کتاب «ده سال با حافظ اسد» منتشر شد.


کتاب منتشر شده است

کتاب «ده سال با حافظ اسد» نوشته بثینه شعبان منتشر شد.


به گزارش ایلنا، کتاب «ده سال با حافظ اسد» نخستین کتاب بر اساس اسناد و منابع آرشیوی وزارت امور خارجه و نهاد ریاست جمهوری سوریه با موضوع جنگ اعراب و اسرائیل، مذاکرات روند صلح خاورمیانه است. بین سال های 1990 تا 2000 و همچنین خاطرات.این نویسنده به عنوان مترجم ویژه حافظ اسد کار می کرد.


نویسنده در این کتاب به بیان برخی گفت‌وگوها و نظرات حافظ اسد در مذاکرات پشت درهای بسته با رئیس‌جمهور و وزرای خارجه آمریکا و مقامات کشورهای دیگر می‌پردازد که شاید تاکنون کسی نشنیده باشد.


بثینه شعبان همچنین با ارائه تصویری از فضای دیدارهای هیأت مذاکره کننده سوریه و اسرائیل به بیان دیدگاه ها و رفتار این دو هیئت در جریان مذاکرات روند صلح پرداخت.


این اثر در یازده فصل نوشته شده است. «در راه مادرید»، «خوشا به سعادت حامیان صلح»، «بیل کلینتون در حال به قدرت رسیدن»، «ماه عسل در سوریه و آمریکا در دوران کلینتون»، «سپرده رابین»، «سرزمین» از هسته مناقشه، «میراث یوسف العزما»، «توافق آوریل»، «مذاکرات بی قید و شرط رونالد لودر»، «فاجعه شببرستون» و «مردی که از امضای توافقنامه امتناع کرد» عناوین این فیلم هستند. از چندین بخش این کتاب


«ده سال با حافظ اسد» در 408 صفحه با قیمت 120 هزار تومان توسط مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران منتشر و راهی بازار شد. علاقه مندان می توانند این کتاب و آخرین محصولات سرمقاله را از https://ketabir.com/ تهیه کنند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید