چگونه بفهمیم کدام کتاب‌ها پرطرفدار هستند؟


برخی از افراد جامعه کتابخوانی و کسانی که قصد دارند مطالعه را آغاز کنند، علاقه مندند نام کتاب هایی را که مورد پسند عموم قرار گرفته اند، بدانند. دلیل آنها برای یافتن فهرست پرفروش‌ها معمولاً خواندن کتابی است که توجه بسیاری از خوانندگان را به خود جلب کرده است. این گونه کتاب ها نقدهای مثبت و منفی زیادی دریافت می کنند که باعث می شود خواننده از دید افراد مختلف به موضوعی خاص نگاه کند و با مطالعه آنها جهان بینی قوی تری به دست آورد.

کتاب‌های داستانی و غیرداستانی که به صورت هفتگی، ماهانه و سالانه در فهرست پرفروش‌های کشور و جهان قرار می‌گیرند، عموماً بسیار جذاب هستند. رمان‌های جالب و کتاب‌های غیرداستانی که در آنها ایده جدیدی مطرح می‌شود نیز نظر بسیاری از مردم را به خود جلب می‌کند.


برای کسانی که خرید آنلاین کتاب آنها انتخاب می کنند، مهم است که کتابی را بشناسید که فروش خوبی داشته باشد. گروه دیگری از خوانندگان کتاب، نویسندگان هستند. نویسندگان با خواندن آثار دیگران از ایده ها و نوشته های آنها الهام می گیرند. به همین دلیل کتاب‌های پرفروش می‌توانند نمونه‌های موفقی در استفاده از شیوه نگارش، نحوه شخصیت‌پردازی، پیکربندی داستان و… باشند.

از کجا آمار کتاب روند را بررسی کنیم؟

آمار فروش کتاب مدام در حال تغییر است. از این رو آمار هفتگی، ماهانه و سالانه پرفروش ترین کتاب ها توسط نشریات و سایت های معتبر اعلام می شود. سایت های «آمازون» و «نیویورک تایمز» از جمله سایت هایی هستند که پرفروش ترین کتاب های ماه را تعیین و معرفی می کنند «هفته نامه ناشران» و «واتر استونز» نیز از دیگر سایت هایی هستند که فهرست پرفروش ترین کتاب های ماه را معرفی می کنند. در مورد نظرات کاربران و پایگاه داده ای که دارند.

قبل از خرید کتاب روانشناسی، رمان، کتاب کودک و … با مراجعه به یکی از سایت های فوق، کتاب های پرفروش را کشف کنید و بهترین تصمیم را برای خرید کتاب بگیرید. به عنوان مثال، با مراجعه به وب سایت “نیویورک تایمز” می توانید ببینید که کدام کتاب ها در سپتامبر 2022 پرفروش بوده اند. نیویورک تایمز یک نشریه آمریکایی است که با اعتبار بالایی که دارد به عنوان یک منبع ملی و تاریخی شناخته می شود. این نشریه منعکس کننده فروش واحدهای مختلفی است که هر هفته به طور محرمانه فروش واقعی کتاب های خود را در اختیار این روزنامه قرار می دهند. نیویورک تایمز مدام این رتبه بندی ها را به روز می کند و در اختیار خوانندگان خود قرار می دهد. بر اساس آمارهای موجود در این سایت، رمان عاشقانه «ما خواهیم کرد» نوشته کالین هوور و کتاب توسعه «عادات اتمی» نوشته جیمز کلر که یکی از موفق‌ترین کتاب‌ها در بخش توسعه شخصی محسوب می‌شود، در صدر فهرست کتاب‌ها قرار دارند. پرفروش ترین ها در ماه سپتامبر

فروش ماهانه و سالانه کتاب

آگاهی و آگاهی از فروش ماهانه یا سالانه این کتاب ها به ویژه برای خرید کتاب کودکراهنمایی والدین برای خرید یک کتاب با کیفیت و جذاب. با کمی تحقیق می توانید متوجه شوید که آیا این کتاب ها به تنهایی پرفروش ترین کتاب ها در این ماه بوده اند یا خوانندگان به طور مداوم آنها را به دیگران توصیه می کنند. به عنوان مثال، کتاب “ما موفق خواهیم شد” را که کالین هوور با الهام از زندگی خود و مادرش نوشت، در سال 2016 نامزد جایزه بهترین رمان عاشقانه شد و در ژانویه 2022 در رتبه اول قرار گرفت. نیویورک فهرست پرفروش‌های تایمز در این رمان حسادت، سوء استفاده عاطفی، عشق چیست و نوع‌دوستی در قالب روابط بین شخصیت‌ها دیده می‌شود. به گفته نویسنده، پیام کتاب این است که افرادی که اشتباه می کنند لزوماً افراد بدی نیستند.

“عادات اتمی” به عنوان کتاب شماره 1 پرفروش شناخته شد. 1 از 2022 در آمازون. این کتاب که هر هفته رتبه اول یا دوم را در فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز می‌گرفت، در شرف تبدیل شدن به یک غول بزرگ است! به زمانی فکر کنید که تصمیم می گیریم کار جدیدی در زندگی خود انجام دهیم، از شروع یک کسب و کار جدید تا خواندن کتاب. به دلیل انگیزه و هیجان قوی که در شروع کار احساس می کنیم، توانایی خود را برای انجام کارها بیش از حد ارزیابی می کنیم که اغلب منجر به برنامه ریزی ضعیف و شکست می شود. جیمز کلیر، نویسنده کتاب «عادات کوچک»، با ذکر مثالی از تجربه ورزشی شخصی خود، توضیح می دهد که چگونه برنامه ریزی ذهنی بد می تواند منجر به تسلیم شدن و در نهایت سرزنش خودمان شود. او معتقد است انجام کار کوچک بهتر از هیچ کاری نیست و در این کتاب می آموزد که چگونه یک کار نامرئی را به یک عادت فرعی تبدیل کرده و با در نظر گرفتن اهداف واقع بینانه خطر شکست را به حداقل برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید