چه سنی برای کاهش وزن مناسب است؟ (بهترین رده سنی)


در این مقاله به یک موضوع مهم در مورد روش های کاهش وزن می پردازیم. برای بسیاری از افرادی که می خواهند این اعمال را انجام دهند یک سوال اساسی پیش می آید و می خواهند بدانند سن مناسب برای کاهش وزن چه سنی است؟ برخی نیز ممکن است برنامه هایی برای انجام این عمل در سنین جوانی یا بسیار بالا داشته باشند. در این مقاله توضیح جامعی در مورد سن مناسب برای جراحی کاهش وزن ارائه کرده ایم که به افرادی که در این مورد سوالی دارند کمک خواهد کرد.

حداقل سن برای جراحی کاهش وزن چقدر است؟

افرادی که 18 سال به بالا هستند و با هیچ روش دیگری نتوانسته اند وزن خود را کاهش دهند، می توانند توسط یک جراح لاغری حرفه ای و با تجربه، وزن خود را کاهش دهند. همچنین اگر چاقی عامل بیماری یا وخامت حال کودک باشد، می توان از 14 سالگی به کاهش وزن فکر کرد. بنابراین، اگرچه 14 سالگی سن مناسبی برای کاهش وزن نیست، اما تحت شرایط خاصی از این سن می توان این کار را انجام داد.

جراحی کاهش وزن در چه شرایطی در کودکان انجام می شود؟

فقط این نیست که کودکی که سن مناسبی برای جراحی کاهش وزن دارد، واجد شرایط این روش نیست. تصمیم گیری برای انجام این عمل در کودکان باید با وسواس و حساسیت زیاد گرفته شود و فقط تصمیم والدین کودک یا جراح لاغری نیست.

تصمیم نهایی باید با همکاری چند نفر از جمله خود کودک، والدینش، پزشک، روانشناس، متخصص ورزش، متخصص تغذیه و سایر متخصصان گرفته شود. بنابراین بار دیگر تاکید می شود که درست است که سن مناسبی برای جراحی لاغری در کودکان داریم، اما باید با حضور متخصصان تصمیم حرفه ای گرفته شود.

🔔 خواندن این مقاله را از دست ندهید: بهترین راه های کاهش وزن را بشناسید

چرا باید چاقی کودکان را در نظر گرفت و درمان کرد؟

متاسفانه زندگی مدرن امروزی باعث شده است که کودکان و نوجوانان بیش از هر زمان دیگری با چاقی مواجه شوند. اگر کودکان از سنین پایین دچار اضافه وزن و چاقی شوند و به وضعیت خود فکر نکنند، چاقی آن ها افزایش می یابد و مشکلات زیادی برای آن ها ایجاد می کند.

مطالعات جدید نشان می دهد که چاقی در کودکان می تواند منجر به بیماری قلبی و افزایش غیرطبیعی سطح گلوکز خون (قند خون) در دوران کودکی شود. اگر این مشکلات مداوم و مزمن باشند، می توانند باعث دیابت پیشرفته و بیماری قلبی شدید شوند.

علاوه بر این، کودکان چاق بیشتر از همسالان خود از افسردگی و اعتماد به نفس پایین رنج می برند. این مشکل می تواند عملکرد تحصیلی و مدرسه ای آنها را نیز کاهش دهد.

بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن برای کودکان چیست؟

خبر خوب این است که اگر کودکان در سن مناسب برای جراحی کاهش وزن باشند، می توانند کاهش وزن خوبی را با دو روش شناخته شده و ایمن تجربه کنند. نتایج چندین مطالعه نشان داده است که جراحی اسلیو و بای پس معده راه حل هایی ایمن و موثر برای کمک به کاهش وزن کودکان و نوجوانان است.

نتایج جراحی کاف و بای پس معده برای کودکان چیست؟

در یک مطالعه، مشخص شد که نوجوانانی که تحت عمل جراحی اسلیو معده قرار می‌گیرند، بین 30 تا 40 درصد از افزایش وزن اولیه خود را از دست می‌دهند و کاهش وزن آنها حداقل به مدت 8 سال حفظ می‌شود.

مطالعه دیگری نیز انجام شد که نتایج آن در مجله New England Journal of Medicine منتشر شد. این مطالعه توضیح می دهد که نوجوانانی که دیابت نوع 2 داشتند تا 95 درصد از دیابت خود پس از جراحی بهبود یافتند.

علاوه بر این، 80 درصد نوجوانان مشکل فشار خون را حل کرده و نرمال کرده اند. این یافته ها و سایر یافته ها نشان می دهد که تا زمانی که افراد در سن مناسب برای جراحی کاهش وزن باشند و جراحی به خوبی انجام شود، نتایج ایده آلی انتظار می رود.

🔔 پست های مرتبط زیر را از دست ندهید:

آیا افراد بین 18 تا 50 سال کاندیدای خوبی برای جراحی کاهش وزن هستند؟

بله، تا زمانی که افراد واجد شرایط باشند و با هیچ روشی نتوانسته اند وزن خود را کاهش دهند، می توانند در این سن به فکر انجام عمل باشند. در واقع سن ایده آل برای کاهش وزن بین 18 تا 50 سالگی است.

در این سن، بهبودی به خوبی اتفاق می افتد. چون بدن جوان است و احتمال موفقیت بیشتر است. در این سن رعایت توصیه‌های جراح و تغییر سبک زندگی بسیار راحت‌تر است و مناسب‌ترین نتایج پیش چشم مردم است.

آیا سن بالای 50 سال می تواند برای کاهش وزن مناسب باشد؟

بله، حتی افراد بالای 50 سال نیز می توانند کاندیدای خوبی برای جراحی کاهش وزن باشند. بین 50 تا 70 سالگی با در نظر گرفتن چند فاکتور می تواند سن مناسبی برای جراحی کاهش وزن باشد و اگر افراد در این سن از مشکلات مرتبط با چاقی رنج می برند می توانند با جراح کاهش وزن صحبت کنند.

در واقع، مطالعات متعددی انجام شده است که نشان می دهد جراحی کاهش وزن می تواند در مردان و زنان بین 60 تا 70 سال بی خطر باشد. زیرا حذف چاقی نه تنها می تواند کیفیت زندگی آنها را بهبود بخشد، بلکه منجر به کاهش فشار خون، بهبود بیماری های قلبی و پیشگیری از سکته می شود. دیابت نوع 2 نیز تا حدودی قابل درمان است.

نگرانی در مورد کاهش وزن در سنین بالا چیست؟

در افراد مسن، تاخیر در بهبودی می تواند عوارضی ایجاد کند. بنابراین اگر مجبور به انجام عمل لاغری مانند آسیلو یا هر روش دیگری شوند، جراح بسیار حساس خواهد بود.

در مرحله اول مشاوره، توجه به سن بیماران معطوف شده و شرایط فیزیکی به طور کامل بررسی می شود. اگر جراح متوجه شود که بدن بیمار می تواند عمل را بپذیرد و عوارض آن حداقل باشد، عمل انجام می شود.

بنابراین و در نهایت اگرچه سن 50 تا 70 سالگی ممکن است سن مناسبی برای جراحی لاغری باشد و خطر زیادی برای بیماران نداشته باشد، اما باید توجه داشت که افراد به دلیل کهولت سن ممکن است کمتر وزن کم کنند. مشکلات کمبود مواد معدنی کمی آزاردهنده می شوند. با این حال، کاهش وزن می تواند اثرات مثبتی بر سلامت و زندگی این افراد داشته باشد و مزایا و معایب آن را باید به یک اندازه در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید