کیوانی: به رئیس فدراسیون گفتم بازیکن به جام جهانی نفرستد!


کیوانی: به رئیس فدراسیون گفتم بازیکن به جام جهانی نفرستد!


به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی شبکه رادیویی ورزش بانوان؛ فاطمه کیوانی نایب رئیس فدراسیون تنیس روی میز با حضور در شبکه رادیویی ورزش بانوان و برنامه بانوی ایرانی در خصوص وضعیت بازیکنان حاضر در جام جهانی به میزبانی چنگدو چین گفت: فقط می توانیم در آن زمان مربی باشید و برای اسکان تصمیم بگیرید همه بازیکنان بسیار قوی هستند ما در گروه خود با دو سبک بازی روبرو بودیم مثل سنگاپور، تایلند و کره جنوبی که سریع هستند و سبکی مانند لوکزامبورگ که کاملاً عذاب آور است. ما در ابتدای هر دو سبک هستیم، سخت کار کرده ایم و موقعیت های خوبی در جدول رده بندی به دست آورده ایم و شرایط رسیدن به حریفان و آمادگی لازم را فراهم می کنیم، اما هنوز مواردی وجود دارد که باعث می شود به این نتایج برسیم. تابو


وی در پاسخ به این سوال که با توجه به تغییر قوانین بازی های لیگ امکان خرج این بازی ها در مکان دیگری وجود نداشت تا به روحیه بازیکنان آسیب نرسد؟ وی افزود: مسابقات جهانی و المپیک آرزوی هر بازیکنی است که در این مسابقات شرکت می کند. هزینه ها آنقدر سنگین است که هنوز برای انجام این ماموریت ها تحت فشار هستیم. این کار بر عهده فدراسیون است. من یکی از کسانی بودم که به رئیس فدراسیون گفتم بازیکن اعزام نکن چون از قبل نتایج را می دانستم. اما باز هم این قولی بود که رئیس فدراسیون باید به آن عمل می کرد. ما یکی از 5 تیمی بودیم که با ترکیب کامل به مسابقات رفتیم و همین موضوع ما را تحت فشار قرار داد.


نایب رئیس فدراسیون تنیس روی میز تاکید کرد: باید در مسابقات خودمان را نشان دهیم تا بازیکنان اعتماد به نفس پیدا کنند. من نمی گویم بازیکنان تجربه کمی دارند. بسیاری از آنها در کشورهایی مانند فرانسه، آلمان و کشورهای عربی لژیونر شده اند و بازی می کنند و نمی گویم بی تجربه هستند. اما عوامل کوچکی در رقابت وجود دارد که هنوز به آنها نرسیده ایم.


فاطمه کیوانی در واکنش به حضور ندا شهسواری و سابقه درخشان او در المپیک و عملکردش در این مسابقات گفت که ندا شهسواری نه تنها المپیکی بوده یا باید می برد و یا بهتر از بازی خارج می شد. لکه ها بسیار کوچک هستند. ممکن است بازیکن شرایط روحی خوبی نداشته باشد یا سبک بازی او با حریفش سازگار نباشد. من نمی گویم این نتایج مطلوب است، اما این شرایطی است که در حال حاضر در تیم ملی ما حاکم است که باید جلو برویم تا شاهد بهبود باشیم. من از عملکرد آنها در بخش بانوان راضی نیستم.


وی درباره تمرینات ملی پوشان و تغییر کادر فنی بیان کرد: به گفته رئیس فدراسیون بهترین گزینه ها کار برای تیم ملی است. من به عنوان معاون رئیس جمهور باید او را همراهی کنم و از کارکنان حمایت کنم. آقای قارداشی معتقد است که عملکرد کادرفنی در مسابقات کشورهای اسلامی خوب است و باید از آنها حمایت کنیم زیرا بازیکنان مصدوم هستند. نتایج ما در مسابقات جهانی می توانست بهتر و امتیاز بیشتری باشد. اما در بخش بچه ها همان نتایجی را که انتظار داشتیم نگرفتیم. البته یکی دو بازیکن هم مصدوم شدند.


کیوانی درباره برنامه فدراسیون برای تغییر سبک بازیکنان گفت: زمانی که در حالت مقایسه ای هستیم، حضور ابرقدرت های پینگ پنگ در آسیا را می بینیم و این کار ما را سخت می کند، سبک بدنی، فیزیک فرم آنها و عوامل استعداد آنها می تواند فاصله ما و آنها را افزایش دهد ما تمام تلاش خود را می کنیم تا برنامه ها و رشته های مختلف داشته باشیم مسائلی در مورد تمرین حریفان و اعزام بچه ها وجود دارد که نمی توان در اینجا بحث کرد.در حال حاضر فدراسیون جهانی پیشنهاد داده است که بازیکنان در این مسابقات شرکت کنند. 6 تورنمنت در طول سال فدراسیون نمی تواند همه این ماموریت ها را انجام دهد حضور در این انجمن ها امتیاز بازیکنان را نیز افزایش می دهد و در رتبه بندی بسیار موثر است و در سال 6 تورنمنت برگزار می شود و اگر هر بازیکن در یکی از آنها شرکت کند. یه چیزی حدود 30-40 میلیون باید خرج کنه معلوم نیست نتیجه دلخواه رو بگیره فعلا بازیکن بفرست من از این دادستان ها برای ما یک رویا است.


وی ادامه داد: چین در زمینه پینگ پنگ پشت درهای بسته عمل می کند و کمونیستی عمل می کند و شما چیزی از آنها نمی بینید. تجهیزات آنها به هیچ وجه قابل فروش نیست. اگر بتوانیم از اطلاعات و داده های آنها استفاده کنیم بسیار مفید خواهد بود. ما باید افکار تخصصی داشته باشیم. در حال حاضر از نظر تجهیزات و کمپین از بسیاری از کشورهای آسیایی عقب هستیم. بارها کشورهای دیگر را در مسابقات دیده ام که تمرین بدنسازی می کنند و وسایلشان را می آورند و دوباره سرهم می کنند و می برند و واقعاً این تخصص آنهاست. دانشگاه امیرکبیر می تواند در این زمینه به ما کمک کند و باید طرحی بنویسیم و به آنها ارائه دهیم. متاسفانه هنوز به مرحله اجرا نرسیده ایم.


کیوانی گفت: وزارت ورزش در زمان وزیر قبلی نامه ای به فدراسیون ها با عنوان حمایت از افرادی که کرسی های بین المللی دارند ارسال کرد. متاسفانه از آن زمان تاکنون هیچ حمایتی در این زمینه صورت نگرفته است. من به صورت مجازی در این جلسات حضور دارم و نمی توانم با آنها ارتباط حضوری داشته باشم. آنها درخواست هایی را که من به کنفدراسیون می فرستم رد می کنند. اگر حضوری در این جلسات باشم، می توانم بسیاری از مشکلات را حل کنم. من رئیس کمیته برابری جنسیتی در کنفدراسیون آسیا هستم و به دلیل غیبت تمام برنامه هایم مردود است. اونا اصلا منو نمیشناسن از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و مسئولان می خواهم از سالن های بین المللی بیشتری حمایت کنند. واقعا هیچ هزینه ای برای آنها وجود ندارد. این حمایت ها قطعا به نفع زنان کشورمان خواهد بود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید