کاهش وزن چه فوایدی برای بدن دارد؟ (7 مقاله)


مزایای کاهش وزن برای همه یکسان است، اما برخی از مزایای کاهش وزن بیشتر از دیگران لذت می برند. به همین دلیل است که در این مقاله کاهش وزن، نگاهی کلی خواهم داشت. البته در قسمت مشاوره آنلاین لاغری سایت لاغری توضیحاتی را هم در مورد فواید لاغری به جامعه ارائه دادم اما جای صحبت بیشتر را دارد.

مزایای کاهش وزن چیست؟

همه دوست دارند لباس مورد علاقه خود را بپوشند و به نوعی شیک باشند. شاید شما دوست ندارید زیبا، جذاب و ظریف به نظر برسید؟

در بدن هر انسانی تمایل به زیبایی وجود دارد و همه ما ناخودآگاه به سمت ظاهری بهتر پیش می رویم. ولی فواید برای کاهش وزن این چیزی بیش از کاهش وزن به بهانه خرید لباس های جدید است.

سایت اسلیمینگ فیت علاوه بر مراقبت از سلامتی به کاهش وزن شما نیز کمک می کند

در این مقاله در مورد فواید برای کاهش وزن می خواهیم در مورد فواید کاهش وزن به شما بگوییم. اگر می خواهید لاغر شوید به شما تبریک می گوییم، زیرا این مقاله برای شماست، پس دقایقی را به خودتان اختصاص دهید و تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

مزایای وزن مطلوب چیست؟

با کاهش 5 تا 10 درصد از وزن خود، می توانید سلامت کلی خود و خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری قلبی برای کاهش.

نکته ای که می خواهم در مورد موهای نازک به شما بگویم این است که اگر وزن کم کنید، برای انجام کارهای مرده خود به انرژی کمتری نیاز خواهید داشت.

بنابراین در رسیدن به اهداف خود سریعتر از زمانی که چاق هستید، هستید. بله، کاهش وزن مزایای مثبت شگفت انگیزی را برای شما به ارمغان می آورد.

در اینجا برخی از مزایای کاهش وزن آورده شده است:

1- فواید کاهش وزن و تاثیر آن بر روابط اجتماعی

کاهش وزن می تواند به کاهش وزن کمک کند و جذاب تر به نظر برسید. کاهش وزن نیز می تواند تأثیر چشمگیری بر رابطه جنسی داشته باشد.

در مطالعه ای که در سال 2013 انجام شد، کاهش وزن حدود 27 کیلوگرم و روابط زناشویی بیشتر بهبود یافت. با این حال، در گذشته، دریافت کننده رژیم گهگاه احساس حسادت می کرد

اخیراً یکی از بیمارانم گفت: آقای مردانی وقتی 140 کیلوگرم وزن داشتم مشکل جدی جنسی داشتم، الان که حدود 30 کیلوگرم وزن کم کرده ام این مشکل از بین رفته و میل و قدرتم خیلی زیاد شده است.

آن آقا همچنین گفت: من در پوشیدن جوراب مشکل داشتم و اکنون می توانم به راحتی جوراب را بپوشم. زمانی که می نشستم زیر پایم بالش می گذاشتم اما الان همه آن مشکلات برطرف شده است.

تغییرات و تغییرات در بدن شما نیز می تواند باعث تغییراتی در شخصیت شما شود که می تواند بر تعادل و افزایش روابط زناشویی شما تأثیر بگذارد. پس فواید کاهش وزن برای بدن را دست کم نگیرید

یک مطالعه منتشر شده در مجله بالینی غدد درون ریز و متابولیسم نشان داد که سطح تستوسترون در مردان چاق و دارای اضافه وزن به اندازه مردان 10 سال مسن تر است.

همچنین ممکن است در حالت اینرسی کمتر ناخوشایند باشد، که می تواند میل جنسی شریک شما را افزایش دهد.

2- فواید کاهش وزن و کاهش خطر ابتلا به سرطان

همانطور که احتمالا می دانید قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و اشعه و استعمال دخانیات از عوامل ایجاد سرطان هستند. چاقی همچنین با انواع مختلفی از سرطان مرتبط است.

در مقاله تعریف چاقی چیست؟

یک مطالعه نشان داد که درجات خطرناک التهاب تنها با کاهش 5 درصدی وزن بدن کاهش می یابد. همچنین یک مطالعه چاقی را نشان داد که در مجله تحقیقات چاقی در سال 2014 منتشر شد

مطالعه‌ای روی زنان یائسه که در مجله تحقیقات سرطان منتشر شد، نشان داد که درجات خطرناک التهاب را می‌توان با کاهش وزن تا 5 درصد کاهش داد.

3- کاهش وزن خوشمزه!

رژیم کاهش وزن در خواب

رژیم کاهش وزن در خواب

اگر بدانید هدف از کاهش وزن چیست، قدم های محکم تری برای آن برمی دارید. زیرا فواید کاهش وزن را در تمام جنبه های خود نشان می دهد.

بعد از کاهش وزن، طعم ناهار، شام و صبحانه بهتر می شود، عجیب است درست است؟ اما این حقیقت دارد.

دانشمندان دانشگاه استنفورد دریافته اند که مردان چاق و دارای اضافه وزن نسبت به مردان هم وزن و هم سن کمتر به طعم غذا حساس هستند.

میدونی چرا؟ دلیل این امر حس چشایی آنهاست که به دلیل استفاده بیش از حد کاهش یافته است. تئوری دیگر این است که تغییرات هورمونی به دلیل کاهش وزن اتفاق می‌افتد و اینکه گیرنده‌های چشایی چگونه با مزایای کاهش وزن غذاهای T طعم بهتری دارند.

دلیل این امر حس چشایی آنهاست که به دلیل استفاده بیش از حد کاهش می یابد. نظریه دیگر مربوط به تغییرات هورمونی ناشی از کاهش وزن است که می تواند نحوه ارتباط گیرنده های چشایی با مغز را تغییر دهد.

تجربه نشان داده است که افراد چاق فست فود می خورند و از مقدار غذا استفاده می کنند. اما افراد لاغر به کیفیت غذا فکر می کنند و با آرامش غذا می خورند

نتیجه این است که غذا در دهان یک فرد لاغر بیشتر جویده می شود و غذا در دهان او بیشتر از یک فرد چاق می ماند.

4- فواید کاهش وزن تدریجی: کاهش وزن و خواب بیشتر

یک مطالعه در سال 2014 در دانشگاه پنسیلوانیا نشان داد افرادی که حدود 5 درصد از وزن خود را در یک دوره شش ماهه از دست دادند، به طور متوسط ​​حدود 22 دقیقه بیشتر از زمانی که چاقی را از دست دادند، می خوابیدند.

با این حال، قبل از این مطالعه، دانشمندان فنلاندی گزارش داده بودند که کاهش وزن به طور قابل توجهی باعث افزایش سطح تنفس در طول خواب می شود.

آپنه یا قطع موقت تنفس در خواب به دلیل چاقی در ناحیه گردن ایجاد می شود و باعث تورم در خواب می شود. تورم معمولاً با کاهش 5 درصدی وزن از بین می رود.

وقتی وزن کم می کنید، بافت های نرم کمتری راه های هوایی و راه های هوایی فوقانی را مسدود می کنند و این محدودیت فیزیکی به نوعی برطرف می شود و در هنگام خواب بهتر نفس می کشید.

خواب بیشتر همچنین به کاهش وزن و سوزاندن چربی بیشتر کمک می کند.

5- کاهش وزن و سلامت رژیم غذایی کودکان

واقعیت این است که بچه ها شما را تماشا می کنند. به عنوان مثال، اگر می خواهید فرزندانتان موز بخورند، باید خودتان آن را بخورید. همین امر در مورد میوه، نان سبوس دار، سالاد و سایر غذاهای سالم نیز صدق می کند.

حتی اگر کودک شما اضافه وزن دارد، کاهش وزن می تواند مفید باشد. بچه های شما سالم تر غذا می خورند.

یک مطالعه دانشگاه کالیفرنیا نشان داد که به ازای هر واحد کاهش BMI (شاخص توده بدنی) والدین، فرزندان آنها یک چهارم وزن خود را از دست می دهند. به عبارت دیگر کاهش وزن والدین در کاهش وزن فرزندان تاثیر دارد.

6- فواید کاهش وزن برای بدن آلرژی کمتر است

گاهی اوقات اضافه وزن و چاقی می تواند باعث تحریک و فشار بر غدد فوق کلیوی و دستگاه تنفسی شود و علائم آلرژی و آسم را تشدید کند.

با کاهش وزن، ممکن است بتوانید اسپری استنشاقی خود را رها کنید، مقدار دارویی را که به آن عادت دارید کاهش دهید و حتی از مصرف آن خودداری کنید. البته این کار را باید زیر نظر پزشک انجام دهید.

این یکی از مهمترین مزایای کاهش وزن برای همه سنین به ویژه بیماران است.

6- کاهش وزن و پانسمان

آیا زمان زیادی را در مغازه های بزرگ و بزرگ “بزرگ” گذرانده اید؟ اگر هنوز وزن کم نکرده اید و به مغازه های کوچک و لباس های مد روز رفته اید، مثل این است که ماهی بی آب هستید.

اگر کاهش وزن شما حدود 10 پوند یا بیشتر است، خرید لباس ضروری است. اما اگر کمتر از این مقدار وزن کم کرده اید، می توانید با یک خیاط مجرب مشورت کنید تا لباس های خود را به اندازه فعلی درآورد.

مطمئن باشید هم خیاط ها و هم مغازه ها به شما کمک می کنند، اما شرطش این است که کمک بخواهید. من محمود مردانی هستم، مشاور تغذیه شما، در دوران دانشجویی غرفه و لباس فروشی داشتم.

در آن زمان در گروه علوم تغذیه، دانشگاه جندی شاپور اهواز من دانش آموز بودم. لباس هایی که در غرفه فروختم به شرح زیر بود:

  • مانتو
  • کت و شلوار
  • پیراهن
  • کفش

برای مغازه ام یک خانم فروشنده انتخاب کردم و عصرها خودم می رفتم و به مشتریان مشاوره خرید می دادم. این خاطره را تعریف کردم تا بگویم به خوبی می دانم که اگر از فروشندگان کمک بخواهید خوشحال می شوند و به شما کمک می کنند.

این ممکن است در اینجا بی ربط باشد، اما من می خواهم اراده را به رژیم قلیایی مرتبط کنم. در مورد فواید رژیم قلیایی اگه منظورم اینه که باید یه مطلب جداگانه بنویسم ولی جالبه بدونید با درامد اون مغازه یه 120 متری هم در دوران دانشجویی خریدم.

7- افراد را به کاهش وزن تشویق کنید

افرادی که مدتی است شما را ندیده اند پس از دیدن شما از شما مشاوره دریافت خواهند کرد. به شما می گویند: چه کار کردی که اینقدر وزن کم کردی؟ تو چقدر خوبی

آیا می توانید به من کمک کنید وزن کم کنم؟ به خودت افتخار کن که مورد قدردانی و تشویق مردم قرار گرفتی، اکنون دیده شده ای. شما در راهنمایی و راهنمایی آنها و راه حل ها و احتمالاً صادق هستید دوره لاغری سایت لاغری شما آنها را معرفی خواهید کرد.

مانند یک بیلبورد، هر جا که بروید نتیجه مثبت کارتان به شما گفته می شود. البته ممکن است برخی از افراد با چشمان خود بفهمند اندامشان چقدر زیبا و جذاب است. اما نتیجه کار ارزشمند لاغری شما نیز هست.

با تشکر از شما که در مورد فواید کاهش وزن برای بدن مطالعه کردید و آن را برای دوستان پاک خود ارسال کردید. دوره نکات آنلاین برای کاهش وزن و کاهش وزن برای شما.

دیدگاهتان را بنویسید