چگونه به همسرمان بگوییم که باردار هستیم؟


بارداری، چه برنامه ریزی شده یا ناخواسته، خبر مهمی برای زن و شوهر است. آیا به تازگی متوجه شده اید که باردار هستید و به دنبال بهترین راه برای اطلاع دادن به همسرتان هستید؟ در این مقاله در مورد روش های خلاقانه برای گفتن همسرتان در مورد بارداری صحبت کرده ایم. با ما بمان.

اصول اعلام بارداری برنامه ریزی شده

1. به خودتان زمان بدهید


حتی اگر شما و همسرتان برای باردار شدن تلاش کنید، باز هم با دیدن نتیجه مثبت در برگه بیبی چک یا برگه آزمایش، شوکه خواهید شد. اگر وقتی می خواهید بیبی چک یا آزمایشی انجام دهید، همسرتان در کنار شما نیست، لازم نیست فوراً درباره بارداری خود به او بگویید. برای هضم این اتفاق مبارک به خودت فرصت بده، بعد فکر کن به همسرت بگی. شاید همسرتان در حال حاضر وضعیت خوبی ندارد، پس بهتر است صبر کنید و این خبر عالی را در موقعیت خوبی به او بدهید.

می توانید تا زمانی که نیاز دارید، چند ساعت یا چند روز صبر کنید تا به همسرتان بگویید. به این ترتیب می توانید بدون هیچ فشاری زندگی کنید و از تمام آن احساسات ناب لذت ببرید.

2. زمان مناسب را برای اطلاع دادن به همسرتان انتخاب کنید

خبر بارداری یکی از مهمترین اخبار زندگی است. سعی کنید در شرایطی که راحت است این خبر را به همسرتان برسانید تا او بتواند واکنش خوبی نشان دهد. عکس العمل او مطمئنا برای همیشه در ذهن شما خواهد ماند، پس سعی کنید این خبر را در زمان مناسب، زمانی که روحیه خوبی دارد و آماده صحبت و گوش دادن است، به او بگویید.

3. انتظار واکنش خاصی را نداشته باشید

ممکن است انتظار داشته باشید همسرتان با شنیدن خبر بارداری شما واکنش خاصی نشان دهد و اگر شوکه شد یا نداند چه بگوید و سکوت کند، شما شوکه خواهید شد. همسرتان را به خاطر عدم واکنش به احساسات بد سرزنش نکنید. این رفتارها فقط به این دلیل است که او هنوز نتوانسته این اتفاق بزرگ را هضم کند.

4. از این رویداد لذت ببرید

اگر بارداری شما برنامه ریزی شده باشد، این خبر بسیار هیجان انگیز خواهد بود. سعی کنید هر طور که دوست دارید از این لذت لذت ببرید و با همسرتان شریک شوید.

اصول گزارش بارداری ناخواسته

1. به خودتان زمان بدهید تا این را هضم کنید

اگر بارداری ناخواسته بود و از دیدن نتیجه مثبت شوکه شدید، بهتر است قبل از هر کاری به خود فرصت دهید تا شرایط را بپذیرید و این خبر را هضم کنید. پس از پرداختن به این موضوع، بهتر است به همسرتان اطلاع دهید و با هم در مورد آن صحبت کنید.

2. این خبر را در زمان مناسب به همسرتان بدهید

اعلام بارداری ناخواسته و برنامه ریزی نشده با زمانی که ماه ها برای باردار شدن تلاش کرده اید بسیار متفاوت است. به همین دلیل لازم است وضعیت همسرتان را در نظر بگیرید و در زمان مناسب و در شرایط مناسب این خبر را به او اعلام کنید.

3. احساسات همسرتان را درک کنید و به او سخت نگیرید

شریک زندگی شما ممکن است نیاز داشته باشد قبل از صحبت و تصمیم گیری احساسات، ترس ها، خشم، شوک ها و نگرانی های خود را تخلیه کند. اگر نیاز به پیاده روی یا رانندگی دارد، فضای مورد نیاز را به او بدهید.

4- صادق باشید

وقتی خبر را به شریک زندگی خود می‌دهید، تا حد امکان شفاف باشید. در مورد اینکه چند ماه باردار هستید، چه احساسی دارید و چه تصمیمی دارید با همسرتان صحبت کنید. وقتی در مورد این موضوع و تصمیم خود شفاف صحبت کنید و موضع خود را روشن کنید، همسرتان بهتر می تواند شما را همراهی کند.

ایده های خلاقانه برای گفتن همسرتان در مورد بارداری

ایده های خلاقانه برای اینکه به همسرتان بگویید باردار هستید

ایده هایی که در این قسمت می خوانید حاصل تجربیات مادرانی است که ایده خلاقانه و خاطره زیبای این رویداد مهم را با ما در میان گذاشته اند.

1. همسرتان را با پوشک بچه غافلگیر کنید

وسایل مورد نیاز خود را از فروشگاه خریداری کنید و در نهایت یک بسته پوشک بچه را در سبد خرید قرار دهید. وقتی به خانه رسیدید، از همسرتان بخواهید به شما کمک کند تا کیسه های مواد غذایی را خالی کنید و اجازه دهید او پوشک ها را بیرون بیاورد.

یکی از مادران می گوید: «وقتی همسرم وسایلش را خالی کرد، پوشک در آخرین نایلون بود. بسته پوشک را که دید آن را بیرون کشید و با تعجب گفت: این چه حرفی است و بعد هر دو گریه کردیم!

2. با خبرهای فوق العاده همسرتان را بیدار کنید

یکی از مادران می گوید: “نیمه های شب با علائمی از خواب بیدار شدم، هنوز پریودم برگشته و مطمئن نبودم باردار هستم، اما نمی توانستم صبر کنم و بیبی چک کردم. دو تا خط قرمز روی بیبی چک، حوصله نداشتم صبح بیاد، روی شوهرم که خواب بود پریدم و با خوشحالی بیبی چک را به او نشان دادم!

3. از طریق پست به همسرتان در مورد بارداری خود بگویید

آیا با چک یا آزمایش متوجه شده اید که باردار هستید و دوست دارید همسرتان را با این تازگی شگفت زده کنید؟ می‌توانید کتابی در زمینه آمادگی والدین یا موضوعات مشابه خریداری کنید، آن را بپیچید و در صندوق پستی خود بگذارید. وقتی شوهرتان به خانه آمد، به او بگویید که بسته ای از طریق پست دریافت کرده است و منتظر واکنش او باشید.

4. موقع شام به همسرت بگو!

روی بشقاب همسرتان «من حامله هستم» بنویسید، سپس آن را به مدت 10 تا 15 دقیقه در فر با دمای 175 درجه سانتیگراد قرار دهید. پس بشقابش را بیرون می آورد و شامش را می کشد به طوری که کتیبه زیر غذا پنهان می شود و سپس منتظر می ماند تا در حین خوردن غذا و لذت بردن از شگفتی خود ناگهان متعجب و متحیر شود.

5. به او هدیه خاصی بدهید

خرید تی شرت «بهترین پدر دنیا» یا چیزی شبیه به آن ایده خلاقانه دیگری است که می توانید از آن برای شوکه کردن شریک زندگی خود استفاده کنید. تنها سوال این است که آیا می توانید این راز را تا زمانی که این لباس را ندارید حفظ کنید!

6. سرنخ هایی را در اطراف خانه بگذارید

چند مجله بارداری، پستانک یا راهنمای نام کودک بخرید و آنها را در اطراف خانه نگه دارید. ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا شریک زندگی شما سرنخ ها را ببیند و منظور شما را بفهمد، اما ارزشش را دارد.

7. اول اجازه دهید همسرتان بفهمد

یکی از مامان‌ها می‌گوید: «بیبی چک گرفتم و روی سینک گذاشتم، مطمئن بودم که نتیجه منفی است، اما در کمال ناباوری باردار بودم و وقتی شوهرم بیبی چک را گرفت و او نگاه کرد، متوجه شدم. با نگاهی سرشار از شادی و حیرت.

8. به او یک بیبی چک یا یک برگه پروف پیچیده بدهید

وقتی بعد از مدت ها تلاش و انتظار متوجه می شوید که باردار هستید، احساس هیجان و شادی وجودتان را فرا می گیرد. مطمئن شوید که شریک زندگی شما نیز احساساتی مشابه شما دارد، حتی اگر واکنش خاصی نشان ندهد. باز کردن هدیه ای که نشان می دهد به زودی پدر می شود بهترین هدیه دنیا برای اوست.

شما بگو

چه ایده های دیگری دارید؟ نظرات و تجربیات ارزشمند خود را با ما و کاربران عزیز به اشتراک بگذارید.

هشدار! این مقاله صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید