چگونه مانند ماکان آریا پارسا باهوش هدف گیری کنیم؟ | من و رژیم


چگونه مانند ماکان آریا پارسا باهوش هدف گیری کنیم؟

همه شما در زندگی خود اهدافی دارید. اهداف بزرگ و کوچکی که برای آنها تلاش می کنید. احتمالاً از صبح تا شب کار می کنید تا قبل از خواب به آنها برسید.

اکنون این اهداف می توانند هر چیزی باشند. در واقع هیچ محدودیت خاصی برای هدف گذاری وجود ندارد. از قبولی در یک دانشگاه خوب و فارغ التحصیلی از آن گرفته تا ازدواج با یک معشوقه، بچه دار شدن، مسافرت یا حتی خرید وسیله ای مثل ماشین و …. همه اینها می توانند اهداف شما باشند. اما سوال مهم این است: آیا با این همه تلاش به تمام اهداف خود رسیده اید؟!؟

اگر پاسخ این سوال منفی است، پس راه درستی را برای هدف گیری انتخاب نکرده اید. دکتر آریا پارسا یکی از کارآفرینان و مدیران موفقی است که سالها در تلاش است تا با برگزاری سمینار هدف گذاری، روش صحیح هدف گذاری و رسیدن به آن را به دیگران آموزش دهد.

اما واقعا چگونه می توانیم از رسیدن به اهداف خود مطمئن باشیم؟

هدف از هدف گذاری هوشمندانه یا هوشمند چیست؟

به جملات زیر توجه کنید:

من یه ماشین مدل بالا میخوام

من یک خانه بزرگ می خواهم.

من می خواهم از یک دانشگاه خوب مدرک خوبی بگیرم.

و…

هر کدام از اینها هدف بسیاری از شماست. ممکن است بگویید سعی می کنید به آنها برسید اما نمی توانید. تنها دلیل عدم دستیابی به این اهداف، عدم تعریف اهداف اصولی است. برای رسیدن به هدف، باید بدانید که چگونه هدف را تعیین کنید و چگونه به آن برسید.

اگر مقصد نامشخص است و نمی دانید به کجا می خواهید بروید، فرقی نمی کند که از کدام طرف بروید. یکی از مهم ترین تکنیک ها برای دستیابی به اهداف، هدف گذاری هوشمند است که به شما در این راه کمک می کند.

هدف گذاری هوشمند به معنای استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای اهدافتان نیست! در عوض، هر جزء از کلمه SMART که به معنای “هوشمند” است، نشان دهنده یکی از ویژگی هایی است که باید در اهداف خود پیاده سازی کنید.

  • خاص
  • قابل اندازه گیری یعنی قابل اندازه گیری
  • دست یافتنی یعنی دست یافتنی
  • مرتبط به معنای منطقی و واقع بینانه است
  • تایم فریم یعنی تایم فریم

ماکان آریا پارسا در سمینارها و نشست های مختلف مدیریت و موفقیت به این موضوع اشاره کرد که با این روش به تمام اهدافی که در ذهن داشته و روی کاغذ آورده است رسیده و در تلاش است تا به اهداف جدیدی که برای خود در نظر گرفته دست یابد. .

همانطور که قبلاً گفتیم، با برگزاری سمینار هدف گذاری، یکی از به روزترین روش ها را از این طریق به شرکت کنندگان آموزش دهید. اگر می خواهید از سردرگمی خلاص شوید و از زندگی لذت ببرید، این سمینار را از دست ندهید.

حال برای آشنایی شما بد نیست به قسمت هایی از کارگاه هدف یابی ماکان آریا پارسا توجه کنید که توضیح بیشتر در مورد هر یک از اجزای کلمه هوشمند است.

5 ویژگی هدف گیری هوشمند

خاص دقیق و مشخص

وقتی یک سری مفاهیم مبهم و مبهم جای هدف را در ذهن شما می گیرند و اصلاً نمی دانید چه می خواهید انجام دهید، مطمئن باشید در کمترین زمان از بین می روند.

پس بهتر است اهداف روشن و دقیقی داشته باشید تا بدانید برای چه چیزی می خواهید بجنگید! تاکید زیادی بر این مفهوم به عنوان اولین گام در هدف گذاری هوشمند وجود دارد. زیرا وضوح در پیشرفت شخصی و عناوین موفق بسیار مهم است.

به عنوان مثال، امسال نمی خواهید ویدیوهای آموزشی بیشتری ببینید. همچنین باید تعداد ویدیوها و موضوعات آنها را مشخص کنید.

قابل اندازه گیری قابل اندازه گیری

این بدان معنا نیست که شما می توانید اهداف خود را با ترازو وزن کنید! این به معنای محاسبه یا اندازه گیری پیشرفت است. اگر نمی‌توانید پیشرفت خود را محاسبه کنید، نمی‌توانید شب‌ها راحت بخوابید و احساس راحتی کنید که امروز سخت کار کرده‌اید. پس از یک استراتژی خاص برای اهداف خود استفاده کنید و پیشرفت خود را ثبت کنید.

تماشای فیلم های آموزشی را در نظر بگیرید. وقتی می دانید چند فیلم می خواهید در این ماه تماشا کنید و دقیقاً موضوعات را مشخص کنید. سپس می توانید تعداد دقیقه تماشای هر فیلم تا پایان ماه فیلم آموزشی را نیز مشخص کنید.

دکتر آریا پارسا به این نکته نیز اشاره می کند که انجام این کار بر زندگی شما حاکم است، بنابراین نمی شود یک روز پای فیلم بنشینید اما یک دقیقه دیگر آن را تماشا نکنید.

قابل دستیابی قابل دستیابی

اهداف خود را به گونه ای تنظیم نکنید که دستیابی به آنها غیرممکن باشد. درست است که رسیدن به یک هدف باید خود و زندگی شما را بهبود بخشد، اما در نظر داشته باشید که رسیدن به آن ممکن است. زیرا در غیر این صورت فقط موجی از انرژی منفی برای شما ارسال می شود.

به عنوان مثال، خواندن 20 کتاب در ماه عالی است، اما دست یافتنی نیست. چگونه قصد دارید 20 کتاب در یک ماه قرار دهید؟ چنین هدفی فقط باعث می شود شما از مطالعه دست بکشید یا محتوای کتاب را به طور موثر یاد نگیرید.

مربوط منطقی و واقع بینانه

در این مرحله، باید ارزش‌های زندگی خود را بشناسید و انتخاب کنید که آیا هدفی که می‌خواهید در تضاد با سایر اهداف و ارزش‌های شما باشد یا خیر.

زیرا انتخاب هر هدفی تمام جنبه های زندگی را در بر می گیرد و توصیه نمی شود چیزی را انتخاب کنید که به عزیزان و ارزش های شما آسیب برساند. بنابراین، اگر می دانید که شخص دیگری به طور مستقیم یا غیرمستقیم برای شما هدف تعیین کرده است، اکنون آن را فراموش کنید.

دوره زمانی محدودیت زمانی

اگر نمی دانید چه زمانی باید به یک هدف برسید، چگونه برای رسیدن به آن برنامه ریزی می کنید؟ حتی زمانی که می خواهید اطلاعات مربوط به کار خود را بهبود ببخشید، باید بدانید که اگر روزی تعداد مشخصی مقاله را مطالعه کنم، تا پایان ماه اطلاعات زیادی دریافت خواهم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید