چه کسی اصلا باردار نمی شود؟ (دلایل ناباروری زنان) – جدید


هنوز باردار نشدی؟ این مشکل باید ذهن شما را به دردسر انداخته باشد و احتمالاً آنقدر گیج شده اید که دقیقاً نمی دانید چه کاری باید انجام دهید و قدم بعدی چیست. نعناع به شما توصیه می کند که آرام بمانید، چند نفس عمیق بکشید و در اسرع وقت از متخصص باروری کمک بگیرید تا او توضیح دهد که چه کسی اصلا باردار نیست.

چگونه می توانم در کوتاه ترین زمان ممکن باردار شوم؟ 🤰

با استفاده از مسیر بارداری اپلیکیشن نعنا ظرف 2 تا 6 ماه باردار میشوید 😇 حالا می توانید جنسیت نوزاد آینده خود را چه مرد و چه ماده انتخاب کنید 👶👧 همین الان اپلیکیشن نعنا را نصب کنید و شرایط شما و همسرتان مشخص خواهد شد. به صورت رایگان توسط پزشک آنالیز شود.باشید و جزئیات را بدانید.

متخصص می تواند یکی از عوامل زیر را برای ناباروری شما تشخیص دهد:

یا خیلی ساده! شما باردار نیستید.

چه کسی اصلا باردار نمی شود؟

اگرچه ناباروری زنان دارای علائمی مانند پریودهای نامنظم یا دردهای شدید قاعدگی است، بسیاری از علل ناباروری ساکت هستند. به عنوان مثال، شناسایی علل ناباروری مردان بسیار نادر است.

با این اوصاف به 7 دلیل برای ناباروری افراد اشاره می کنیم:

شما به اندازه کافی تلاش نکردید

اصل اول، مدت زمان سفر شما چقدر است؟ تلاش برای باردار شدن شش احتمالاً احساس می کنید بیش از حد تلاش کرده اید. اما فقط به یاد داشته باشید که همه زوج های منتظر بلافاصله باردار نمی شوند.

حدود 80 درصد از زوج ها 6 ماه بعد از عمل نتیجه می گیرند. تقریبا 90 درصد بعد از یک سال باردار می شوند. بنابراین با چنین آماری فرض بر این است که باید هر ماه یک رابطه جنسی هدفمند داشته باشید تا به راحتی تشخیص دهید چه کسی اصلا باردار نمی شود.

تخمدان ها تخمک گذاری نمی کنند

بارداری انسان زمانی اتفاق می افتد که اسپرم و تخمک به هم می رسند. بنابراین اگر تخمک گذاری نداشته باشید این ویزیت انجام نمی شود و باردار نمی شوید. عدم تخمک گذاری یکی از شایع ترین دلایل است ناباروری زنان و بسیاری از زمینه ها باعث چنین آشفتگی می شوند:

سندرم تخمدان پلی کیستیک یکی از دلایل احتمالی نارسایی تخمک گذاری است. اضافه وزن، ذخیره ناکافی تخمدان، اختلالات تیروئید، ورزش شدید و افزایش سطح هورمون پرولاکتین از دیگر دلایل شایع هستند.

ناباروری مردانه

ناباروری مردان در گروه کسانی است که اصلا باردار نمی شوند.

ناباروری مردان در گروه کسانی است که اصلا باردار نمی شوند.

در 30-20 درصد از زوج های نابارور، مرد نیز مشکل باروری دارد. 40 درصد باقیمانده هر دو مشکل را دارند. همانطور که در ابتدای مقاله توضیح دادیم، ناباروری مردانه او به ندرت علائم دارد. این اختلال با آزمایش اسپرم برای اندازه گیری اسپرم و سلامت اسپرم تشخیص داده می شود. در این مرحله باید هر دو نفر مورد آزمایش قرار گیرند و دلایل ناباروری به وضوح بین زوجین مشخص شود.

چه کسی اصلا باردار نمی شود؟ سن شما بالاست!

روند بارداری برای زنان بالای 35 سال دشوار و طولانی تر است. جالب اینجاست که بسیاری از مردم فکر می کنند که اگر پریودهای منظمی داشته باشند به این معنی است که باروری دارند. اگرچه این تابع لزوماً به این موضوع مرتبط نیست.

خوب است بدانید که سن فرد بر کیفیت تخمک و همچنین تعداد آن تاثیر می گذارد. همچنین بعد از ۴۰ سالگی ممکن است مرد برای باردار شدن همسرش با مشکلاتی مواجه شود.

انسداد لوله های فالوپ

باید اضافه کنیم که مشکلات تخمک گذاری حدود 25 درصد از دلایل ناباروری در زنان است. در موارد دیگر، یک زن ممکن است لوله های فالوپ، اختلالات ادراری و اندومتریوز را مسدود کرده باشد.

لوله های فالوپ مسیری بین تخمدان و رحم هستند. هنگامی که تخمک آزاد می شود، برآمدگی های مو مانند لوله های فالوپ، تخمک را به داخل می کشاند. در طرف دیگر ماجرا، اسپرم باید از طریق دهانه رحم شناور شود و به سمت رحم حرکت کند تا به لوله های فالوپ برسد. لقاح در این مرحله اتفاق می افتد.

این واقعیت که پزشک می تواند تشخیص دهد که چه کسی باردار نمی شود، آشکارا به ناهنجاری های لوله های فالوپ مربوط می شود. هر عاملی که مانع از عملکرد صحیح این اندام شود یا هر نوع آسیبی که مانع از برخورد تخمک و اسپرم شود، باعث ناباروری می شود.

دلایل زیادی وجود دارد که لوله های فالوپ را مسدود می کند. البته، اگرچه برخی از زنان علائمی مانند درد لگن را تجربه می کنند، اما بسیاری از آنها هیچ علامتی را تجربه نمی کنند. بنابراین فقط با آزمایش ناباروری می توان از مسدود نشدن لوله ها مطمئن شد.

اندومتریوز

آندومتریوز زمانی رخ می دهد که بافتی شبیه به پوشش داخلی رحم از آن رشد کند. 50 درصد از زنان مبتلا به اختلالات اندومتریوز هستند، برای باردار شدن مشکل دارند.

پریودهای دردناک از جمله علائم اندومتریوز هستند.

پریودهای دردناک از جمله علائم اندومتریوز هستند.

شایع ترین علائم آندومتریوز پریودهای دردناک و درد لگن خارج از روزهای خونریزی قاعدگی است. اما باید اضافه کنیم که همه چنین علائمی ندارند. برخی از زنان ممکن است هنگام تلاش برای باردار شدن متوجه اندومتریوز شوند.

برای پاسخ به این سوال که اصلاً چه کسانی باردار نمی شوند، بد نیست به آمار مراجعه کنیم; حدود 10 تا 15 درصد زنان از آندومتریوز رنج می برند. اما به سادگی نادیده گرفته می شود. توجه داشته باشید که این اختلال با آزمایش خون یا سونوگرافی قابل تشخیص نیست. بلکه باید جراحی لاپاراسکوپی انجام دهید. به همین دلیل تشخیص صحیح اختلال 11-4 سال از شروع علائم خواهد بود.

درمان دارویی

برخی از داروها هستند که بر باروری شما تأثیر می گذارند. به عنوان مثال، مطالعات نشان می دهد که مصرف داروهای ضد افسردگی باروری را دشوارتر می کند. در یک مطالعه در سال 2016، محققان به این نتیجه رسیدند که داروهای ضد افسردگی احتمالا شانس بارداری را در زنان با سابقه افسردگی کاهش می دهند.

تا زمانی که با پزشک خود مشورت نکرده اید، مصرف داروها را قطع نکنید. اگر در مورد تأثیر داروها بر روند باروری خود نگران هستید، با پزشک خود صحبت کنید. او احتمالاً شما را با داروی دیگری جایگزین می‌کند یا روش دیگری برای درمان تجویز می‌کند که در آن توضیح دهد که چه کسی اصلاً باردار نمی‌شود. در نهایت، آنها به شما این اطمینان را می دهند که دارو دلیل بارداری از دست رفته شما نیست.

من با تو صحبت میکنم

باردار شدن یکی از مهم ترین چالش های هر زوجی است. وقتی تلاش های شما با شکست مواجه می شود، طبیعتاً نگران منبع مشکل هستید. پس کفش های آهنی خود را بپوشید تا با راهنمایی متخصص باروری متوجه شوید که اصلا باردار نخواهید شد.

آن دسته از زنانی که دارای ناهنجاری تخمدان هستند، در سنین بالا اقدام به باردار شدن می کنند، آندومتریوز دارند یا لوله های فالوپ بسته شده اند در زمره زنانی قرار می گیرند که اصلا باردار نمی شوند. بنابراین لازم است اقدامات پزشکی لازم برای درمان ناباروری زیر نظر پزشک متخصص انجام شود.

منبع: verywellfamily

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید