کتاب های هدیه؛ 5 نکته طلایی برای انتخاب + 5 نکته


می گویند هیچ دوستی بهتر از کتاب و هیچ هدیه ای بهتر از کتاب نیست. البته این زمانی درست است که کتاب مناسبی را برای هدیه انتخاب کرده باشیم. اگر هدیه گیرنده قبلا کتاب را خوانده باشد چه؟ این نشان می دهد که ما زمان کافی برای یافتن بهترین کتاب برای او صرف نکرده ایم. اگر کتاب نامناسبی به او بدهیم چه؟ این نشان می دهد که ما گیرنده هدیه را به خوبی نمی شناسیم. برای جلوگیری از این دو مورد و یافتن بهترین کتاب برای زنان و مردان، یکی از دوستان یا هرکسی که برایمان عزیز است، در این مقاله به چند نکته اشاره کرده ایم. با ما بمان.

1. کتابخانه های آن را مرور کنید

آیا شما یک کتابخانه بزرگ پر از کتاب دارید؟ پس به کتابخانه او بروید و ببینید فکر می کنید چه چیزی کم است. اگر کتابخانه آن بر اساس حروف الفبا یا بر اساس نام نویسنده مرتب شده باشد، حتی بهتر است، زیرا تشخیص آنچه که باید ارائه دهید آسان تر خواهد بود.

اگر دوست شما خواننده مجازی است، مانند گوش دادن به یک پادکست یا استفاده از کتابخوان الکترونیکی، باید در مورد سلیقه آنها هوشمندتر باشید.

2. به نویسندگان و سبک محبوب آنها توجه کنید

آیا دوست شما از آن دسته افرادی است که مدام از نویسندگان خاصی در کارنامه خود نام می برد؟ تبریک می گویم، زیرا می توانید با یافتن یکی از آثار کمتر معروف آن نویسنده، دوست خود را شگفت زده و خوشحال کنید. پس از این به بعد وقتی به کتابخانه دوستتان می روید یا مجموعه پادکست های او را می بینید، به چیزهایی که دوستشان دارد توجه کنید.

3. توجه کنید که در زندگی او چه می گذرد

اگر دوست شما به تازگی دچار بحران وجودی شده است، به تازگی عاشق شده است و قصد ازدواج دارد، به دنبال شغل جدیدی است یا تجربیات خاص دیگری دارد، می توانید با دادن کتاب مناسب به او نشان دهید که به او اهمیت می دهید.

4. ببینید کدام فیلم ها و سریال ها را تماشا می کنید

برای انتخاب کتاب های هدیه به سلیقه خود در تماشای فیلم و سریال توجه کنید

بسیاری از فیلم ها و برنامه های تلویزیونی بر اساس کتاب ساخته شده اند. پس در تماشای فیلم و سریال به سلیقه او توجه کنید. ببینید از کدام با اشتیاق صحبت می کند. اگر فیلم از روی کتاب اقتباس شده باشد، آن اثر می تواند هدیه خوبی برای کتاب باشد.

5. از خود بپرسید

در نهایت، یکی از ساده ترین راه ها برای اینکه بفهمید دوست شما چه نوع کتابی را دوست دارد. تعجب تو بهتر است این سوال را در میانه صحبت های روزمره و مدتی قبل از زمان هدیه بپرسید. به این ترتیب، آنها کمتر متوجه منظور شما می شوند. شما همچنین می توانید چنین سوالاتی را در گروهی که او در آن حضور دارد بپرسید تا در حین بحث پاسخ شما را دریافت کنید.

اگر هدیه گیرنده یک کرم کتاب نباشد چه؟

شاید فردی که می خواهید کتابی را به او بدهید خواننده نباشد. خوب، شاید بتوانید با هدیه مناسب آن را به دنیای کتاب ببرید. در این مواقع کتاب های سنگین و رمان های سنگین را انتخاب نکنید. افرادی که علاقه چندانی به کتاب ندارند بیشتر از جلد آن کتاب را قضاوت می کنند. پس یک کتاب کوچک جذاب و مرتبط با سایر سلیقه های او بخرید. شاید بهتر باشد به دنبال کتاب های مناسب برای خوانندگان باشید.

5 پیشنهاد کتاب برای هدیه در ژانرهای مختلف

اکنون که نکات انتخاب کتاب برای هدیه را خواندید، در اینجا چند کتاب از ژانرهای مختلف آورده شده است. تعداد کتاب ها زیاد است و البته لیست کتاب های خوب برای هدیه کم نخواهد بود. با این حال، این پنج کتاب دارای ویژگی هایی هستند که آنها را از سایر کتاب ها متمایز می کند.

1. تاریخ امیدبخش بشریت

نویسنده: روتخر برخمان
مترجمان: میرجواد سید حسینی، سکینه تقی زاده
ناشران: کتاب بازیکنان
تعدادی از صفحات: ۴۵۶

این کتاب تاریخ، برخلاف دیگر کتاب های هم نوع خود، به جنگ و بدبختی و تاریکی انسان نمی پردازد، بلکه به تجربیات مثبت و نیمه پر می پردازد. نویسنده، یک مورخ هلندی، سعی می کند نظریه های رایج تمدن و تصویری که از انسان امروز ارائه می شود را به چالش بکشد. بسیاری از افراد مشهور این کتاب را خوانده اند و آن را به دیگران توصیه کرده اند، از جمله یاوال هراری، نویسنده کتاب های معروف «مرد خردمند» و «خدامرد».

این کتاب دیدگاه های من را به چالش کشید و باعث شد انسانیت را از منظری جدید ببینم.

– حراره نوح

2. مبل شعر فروغ فرخزاد

دیوان شعر فروغ کتاب هدیه می دهد

ناشران: مروارید
تعدادی از صفحات: ۴۵۶

اگر به فکر بهترین کتاب برای هدیه دادن به عشق خود هستید؛ به خصوص اگر می خواهید به زنی که دوستش دارید کتابی بدهید، نگاهی به آثار فروغ فرخزاد بیندازید. فرخزاد یکی از شاعران خاص و تاثیرگذار کشورمان است که آثارش در سال های اخیر بسیار مورد توجه بانوان قرار گرفته است. انتشارات مروارید مجموعه ای از آثار فروغ را در قالب مبل 456 صفحه ای منتشر کرده است.

3. شش قطعه آسان، مبانی فیزیک ریچارد فاینمن

نویسنده: ریچارد فاینمن
مترجم: محمدرضا بهاری
ناشران: هرمس
تعدادی از صفحات: ۱۹۸

آیا فردی که می خواهید کتاب هدیه بدهید دانشمند است؟ او ممکن است پرفروش‌ترین کتاب‌های علمی موجود در بازار را خوانده باشد، اما یک کتاب کوچک و گران‌بها وجود دارد که شاید آن را نخوانده باشد، «شش قطعه آسان» که توسط یکی از بزرگترین فیزیکدانان نیمه دوم قرن بیستم نوشته شده است. این کتاب که تنها 198 صفحه دارد، اما در همان تعداد صفحات کاهش یافته، اصول فیزیک را به صورت ساده و سرگرم کننده توضیح می دهد.

۴. اولین فرد مجرد

پیشنهاد هدیه کتاب

نویسنده: هاروکی موراکامی
مترجمان: امیر قاجارگر، امیر مرزبان
ناشران: خوب
تعدادی از صفحات: ۵۸

اگر می خواهید به مرد زندگی خود کتاب هدیه دهید، آثار هاروکی موراکامی یکی از گزینه های جالب است که یکی از آنها کتاب «اول شخص مجرد» است.

«مجرد» شامل 8 داستان کوتاه از هاروکی موراکامی نویسنده مشهور ژاپنی است. راوی همه داستان ها پیرمردی است. در برخی داستان ها پیرمرد در زمان حال زندگی می کند و در برخی دیگر به جوانی خود اشاره می کند. بسیاری بر این باورند که موراکامی از تمام هنر خود در این اثر استفاده کرده است، بنابراین این اثر انتخاب خوبی برای شروع مطالعه آثار موراکامی است.

دوستی، عشق، موسیقی و تنهایی مفاهیم اصلی داستان ها هستند. این اثر هدیه ای هیجان انگیز برای مردان علاقه مند به سبک نوشتاری موراکامی خواهد بود.

5. صنایع آینده

نویسنده: الک راس
مترجم: صالح سپهری فر
ناشران: دنیای اقتصاد
تعدادی از صفحات: ۳۶۰

شاید دوست شما که قرار است به او کتاب هدیه بدهید از آن دسته افرادی باشد که همیشه در مورد کسب و کار خود صحبت می کنند و کسب و کار خود را راه اندازی می کنند. در این صورت کتاب «صنایع آینده» برای او بسیار جذاب و آموزنده خواهد بود. در این کتاب، الک راس، مشاور نوآوری در وزارت امور خارجه ایالات متحده در زمان هیلاری کلینتون، در مورد تجربیات سفر خود در صدها کشور در سراسر جهان و تحولات تجاری آینده صحبت می کند.

از بخش مقدماتی کتاب ما دیدن کنید

انواع کتاب با موضوعات مختلف در قسمت کتاب مقدمه سایت معرفی شده است. توصیه می کنیم از این بخش دیدن فرمایید. شاید به شما در انتخاب هدیه کمک کرده باشد.


نحوه خرید: مجموعه ای از پول و ثروت

اصول اولیه ثروتمند شدن را بیاموزید و عادات افراد ثروتمند را بسازید.


دیدگاهتان را بنویسید