چگونه ماشین ظرفشویی را رسوب زدایی کنیم؟


آیا ظروف کثیف حتی پس از اتمام ماشین ظرفشویی شما را آزار می دهد؟ پس قطعا زمان آن رسیده که ماشین ظرفشویی خود را رسوب زدایی کنید. بسیاری از مردم فکر می کنند که ماشین ظرفشویی به ذات خود هرگز کثیف نمی شود. این تصور کاملا اشتباه است و این دستگاه نیز مانند سایر لوازم خانگی باید هر از چند گاهی تمیز شود. شاید از خود بپرسید که چگونه ماشین ظرفشویی را رسوب زدایی کنیم؟ در این مقاله نحوه استفاده از مواد شوینده ماشین ظرفشویی برندهای سامسونگ، بوش، ال جی و سایر برندها به شما آموزش داده می شود. بنابراین، اگر در چند روز اول استفاده از ماشین ظرفشویی دلتان برای تمیز کردن لذت بخش ظروف تنگ شده است، برای یادگیری نحوه پاک کردن آهک، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

اهمیت شستن ماشین ظرفشویی چیست؟


وجود مواد معدنی مانند منیزیم و کلسیم در آب، سختی آب را افزایش داده و منجر به رسوب آهک در لوازم خانگی از جمله ماشین ظرفشویی می شود. توده حاصل از مواد معدنی و محلول ها همیشه رسوبات سنگ آهک و بقایای گچ را حمل می کند. این مشکل پس از مدتی عملکرد دستگاه را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد و حتی ظروف نیز کثیف شده و لکه بر جای می گذارند. از طرفی چربی غذا برای مدت طولانی به بدنه داخلی ماشین ظرفشویی می چسبد و باعث ایجاد بوی بد می شود.

با این توضیحات حتما اهمیت تمیز کردن ماشین ظرفشویی ال جی و برندهای دیگر را درک کرده اید. اگر مدت زیادی است که از تمیز کردن ظروف در ماشین ظرفشویی راضی نبوده اید، وقت آن رسیده است که به دنبال پاسخ این سوال باشید که چگونه ماشین ظرفشویی را رسوب زدایی کنیم. اگر مشکل دستگاه حتی پس از کالیبراسیون حل نشد، باید برای عیب یابی تخصصی استفاده شود تعمیر ماشین ظرفشویی انجام دادن.

پودر ماشین ظرفشویی را با سرکه و جوش شیرین پاک کنید

بسیاری از افراد به محض اینکه با این سوال مواجه می شوند که چگونه ماشین ظرفشویی را رسوب زدایی کنند، به جوش شیرین و سرکه روی می آورند. اگرچه سرکه سفید یک شوینده و رسوب زدا عالی محسوب می شود، اما استفاده مداوم از آن باعث ایجاد سوراخ هایی در بدنه داخلی دستگاه می شود. اما استفاده از ترکیب جوش شیرین و سرکه یک یا دو بار برای رسوب زدایی ماشین ظرفشویی مشکل جدی ایجاد نمی کند. برای انجام این کار، روند زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا 50 گرم جوش شیرین را با یک لیتر سرکه ترکیب کنید.
  2. طولانی ترین چرخه ماشین ظرفشویی یا برنامه رسوب زدایی مناسب را انتخاب کنید.
  3. پس از گرم شدن آب، درب دستگاه را باز کرده و مخلوط آماده شده را در کف ماشین ظرفشویی بریزید.
  4. بگذارید شستشو تمام شود.

سعی کنید رسوب زدایی ماشین های ظرفشویی سامسونگ یا برندهای دیگر با سرکه و بی کربنات را در اولویت آخر قرار دهید و در صورت امکان از قرص ها، پودرها یا مایعات رسوب زدا استفاده کنید. زیرا لایه برداری بیش از حد با سرکه، قطعا در مدت زمان کوتاهی هزینه دارد تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ یا برندهای دیگر به شما تحمیل خواهند کرد.

مایع رسوب زدایی؛ بهترین مواد شوینده ماشین ظرفشویی

در بین انواع رسوب زدا ماشین ظرفشویی، استفاده از مایع رسوب زدا بهترین راه برای بهبود عملکرد ماشین است. اگر هرگز ماشین ظرفشویی خود را با مایعات نشویید، نگران نباشید! با خرید یک بسته رسوب زدا مایع می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. رسوب زدا یکی از بهترین مایعات موجود در بازار است. نحوه استفاده از مواد شوینده ماشین ظرفشویی در زیر توضیح داده شده است:

  1. چسب روی سوکت ضد چسبندگی را بردارید و داخل قفسه دستگاه به صورت وارونه قرار دهید. به طوری که مایع از ته دستگاه ریخته شود.
  2. برنامه مناسب را انتخاب کنید. این برنامه معمولاً بیشترین زمان را می برد و دما را تا 70 درجه افزایش می دهد.
  3. اجازه دهید برنامه شستشو تمام شود.

