چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟


کانادا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان شناخته می شود. این کشور به دلیل شرایط مساعد کاری و زندگی، تقاضای زیادی برای مهاجرت دارد. یکی دیگر از دلایل محبوبیت مهاجرت به کانادا، پاسپورت این کشور است که در بین قدرتمندترین پاسپورت های جهان رتبه شانزدهم را به خود اختصاص داده است. در واقع با این پاسپورت می توانید به 113 کشور بدون ویزا سفر کنید. اما شاید برای شما این سوال پیش بیاید که برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

برای تعیین بهترین روش مهاجرت به کانادا ابتدا باید با انواع اقامت کانادا آشنا شوید. اقامت کانادا به طور کلی به دو بخش تقسیم می شود. دسته اول اقامتگاه های موقت هستند که در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند و اهداف متفاوتی دارند. این دسته بندی ها شامل کار، تحصیل، ایجاد شغل، سرمایه گذاری یا شرکت در جلسات و سمینارها است. دسته دوم اقامت دائم این است که افراد با اهداف متفاوتی برای ادامه زندگی خود کانادا را انتخاب می کنند و می خواهند برای همیشه در کانادا زندگی کنند یا هر زمان که بخواهند به کانادا بروند و در آنجا بمانند. البته بسیاری از افراد در مرحله اول با ویزای موقت وارد کانادا شدند اما بسته به شرایط و موقعیت خود توانستند ویزای دائمی نیز دریافت کنند. برای اطلاعات بیشتر می توانید با ایران کانادا تماس بگیرید.

رایج ترین راه های مهاجرت به کانادا

 1. 1. مهاجرت از طریق ویزای دانشجویی: شما می توانید برای ویزای تحصیلی اقدام کرده و از طریق ادامه تحصیل ویزا دریافت کنید.
 2. 2. مهاجرت از طریق ویزای کار: از طریق ویزای کار می توانید اقامت دائم و کار به عنوان نیروی انسانی را دریافت کنید.
 3. 3. مهاجرت سرمایه گذاری: شما می توانید برای ویزا در زمینه های کارآفرینی، استارت آپ، خرید دارایی، سرمایه گذاری استانی اقدام کنید.
 4. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در بخش استارت آپ: یکی از راه های جالب برای اخذ اقامت کانادا، ثبت استارت آپ است. از این طریق می توانید برای خود و خانواده خود ویزای دائمی دریافت کنید.
 5. مهاجرت از طریق ثبت شرکت: در این روش مهاجرت می توانید با ثبت شرکت های خصوصی، شرکت ها، مشارکت ها و تعاونی ها ویزا بگیرید.
 6. 6. مهاجرت از طریق خرید شرکت: به این ترتیب شما با خرید یک تجارت اقدام به مهاجرت می کنید.
 7. 7. مهاجرت برای خوداشتغالی: اگر در زمینه های ورزشی، هنری و فرهنگی فعالیت می کنید، می توانید برای ویزای خوداشتغالی اقدام کنید.
 8. مهاجرت از طریق ویزای اکسپرس اینتری: از این طریق بسته به امتیازی که کسب می کنید می توانید اقامت کانادا را دریافت کنید. امتیازاتی که به شما داده می شود عبارتند از: سطح تحصیلات، تجربه کاری، سن، سازگاری، داشتن پیشنهاد شغلی و مدرک زبان فرانسه و انگلیسی.
 9. 9. مهاجرت از طریق ازدواج: ازدواج با یک شهروند قانونی کانادا یکی دیگر از گزینه های مهاجرت به این کشور است. البته این روش آسانی نیست و مراحل خاص خود را دارد.

همه ما مهاجران، اولین چیزی که به آن فکر می کنیم این است که برای آینده خود و خانواده خود و همچنین کسب موقعیت شغلی مناسب بر اساس مهارت های خود فراهم کنیم. بنابراین تلاش می کنیم کشور و مقصدی را برای خود انتخاب کنیم که بتواند نیازهای ما را برآورده کند و آینده خود و فرزندانمان را در آنجا تضمین کند. کانادا یکی از گزینه های خوب برای مهاجرت است. در ادامه این بخش، هشت دلیل مهم برای محبوبیت مهاجرت به کانادا را بررسی خواهیم کرد:

 1. زیرا اقتصاد خوب و پیشرفته ای دارد و مدام در حال رشد است.
 2. کانادا کشوری مهاجرپذیر است و مردمی از قومیت ها و ملیت های مختلف در آن زندگی می کنند.
 3. ویزای کانادا یکی از معتبرترین ویزاهای دنیاست و در رتبه شانزدهم دنیا قرار دارد.
 4. تمامی شهروندان کانادایی تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار دارند.
 5. کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل است و مدرک آن در سراسر جهان بسیار مورد احترام است.
 6. از نظر ایمنی، کانادا جزو امن ترین کشورهای جهان است.
 7. کیفیت زندگی در کانادا بالا است و شهروندان آن مرفه هستند.

8. کانادا کشوری با مناظر دیدنی و جاذبه های گردشگری فراوان است.

هشدار! این مقاله فقط برای آشنایی شما با فعالیت مهمان و اینکه سایت هیچ مسئولیتی در رابطه با آن نمی پذیرد ارسال شده است. اطلاعات بیشتردیدگاهتان را بنویسید