کار مسافرتی؛ نکاتی در مورد این روش رویایی برای کسب درآمد


کار در یک سفر کاری برای هر کسی که عاشق موج سواری است، رویایی است که به حقیقت می پیوندد. برخی مشاغل، مانند راهنمای تور، افراد را ملزم به سفر برای کسب درآمد می کند. دسته های دیگر مشاغل نیز به کارمند آزادی سفر می دهند زیرا به مکان خاصی نیاز ندارند. مثلا دورکاری یکی از این مشاغل است. در این مقاله به بررسی مزایای کار در سفر می پردازیم و بهترین مشاغلی را که می توان در سفر انجام داد را معرفی می کنیم. با ما بمان.

مزایای کار در حال حرکت چیست؟

سفر فواید زیادی برای انسان دارد، اما امروزه مردم آنقدر درگیر کار و زندگی روزمره هستند که زمانی برای سفر ندارند. بسیاری از ایرانیان در بهترین حالت فقط یک بار در سال سفر می کنند و معمولا مقصد دائمی دارند (اکثر استان های شمالی کشور). در مورد سفر همه علاقه مند به سفر هستند اما به محض اینکه وقتش می رسد مردم از کمبود وقت و پول گلایه می کنند. سفر یعنی داشتن زمان کافی برای سفر و درآمد کافی برای پرداخت هزینه ها. در زیر به بررسی مزایای این شیوه کار پرداخته ایم.

 • مخارج سفر: گاهی سازمانی که در آن کار می کنید هزینه سفر را پرداخت می کند. گاهی اوقات باید در اوقات فراغت خود زمانی را صرف دورکاری و موج سواری کنید. در هر صورت، درآمد کافی برای پرداخت هزینه های خود خواهید داشت.
 • ایجاد شبکه ارتباطی: برخی از افراد با همکاران خود سفر می کنند و مانند اعضای خانواده می شوند. سفر همچنین به شما کمک می کند با افرادی که شبیه شما هستند آشنا شوید. ارتباط با این افراد لذت بخش است.
 • آپلود رزومه: سفر پر از تجربه است و داشتن شغلی که نیاز به سفر دارد، نکته مثبتی در رزومه شماست. علاوه بر این، استخدام افرادی که می توانند برای کسب و کار سفر کنند از اولویت های سازمان های بزرگ است.
 • تجربه: سفر همیشه چالش ها و تجربیات جدیدی را به همراه دارد. کمتر کسی از سفرها و تجربیاتی که به دست آورده است پشیمان می شود.
کار در سفر به معنای بیرون آمدن از گاوصندوق است. به همین دلیل ممکن است در هفته های اول با مشکلات زیادی مواجه شویم. صبور باشید و برای سازگاری با شرایط جدید وقت بگذارید.

چگونه کار سفر را مدیریت کنیم؟

کار در حال حرکت برای بسیاری از افراد غیرممکن به نظر می رسد. آنها فکر می کنند برای پس انداز هزینه سفر باید ساعت های طولانی کار کنند و در نهایت اگر هزینه های زندگی اجازه دهد، چند روز مرخصی بگیرند و به سفر بروند. حتی افرادی که توانایی کار از راه دور را دارند فکر می کنند که نمی توانند کار خود را در سفر مدیریت کنند. آنها معتقدند که باید کار کنند یا استراحت کنند و لذت ببرند!

چگونه در سفر کار کنیم؟

در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند با مدیریت زمان سفر کنید و لذت ببرید. با رعایت این نکات متوجه خواهید شد که سفر همیشه نیاز به وقت آزاد و هزینه زیادی ندارد.

نکاتی برای کار در حال حرکت

 • قبل از سفر محل اقامت خود را برنامه ریزی کنید. اگر قصد دارید برای مدت طولانی در جایی بمانید، می توانید به محل اقامت مشترک نیز فکر کنید.
 • یک روال روزانه را دنبال کنید و هر روز همان روال را دنبال کنید. در طول سفر معمولاً هیچ کس بر کار شما نظارت نمی کند، بنابراین باید زمان خود را مدیریت کنید و خودتان برنامه ریزی کنید.
 • در دسترس مشتریان و شرکای خود باشید. بسیاری از دورکارها به دلیل فراموشی ارتباط مجازی با همکاران یا مشتریان دچار مشکل می شوند. اینکه هیچکس کنار شما نمینشیند به این معنی نیست که شما همکاری نمیکنید و تنها هستید!
 • در طول سفر وسایل لازم را برای کار به همراه داشته باشید. لپ تاپ، تلفن همراه، موس و کیبورد، هدست و پایه لپ تاپ، دوربین یا تلفن همراه از جمله تجهیزات مورد نیاز برای دورکاری هستند.
 • حواس پرتی را در حین کار به حداقل برسانید و برای عملکرد بهتر روی کار خود تمرکز کنید. هرگونه تفریح ​​و گشت و گذار را به بعد از ساعات کاری موکول کنید. مشخص نبودن ساعات کاری و بی نظمی از مهمترین معایب دورکاری است.
 • اگر به کشورهای دیگر سفر می کنید، ساعات کاری خود را با ساعات کاری خود تنظیم کنید.
 • در حین دورکاری، تنبل و زیاد کار نکنید. کار در تعادل چیزی است که برای کار در حال حرکت به آن نیاز دارید.
 • به سرعت اینترنت در مقصد خود توجه کنید. اگر سرعت اینترنت شما پایین است، به همکاران خود اطلاع دهید و حجم کاری خود را کاهش دهید.
 • مطمئن شوید که هزینه های سفرتان متناسب با درآمدتان باشد.
 • برای زمانی که باید در سفر کار کنید، مقاصد سختی مانند صحراهای آفریقا را انتخاب نکنید.

همه مشاغل برای سفر مناسب نیستند. به دنبال شغلی باشید که شرایط لازم سفر را فراهم کند. شغل تمام وقت که نیاز به 8 ساعت کار در روز دارد برای کسب درآمد در سفر مناسب نیست.

بهترین مشاغل برای کسب درآمد در سفر

دنیای امروز فرصت های زیادی به ما ارائه می دهد، به عنوان مثال ما راه های زیادی برای کسب درآمد داریم و بیش از هر زمان دیگری می توانیم سبک زندگی را انتخاب کنیم. در اینجا چند شغل وجود دارد که به شما امکان می دهد در حین حرکت کار کنید.

 • فریلنسری (چندین فرصت شغلی آزاد وجود دارد)؛
 • راهنمای گردشگری؛
 • مهمان؛
 • آشپز؛
 • کارهای مربوط به ناوگان حمل و نقل زمینی، هوایی، ریلی و دریایی؛
 • وبلاگ نویسان و تأثیرگذاران؛
 • سوئیچ از راه دور؛
 • مترجم؛
 • معلم آنلاین؛
 • ماساژ درمانگر؛
 • عکاس و فیلمبردار؛
 • مدیر برنامه؛
 • محقق حیات وحش;
 • مشاور تجاری؛
 • مربی و مشاور آنلاین.

تور لیدری یکی از بهترین مشاغلی است که می توان در سفر روی آن کار کرد

این لیست تنها نمونه ای از مشاغلی است که می توانید در سفر انجام دهید. به یاد داشته باشید که هر شغلی که نیازی به حضور در محل کار نداشته باشد و بتوانید ساعات کاری خود را تنظیم کنید، انتخاب خوبی برای کار مسافرتی است. تناسب شرایط کار و زندگی با شرایط لازم برای کار در سفر ضروری است. به یاد داشته باشید که حتی این روش کار نیز با مشکلات زیادی همراه است.

سفر به ایران

در سال های اخیر مشاغل آزاد در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است. البته بیشتر افراد کار آزاد را در منزل انجام می دهند و تعداد کمی از افراد آن را کار خوبی در سفر می دانند. سفر به ایران مرسوم نیست و معمولا اکثر افرادی که این تجربه را دارند افرادی هستند که به خاطر کارشان مجبور به سفر شده اند.

البته رایج نبودن این امر به معنای عدم امکان سفر به ایران نیست. اگر فریلنسر هستید، می توانید هر زمان که بخواهید سفرهای خود را شروع کنید.

چگونه این آثار را پیدا کنیم؟

پیدا کردن برخی از مشاغل مسافرتی که می توان انجام داد آسان است. به عنوان مثال، برنامه نویسی، ترجمه، بازاریابی دیجیتال و انواع مشاغل آزاد از جمله مواردی هستند که در سایت های کاریابی یافت می شوند. برخی از مشاغل مانند خلبانی، آشپزی یا مشاوره تجاری، مشاغلی هستند که آگهی استخدام ندارند. این مشاغل بر اساس روابط افراد است، به عنوان مثال، یک مشاور تجاری باید بازاریابی کند و به مردم اعتبار نشان دهد تا آنها برای مشاوره به او اعتماد کنند. فرد پس از شناخته شدن در بازار مشتریان زیادی خواهد داشت و می تواند از این طریق کسب درآمد کند و شغل خود را تبدیل به یک سفر کاری به ایران و حتی سایر کشورهای دنیا کند.

سایت داوطلبان مسافرتی

جالب است بدانید سایتی برای سفر داوطلبانه به خارج از کشور وجود دارد. این بدان معناست که افراد از تجربیات خود برای کمک به دیگران استفاده می کنند و در ازای آن می توانند از آنها خدمات دریافت کنند، به عنوان مثال دیجیتال مارکتر می تواند به مسافرخانه های محلی کمک کند تا در فضای مجازی دیده شوند و در مقابل، اقامتگاه رایگان برای چند شب دریافت کنند.

برخی از این سایت ها عبارتند از:

این سایت ها بین المللی هستند. برخی از سایت‌ها حالت کار یکسانی دارند، اما محدود به یک یا چند کشور خاص هستند. هنوز سایت مسافرتی داوطلبانه در ایران راه اندازی نشده است. اگر می خواهید در ایران اینگونه کار کنید، باید مستقیماً با کارفرمایان تماس بگیرید. اگر تا به حال مایل به سفر به خارج از کشور بوده اید، می توانید در این سایت ها ثبت نام کنید و از خدمات داوطلبانه برای تامین هزینه های سفر خود استفاده کنید.

آخرین کلمه

اگر در سفر تجربه کاری دارید یا در حال انجام کاری هستید که باید بخشی از سفر در زمان شما باشد، به خودتان تبریک بگویید! بسیاری از افراد در سفر رویای کار کردن را در سر می پرورانند و وقتی می بینند شخصی به این شکل زندگی و کار می کند، به او حسادت می کنند. با این حال، تعداد افرادی که به دنبال این رویا هستند بسیار کم است. تعداد کمی از مردم حاضرند در شهری که همه چیز را می دانند و ارتباطات زیادی دارند، شغلی مطمئن را رها کنند و به آینده ای نامعلوم در شهری بروند که تا به حال ندیده اند.

اگر تجربه کاری در سفر دارید یا شغلی داشته اید که سفرهای زیادی داشته اید، لطفا تجربه خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. چه تعداد از مردم مشتاق خواندن تجربیات جذاب شما هستند.


نحوه خرید - مجموعه ارتقاء شغلی

مانند مدیر و همکارانتان تعامل موثر من دارم.

چگونه به سرعت از نردبان سازمان خود بالا بروید.


دیدگاهتان را بنویسید