توجه داشته باشید که در برخی از دستگاه ها از جمله بوش گزینه ای به نام Pro یا Intensive وجود دارد و معمولاً با تصویر گلدان ظاهر می شود. اگر در مورد نحوه تغییر اندازه ماشین ظرفشویی بوش خود سوالی دارید، برای پاسخ به این سوال باید به دنبال یکی از گزینه های بالا در دستگاه خود باشید. اگر پس از شارژ همچنان با دستگاه خود مشکل دارید، باید به نمایندگی همان برند مراجعه کنید. به عنوان مثال، اگر از برند ایندزیت استفاده می کنید، باید برای تعمیر دستگاه خود به یک مرکز مراجعه کنید تعمیرات ماشین ظرفشویی ایندزیت رفتن.

جرم گیری ماشین ظرفشویی را با پودر و قرص پاک کنید

جرم گیری ماشین ظرفشویی دوو و برندهای دیگر با پودر و قرص تفاوت چندانی با مایع ندارد. قرص ها قطعات کوچک پودری هستند که کف زیادی تولید می کنند. پودرهای رسوب زدایی ماشین ظرفشویی نیز بسیار راحت هستند و کار رسوب زدایی دستگاه را به خوبی انجام می دهند. در نهایت این شما هستید که تصمیم می گیرید از کدام ماده شوینده ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

استفاده از لکه بر پودر یا قرص بسیار آسان است. برای این کار لازم است قرص یا پودر را در بسته قرار داده و برنامه رسوب زدایی مناسب یا طولانی ترین برنامه شستشو در دمای بالا را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که معمولا روش استفاده از مواد شوینده ماشین ظرفشویی بوش، ال جی، سامسونگ یا هر برند دیگری مشابه است. اما فقط برای احتیاط، می توانید قبل از شروع کار، نگاهی به دفترچه راهنمای دستگاه خود بیندازید.

هر چند وقت یکبار باید اندازه ماشین ظرفشویی را تغییر دهیم؟

زمان تمیز کردن ماشین ظرفشویی یکی از مهمترین نکات برای بهبود عملکرد ماشین و جلوگیری از خرابی های مکرر است. در ابتدا باید به شما بگوییم که جرم انگاری بیش از حد ممنوع است. توصیه می شود هر 20 تا 30 بار با استفاده از بهترین رسوب زدا برای ماشین ظرفشویی رسوب زدایی کنید. حتی اگر طرفدار استفاده مداوم از دستگاه نیستید، حتماً باید نرمال را جدی بگیرید (هر سه ماه یکبار). زیرا آب در داخل دستگاه باقی می ماند و این باعث پوسته پوسته شدن دستگاه و لوله ها می شود.

تعمیر آنلاین؛ مرکز تخصصی تعمیر انواع ماشین ظرفشویی

در این مقاله به این سوال که چگونه ماشین ظرفشویی را رسوب زدایی کنیم و چگونه از مواد رسوب زدایی بر پایه سرکه، جوش شیرین، مایعات، پودرها و قرص ها استفاده کنیم، پاسخ داده شده است. عدم توجه به رسوب زدایی منظم و به موقع ماشین ظرفشویی باعث ایجاد بوی بد در ماشین و همچنین ظروف شسته نشده می شود. بنابراین توصیه می شود برای نظافت ماشین ظرفشویی برنامه ریزی داشته باشید. تمیز نکردن دستگاه باعث کاهش کیفیت شستشو و تغییر عملکرد دستگاه می شود. در چنین مواقعی باید دستگاه را برای تعمیر نزد کارشناسان حرفه ای ببرید.

تعمیر آنلاین تخصصی ترین مرکز تعمیرات انواع ماشین ظرفشویی و سایر لوازم خانگی با ارائه بهترین خدمات با قیمتی کمتر از نرخ اتحادیه به هموطنان عزیز در سراسر کشور می باشد. تمامی این خدمات دارای 6 ماه گارانتی می باشد و در پایان کار فاکتور رسمی به همراه برچسب گارانتی به شما عزیزان ارائه خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر به سایت tamironline.com مراجعه کنید یا با شماره 02145396 تماس بگیرید.

هشدار! این مقاله صرفا جهت آشنایی با کسب و کار مهمان منتشر شده است و سایت هیچ مسئولیتی در رابطه با آن ندارد. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید