کتاب «کمدی در گذر زمان» منتشر شد.


کتاب منتشر شده است

کتاب «کمدی در گذر زمان» نوشته ست لرر با ترجمه ستاره عارف کشفی توسط انتشارات نیلوفر منتشر شد.


به گزارش ایلنا، کتاب «کمدی در گذر زمان» نوشته ست لرر با ترجمه ستاره عارف کشفی به تازگی توسط انتشارات نیلوفر منتشر شده است.


این مجموعه نگاهی چندوجهی به ارزش‌های عمیق انسانی و اجتماعی کمدی در بطن تحولات تاریخی آن است. ست لرر، مدرس این مجموعه، تاریخچه کمدی را از آغاز شکل گیری آن در جشنواره های دیونیزی یونان تا به امروز در ارتباط با زمینه های تاریخی و اجتماعی بررسی کرده و در این راه از رویکردهای جامعه شناسی، مردم شناسی و روانشناسی استفاده کرده است. . پروفسور لرر همانطور که در اولین سخنرانی این مجموعه اشاره می کند، چهار عنصر «زبان»، «شخصیت»، «شخصیت» و «زمان و مکان» را از ارکان اصلی روایت های طنز می داند و با توجه به دیدگاه های سه نظریه پرداز معاصر زیگموند فروید، میخائیل باختین و سوزان سونتاگ به بررسی و تحلیل تکامل این چهار عنصر در ابعاد مختلف از یونان و روم باستان تا قرون وسطی، رنسانس، قرن هجدهم و دوران مدرن می پردازند.


نشست هفتگی شهر کتاب سه شنبه 11 مرداد ساعت 15 به نقد و بررسی کتاب «کمدی در گذر زمان» با حضور سعید اسدی، سعید عقیقی، عظیم طهماسبی و ستاره عارف کشفی برگزار می شود. .


علاقه مندان می توانند این نشست را از اینستاگرام فرهنگسرای شهرکتاب در ketabofarhang، از کانال تلگرام bookcitycc و از صفحه این مرکز در سایت آپارات دنبال کنند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید