کفیر چند کالری دارد؟ آیا در رژیم غذایی سالم نقشی دارد؟ – نعناع


نوشیدنی کفیر یکی از نوشیدنی هایی است که روز به روز در سراسر جهان محبوبیت بیشتری پیدا می کند. شاید باورش سخت باشد، اما این نوشیدنی دشت قفقاز اکنون در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان بخشی از آن موجود است رژیم غذایی سالم نه تنها ارزش غذایی آن در نظر گرفته شده و مورد توجه قرار می گیرد، بلکه کالری کفیر نیز مورد توجه قرار می گیرد.

وارد اپلیکیشن شوید

اگر برای رژیم غذایی برای کالری شماری شما برنامه خود را دارید، می توانید از آن استفاده کنید اپلیکیشن Mint را به صورت رایگان دانلود کنید وارد قسمت ثبت کالری شوید و کالری این نوشیدنی را بر اساس میزان مصرفی خود محاسبه کنید.

آیا کالری موجود در کفیر برای بدن مفید است؟

آیا کالری موجود در کفیر برای بدن مفید است؟

کفیر چند کالری دارد؟

توجه داشته باشید که کفیر دوغ نیست، بلکه نوشیدنی از ترکیب شیر و قارچ کفیر است. حالا بریم سر اصل مطلب!

کفیر از آن نوشیدنی هایی نیست که بخواهید نگران آن باشید. کالری این نوشیدنی در هر لیوان 104 کیلو کالری است و این عدد خیلی زیاد نیست به خصوص اینکه کفیر یکی از مغذی ترین و سالم ترین نوشیدنی هاست که احتمالا می توانید از آن استفاده کنید. رژیم غذایی مدیترانه ای آن را هم در نظر بگیرید.

نگاهی به ارزش غذایی کفیر

با دانستن کالری نوشیدنی کفیر، اکنون وقت آن است که به دنیای مغذی این نوشیدنی سفر کنید.

کفیر منبع عالی مواد مغذی است

این نوشیدنی بومی اروپای شرقی و آسیای جنوب غربی است. نام آن از کلمه ترکی “کزید” گرفته شده است که به معنای احساس خوب بعد از غذا خوردن است. کفیر یک نوشیدنی تخمیر شده است که به طور سنتی از شیر گاو یا بز تهیه می شود.

بد نیست بدانید که یک لیوان کفیر کم چرب حاوی مواد مغذی زیر است:

پروتئین: 9 گرم

کلسیم: 24 درصد از نیاز روزانه

فسفر: 20 درصد نیاز روزانه

ویتامین B12: 29 درصد از نیاز روزانه

ویتامین B2 (ریبوفلاوین): 25 درصد از نیاز روزانه

منیزیم: ۷ درصد نیاز روزوانه

ویتامین D: 12 درصد از نیاز روزانه

همچنین باید اضافه کرد که کالری کفیر در هر لیوان حدود 104 کیلو کالری است که 11.6 گرم آن کربوهیدرات، 2 تا 3 گرم چربی است که مشخصا بستگی به نوع شیر مصرفی دارد.

ناگفته نماند که کفیر حاوی بسیاری از ترکیبات فعال زیستی از جمله اسیدهای آلی و پپتیدها است که از جمله فواید خوراکی آن است. انواع غیر لبنی کفیر نیز با آب نارگیل، شیر نارگیل یا هر مایع شیرین دیگری ساخته می‌شوند که بدیهی است که حاوی مواد مغذی مشابه کفیر با شیر نیست.

کفیر از ما بهتر است

خوب است بدانید که برخی از میکروارگانیسم ها اثرات مفیدی بر سلامت دستگاه گوارش دارند. این میکروارگانیسم‌ها که به عنوان پروبیوتیک‌ها شناخته می‌شوند، می‌توانند از طرق مختلفی بر سلامت شما تأثیر بگذارند که مهم‌ترین آنها کمک به هضم غذا، مدیریت وزن و سلامت روان است.

به جای شیر گاو می توانید کفیر را با شیر نارگیل میل کنید.

به جای شیر گاو می توانید کفیر را با شیر نارگیل میل کنید.

ناگفته نماند که ماست به عنوان بهترین غذای پروبیوتیک در رژیم غذایی غربی شناخته می شود، اما کفیر منبع بسیار بهتری از آن است. دانه های کفیر حاوی 61 زنجیره باکتری و قارچ هستند و جزو منابع عالی پروبیوتیک ها هستند.

کفیر یک نوشیدنی ضد باکتری است

جدا از کالری کفیر که کم است و می توانید رژیم لاغری روی آن حساب ویژه ای باز کنید، این نوشیدنی حاوی پروبیوتیک هایی است که پزشکان معتقدند از بدن در برابر عفونت محافظت می کند. این پروبیوتیک ها شامل لاکتوباسیل کفیر هستند که از جمله اجزای منحصر به فرد هستند.

سلامت استخوان و پوکی استخوان

پوکی استخوان در کشورهای آمریکایی به عنوان کاهش بافت استخوانی شناخته می شود. این وضعیت در زنان مسن بیشتر دیده می شود و خطر شکستگی را به شدت افزایش می دهد.

اطمینان از دریافت کلسیم کافی هر روز موثرترین راه برای بهبود سلامت استخوان و کاهش پیشرفت پوکی استخوان است.

اگرچه کالری موجود در کفیر در نوع پرچرب آن زیاد است، اما فقط به این نکته توجه کنید که کلسیم و ویتامین K2 بالایی دارد تا این نوشیدنی سالم را به عنوان یک غذای عالی برای متابولیسم کلسیم در نظر بگیرید. ترکیب ویتامین K2 نشان می دهد که خطر شکستگی تا 81 درصد سلامت استخوان را تهدید نمی کند.

کفیر برای کدام ماده کالری بیشتری مصرف می کند؟

با نگاهی به جدول تغذیه ای این نوشیدنی متوجه می شوید که میزان پروتئین و چربی نوشیدنی کفیر از کربوهیدرات ها بیشتر است. بنابراین با نوشیدنی مناسبی مواجه هستید که می توانید نوع کم چرب آن را برای کنترل چربی آن انتخاب کنید.

همچنین ناگفته نماند که اگر بخواهید جایی برای کفیر وجود دارد رژیم غذایی پروتئینی خودتان انتخاب کنید، به لطف پروتئین های حیوانی عالی، شیر گاو یا بز جایی برای شک باقی نمی گذارد.

بنابراین کالری آن از نظر میزان پروتئین و چربی بالا نوشیدنی مناسب و سالمی برای رژیم غذایی شما محسوب می شود.

آخرین کلمه

از بین انواع نوشیدنی ها، کفیر به معنای واقعی کلمه یک نوشیدنی منحصر به فرد، سالم و مغذی است. بنابراین، اگر روزی تصمیم گرفتید برنامه ای سالم برای رژیم غذایی خود داشته باشید، به راحتی می توانید حساب ویژه ای روی کالری کفیر به عنوان کالری مفید با دنیایی از مواد مغذی باز کنید.

منبع: خط سلامت

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید