چگونه بفهمیم رحم سرد داریم یا گرم؟ (دستورالعمل برای بهبود باروری) – نعناع


احتمالاً اطلاعاتی در مورد سردی رحم دارید و اگر می خواهید زود باردار شوید و رحمتان سرد است، شک دارید. سردی رحم و ناباروری در ذهن شما شکل می گیرد. در این مقاله با جزئیات بیشتری برای شما توضیح می دهیم که چگونه بفهمیم رحم سردمان است یا گرم.

اما قبل از شروع، چرا کار خود را سخت کنید! شما و همسرتان باید وضعیت فعلی خود را ارزیابی کنید تلاش برای باردار شدن های و تیم مراقبت های بهداشتی نعناع به شما افتخار می کنند. با کلیک بر روی دکمه زیر می توانید به یک سری سوالات فردی دسترسی پیدا کنید. با پاسخ به این سوالات نه تنها می توانیم بر اساس شرایط شما یک برنامه هدفمند برای باردار شدن تنظیم کنیم، بلکه روش هایی را برای تعیین جنسیت نوزاد در اختیار شما قرار می دهیم.

تجزیه و تحلیل وضعیت

سردی رحم یکی از شایع ترین مشکلاتی است که این روزها شنیده می شود و باعث ناباروری در زنان می شود. لازم است بدانید سردی رحم دلایل زیادی دارد و اثرات مضری بر دستگاه تناسلی زنان دارد. بنابراین باید در مورد این بیماری رایج زنانه بیشتر بدانید و اقدامات لازم را برای درمان آن انجام دهید. اولین گام این است که بدانید چگونه رحمتان سرد یا گرم باشد.

نوک رحم سرد

جالب است بدانید که سردی رحم به خصوص در طب شرقی و به خصوص در طب سنتی چینی اصطلاح رایجی است. رحم سرد چیست؟ به طور خاص، به معنای عدم تعادل در ترشح هورمون پروژسترون (انرژی یانگ و یین در طب چینی) است.

در چنین شرایطی رگ های خونی به رحم نمی رسانند و این روند باعث انقباض رحم برای انجام فعالیت های طبیعی از جمله تخمک گذاری و حتی لقاح می شود که به تدریج منجر به لقاح می شود. ناباروری زنان او می رسد.

در طب شرقی عدم تعادل هورمونی به ویژه ترشح هورمون پروژسترون یکی از مهم ترین نکات برای سلامت باروری زنان است. کافی بودن این هورمون به رحم قدرت گرم شدن را می دهد و معمولاً در نیمه دوم چرخه است که فرآیند گرم شدن رحم اتفاق می افتد.

هنگامی که رحم گرم می شود (انرژی یانگ)، رگ های خونی منبسط می شوند و با گردش خون بهتر، محیط بسیار مناسبی برای تخمک گذاری، لانه گزینی و لقاح فراهم می شود. توجه کنید، برای اینکه بفهمیم رحم سرد یا گرم داریم، باید به این تغییر توجه کرد.

ترشح نشدن هورمون حرارتی پروژسترون باعث کاهش روند گردش خون و در نتیجه سرد شدن رحم می شود که به دلیل عدم توانایی تخمک ها در بالغ شدن، باروری کاهش می یابد.

چگونه بفهمیم رحم سرد داریم یا گرم؟

با این توضیح شاید بهتر باشد به علائم زیر که از علائم رایج سرماخوردگی رحم است توجه کنید:

دوره دردناک همراه با اسهال

خون دوره تیره همراه با لخته شدن خون (اختلالات خونریزی)

دست و پاهای سرد

كمر درد

فیبروئید رحم

اندومتریوز

عقیمی

کاهش میل جنسی

تورم دور چشم

زانوهای سرد و ضعیف

ترشحات شفاف زیاد

ترشحات سفید و پنیری

ظهور قارچ در واژن و رحم

ظاهر علائم کم کاری تیروئید

علائم گرم شدن رحم چیست؟

هنگامی که به دنبال چگونگی تشخیص سردی یا گرم بودن رحم هستید، باید علائم گرم شدن رحم را نیز بدانید. البته گرم شدن رحم محیط مناسبی را برای لقاح تخمک فراهم می کند، اما افزایش دما و گرمای زودرس باعث ایجاد مشکلاتی در روند باروری و سلامتی شما می شود:

کاهش وزن و رنگ پریدگی پوست و خشکی لب ها (زردی صورت)

خونریزی قاعدگی داغ و دردناک

رشد بیش از حد مو در ناحیه تناسلی

کاهش خونریزی قاعدگی

افزایش ضربان قلب

تیره شدن ادرار

دلایل سرد شدن رحم چیست؟

غذاهای سرد و مایع بخورید و بنوشید– که هر ماه باعث قاعدگی دردناک و قاعدگی نامنظم می شود.

دمای پایه پایین بدن– که نشانه عدم تعادل هورمونی است و سلامت باروری زن را بیش از هر زمان دیگری تحت تاثیر قرار می دهد.

در مورد گرم نگه داشتن بدن خود برای گرم نگه داشتن رحم خود جدی باشید.

در مورد گرم نگه داشتن بدن خود برای گرم نگه داشتن رحم خود جدی باشید.

نشستن روی زمین سرد– این کار باعث سرد شدن بدن می شود مخصوصاً زمانی که کف اتاق مرطوب است.

نیمه نیمه– هر چه کمتر بدن خود را با لباس بپوشانید سردتر می شوید.

شنا در هنگام خونریزی قاعدگی– باز شدن دهانه رحم در این زمان، محیط مناسبی را برای شروع عفونت ها و بیماری های مرتبط با آن فراهم می کند.

خیس شدن در باران– اگر زیر باران بمانید با سرد شدن رحم به استقبالتان می آید.

بنابراین شما فهمیدید که چگونه بفهمیم رحم سرد یا گرم داریم و تعدادی از دلایل و علائم بسیار مهم هستند.

درمان سرماخوردگی رحم

سوال اینجاست که آیا درمان سرماخوردگی رحم وجود دارد؟ بله، با توجه به دلایلی که برای سردی رحم ذکر کرده ایم، می توانید نکات ساده را رعایت کنید، همه راه حل ها درمان خانگی سردی رحم من قادر به حل این مشکل هستم.

غذاهای گرم تر (چای زنجبیل، نوشیدنی های گرم، غذاهای پخته شده) بخورید.

سراغ غذاهای سرد (هندوانه، کلم) نروید.

خوردن غذاهای مناسب برای سیستم عروقی (گوشت قرمز، ماهی، بادام زمینی)

روزی 10 تا 20 دقیقه پاهای خود را در آب گرم ماساژ دهید

در طول روز با یک حوله گرم شکم را گرم نگه دارید

ورزش و گردش خون

لباس های گرم چه در داخل خانه و چه در خارج از منزل بپوشید یا لباس هایی بپوشید که قسمت زیادی از بدن را می پوشانند، به خصوص جوراب

من با تو صحبت میکنم

چگونه بفهمیم رحم سرد داریم یا گرم؟ این سوالی است که هر خانم در سنین باروری یک بار از خود و اطرافیانش می پرسد و داشتن اطلاعات کافی و مفید در مورد رحم سرد و گرم ضروری است. با خوردن غذای گرم، پوشیدن لباس کافی، گرم نگه داشتن اندام های شکمی به خصوص ناحیه رحم و پرهیز از نشستن روی زمین سرد می توانید محیط مناسبی را برای گرم شدن و در نتیجه باردار شدن فراهم کنید.

منبع: vinmec

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید