گرامیداشت یاد و خاطره شهدا برای تربیت نسل های آینده است


گرامیداشت یاد و خاطره شهدا برای تربیت نسل های آینده است

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: ترویج مکتب شهادت با برپایی یادواره های شهدا امری ضروری است که ارزش های اسلامی را به نسل های آینده پیوند می دهد.


به گزارش خبرنگار ایلنا، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی روز پنجشنبه در یادواره شهدای روستای خرق شهرستان فاروج خراسان شمالی با بیان اینکه گرامیداشت یاد و خاطره شهدا زنده کردن خاطرات گذشته نیست، بلکه تربیت نسل های آینده است، اظهار کرد: یادواره شهدا زنده کردن خاطرات گذشته نیست.


وی تصریح کرد: امروز دشمن با جنگی ملایم در صدد آسیب رساندن به اسلام است، باید حواسمان به آن باشد.


معاون رئیس جمهور افزود: مردم باید در همه عرصه ها هوشیار باشند و با همان روحیه هشت سال دفاع مقدس با مهارت ها و توانایی هایی که دارند در مقابل ابزار یزیدیان باشند.


قاضی زاده هاشمی گفت: اهل بیت(ع) کلمه توحید را به ما آموختند و ما نباید جز خدا بنده کسی باشیم و همان طور که شهدای عزیزمان آن را به خوبی درک کردند، از بندگی و بندگی خود نیز بی بهره بودند. تنها بنده خدا


وی در ادامه با تاکید بر اینکه اقتدار ایران مبتنی بر جایگاه مردم و خون شهداست، گفت: شهدا با از خود گذشتگی به افتخارات بزرگی دست یافته اند.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مردم همیشه در صحنه هستند زیرا پس از گذشت چندین سال هنوز پیکر شهدای تازه تفحص شده در مراسم تشیع حضور دارند و این نشان از ارادت به کرامت شهدا و پاسداری از انقلاب و نظام.


عطر شهدا گلزار، برگزاری شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، دیدار با شهدا، جانبازان و خانواده های معظم شهدا، شرکت در یادواره شهدای روستای خارگ شهرستان فاروج از جمله این موارد است. مهمترین برنامه سفر 2 روزه معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در خراسان شمالی.


خراسان شمالی بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب کرد و حتی بیش از 35 هزار رزمنده در عملیات های دوران دفاع مقدس حضور داشتند.


تعداد کل شهدای این استان 10 هزار و 277 نفر، تعداد کل آزادگان 397 نفر و مجموع جانبازان 7 هزار و 232 نفر است.


شهرستان فاروج دروازه شرقی شمال خراسان است، خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و در شمال شرق کشور قرار دارد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید