کتاب «درآمدی بر سوره ها» به ایستگاه بیست و سوم رسیده است


کتاب

چاپ بیست و سوم کتاب «درآمدی بر سوره ها» اثر جواد محدثی توسط مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی مؤسسه باغ کتاب، بیست و سومین چاپ کتاب «آشنایی با سوره ها» اثر جواد محدثی در 136 صفحه منتشر و راهی بازار نشر شد.


موج مقدس گرایش به قرآن و در میان نسل جوان و نوجوان، ایجاب می کند که آثاری گردآوری و عرضه شود تا از مطالب این کتاب جاویدان آگاه شوند.


آشنایی با سوره ها گامی در جهت این آشنایی است که اطلاعات مفیدی مختصر در مورد 114 سوره قرآن از جمله حروف سوره ها، معنی و تناسب این حروف برای سوره ها، خلاصه ای از مطالب هر سوره، تعداد آیات، شأن نزول. ، محل نسب و سال نسب.


نویسنده در ابتدای این اثر به بیان اطلاعات کلی و اساسی درباره قرآن، از جمله وظیفه ما نسبت به قرآن، تاریخ و نحوه نگارش و جمع آوری قرآن، تقسیمات قرآن، اسامی قرآن، اسامی سوره قرآن، معنای سوره، علم مکی و مدنی، تفسیر قرآن، تفسیر به رأی، محکم و متشابه و منسوخ و منسوخ از جمله آنهاست.


همچنین در پایان این اثر به تفاسیر معروف علمای شیعه و سنی و تعدادی کتاب مناسب در علوم و ویژگی های قرآن استناد شده است.


در بخشی از کتاب سوره اسراء (حرکت و شبگردی) آمده است:


در ابتدای سوره به قدرت الهی پیامبر (ص) از مکه تا مسجد الاقصی اشاره شده است. این حرکت مقدمه عروج عظیم پیامبر(ص) به آسمان ها و نماد حرکت صعودی انسان در مسیر تکامل بود.


نام دیگر این سوره «سبحان» است، زیرا با «سبحان الذی اسری …» شروع می شود.


داستان بنی اسرائیل و ضعف و قوت آنها در پیروزی و شکستشان به عنوان نمونه ای برای مسلمانان در این سوره ذکر شده است، بنابراین نام دیگر این سوره «بنی اسرائیل» است.


در این سوره نکات اخلاقی نیز مطرح شده است (اخلاق خانواده و اجتماع) و عذرخواهی مشرکان از نپذیرفتن دعوت قرآن در قسمت آخر سوره بیان شده است.


سوره اسراء 111 آیه دارد و در حدود سال 8 هجری در مکه نازل شده است.


علاقه مندان به خرید آنلاین این کتاب می توانند به سایت www. بوستانکتاب. منظور من این است که.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید