرم مو به عنوان یک مرطوب کننده عمل می کند و کمترین چسبندگی را ایجاد می کند و به همین دلیل برای کسانی مناسب است که نمی خواهند مدل موهای سفت و ثابتی داشته باشند و فقط می خواهند زیبایی و جذابیت موهای خود را افزایش دهند. از کرم مو می توان برای صاف کردن فر و حالت دادن به موهای نامحسوس استفاده کرد.

برای استفاده از کرم مو ابتدا موهای خود را بشویید و با حوله خشک کنید تا فقط کمی رطوبت داشته باشد. این باعث می شود که محصول به طور یکنواخت در سراسر مو پخش شود. ابتدا مقدار کمی (به اندازه 1 نخود) کرم مو را به موهایتان بزنید. کرم‌های مو انعطاف‌پذیر هستند، به این معنی که می‌توانید هر زمان که خواستید کرم بیشتری بزنید و در صورت تمایل مدل موهای خود را تغییر دهید.

3. فیبر مو

فیبر مو برای موهای نازک مناسب است زیرا موها را پرپشت تر می کند. بنابراین برای کسانی که موهای صاف یا شکننده دارند عالی است. فیبر مو دارای چسبندگی متوسط ​​و حالت مات است.

قبل از استفاده، فیبر مو را در کف دست خود قرار دهید و دستان خود را مالش دهید تا گرم شود. این کار باعث نرم شدن فیبر مو می شود و می توانید آن را به طور یکنواخت در سراسر مو پخش کنید. پس از گرم کردن فیبر مو، از آن برای حالت دادن به موهای خود استفاده کنید.

4. الک مو

برای موهای کوتاه، متوسط، بلند و کوتاه مناسب است. موس مو سبک است و به راحتی در سراسر مو پخش می شود. شستن آن نیز آسان است. موس مو نیز به موها حجم بیشتری می دهد و برای کسانی که نمی خواهند موهایشان صاف به نظر برسد مناسب است.

می توانید اندازه یک توپ گلف را در یک دست بریزید. با دست دیگر مقدار کمی موس را از ریشه تا نوک مو بمالید. وقتی تمام موس را تمام کردید، از انگشتان خود برای حالت دادن به موها استفاده کنید.

5. پماد مو

مناسب برای موهای کوتاه تا متوسط ​​یا مجعد. پوماد مو چسبندگی بالا و ظاهری مات ایجاد می کند. با پوماد می توانید مقداری به موهای مدل ماهوت (برس برس) حجم دهید، موهای مجعد را کمی صاف کنید تا مرتب تر شوند یا موها سیخ شوند.

برای استفاده از پماد مو ابتدا با مالیدن دست ها به هم آن را نرم کنید. به دلیل ویسکوزیته بالای پماد، بهتر است 2 یا 3 بار از آن استفاده شود و هر بار برای حالت دادن به قسمتی از موها استفاده شود. به این ترتیب، پماد را به طور مساوی در تمام قسمت‌های موهایتان پخش می‌کنید تا در نهایت پماد زیادی روی موهایتان جلوی سرتان جمع نشود.

6. واکس مو

واکس مو برای موهای کوتاه مناسب است. 2 نوع موم مو وجود دارد. واکس های مبتنی بر موم که شستشوی آنها سخت تر است و واکس های پایه آب که به راحتی شسته می شوند. هدف اصلی واکس مو این است که موهای شما را سنگین و براق کند. موم های مو معمولاً خشک نمی شوند، به این معنی که می توانید مدل موهای خود را در طول روز تغییر دهید.

برای استفاده از واکس مو همیشه با مقدار کم (به اندازه 1 نخود) شروع کنید. موم را در دستان خود گرم کنید تا نرم شود. سپس آن را با انگشتان خود به موهای خود بمالید. از ریشه مو شروع کنید و به تدریج به سمت انتهای مو حرکت کنید. در نهایت موهای خود را به دلخواه حالت دهید.

سوالات متداول چسب مو

1. روی موهای خیس از چسب مو استفاده کنیم یا خشک؟

می توانید از چسب مو برای موهای مرطوب و خشک استفاده کنید. بنابراین، اگر زمان کافی برای خشک کردن کامل موهای خود ندارید، می توانید از آن برای موهای مرطوب نیز استفاده کنید.

2. آیا چسب مو برای موهای کوتاه مناسب است؟

اگر موهای کوتاه یا مجعدی دارید و نمی خواهید موهایتان خیلی سفت و ثابت باشد و طبیعی تر به نظر برسد، چسب مو گزینه خوبی است. اما اگر می خواهید ظاهری فشرده تر و حجم بیشتری داشته باشید، اکستنشن مو گزینه بهتری است.

3. آیا چسب مو برای موهای وز موثر است؟

اگر می خواهید موهایتان حجیم تر و طبیعی تر به نظر برسد، از چسب مو استفاده کنید. چسب مو یکی از محصولاتی است که تقریباً می تواند همه کارها را از صاف کردن موهای وز گرفته تا ایجاد حالت و حالت خاصی در موهای شما انجام دهد.

4. آیا چسب مو به موها حجم می دهد؟

چسب مو به موهای نازک و نازک حجم می دهد. البته به موهای پرپشت نیز حجم می دهد.

5-چقدر می توان از چسب مو استفاده کرد؟

محصولات مو نیز پس از مدتی منقضی می شوند، اگرچه FDA تولید کنندگان این محصولات را ملزم نمی کند که تاریخ انقضای معمول را در بسته بندی محصول درج کنند. قانون کلی این است که در صورت باز نشدن محصول بعد از 36 ماه و در صورت باز شدن بعد از 12 ماه دور بریزید.

6. آیا چسب مو اثری بر جای می گذارد؟

چسب مو، ژل، موس، اسپری مو، و حتی برخی از شامپوها و نرم کننده‌ها می‌توانند اثری روی موهای شما بگذارند که به مرور زمان ایجاد می‌شود. این باقی مانده ها می توانند باعث خشکی مو شوند. در نتیجه، تارهای مو مستعد شکستن هستند و این منجر به نازک شدن کلی مو می شود.

شما بگو

در این مقاله ویژگی ها و کاربردهای چسب مو و ژل مو را بیان کرده ایم و تعدادی دیگر از محصولات مو را به اختصار معرفی کرده ایم. اکنون که از محصولاتی غیر از ژل مو مطلع شدید، از کدام محصول استفاده خواهید کرد؟ به نظر شما کدام یک از محصولات ذکر شده موثرتر بوده و نیاز شما را برآورده می کند؟


کتاب الکترونیکی پیوست شده است

اگر می خواهید دلیل بسیاری از رفتارهای شریک عاشقانه خود یا حتی خودتان در یک رابطه را بفهمید، باید این کتاب را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید