گزارش نماینده کمیسیون از جلسه شورای امنیت درباره حادثه زندان اوین / بازدید گروهی از نمایندگان از زندان اوین


گزارش نماینده کمیسیون از جلسه شورای امنیت درباره حادثه زندان اوین / بازدید گروهی از نمایندگان از زندان اوین


به گزارش ایلنا، ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جمع خبرنگاران در رابطه با دستور کار جلسه امروز این کمیسیون گفت: جلسه امروز این کمیسیون در ادامه برنامه قانونگذاری خود را بررسی کرد. به بازنگری در طرح سازمان امنیت و اطلاعات قوه قضائیه ادامه داد.


وی ادامه داد: در جلسه قبلی بند الف ماده 1 طرح تصویب شد و در جلسه امروز بند ب و ج ماده 1 این طرح با ارائه نظرات مخالفان و موافقان مورد رسیدگی قرار گرفت. این سازمان بر اساس بندهای مصوب، حفاظت از قوه قضائیه، مأموریت پیشگیری و مقابله با تهدید، فساد و فریب کارکنان این قوه را بر عهده دارد. این سازمان همچنین با هماهنگی وزارت اطلاعات با توطئه و خرابکاری در قوه قضائیه برخورد خواهد کرد.


نماینده مردم تهران افزود: بر اساس بندهای مصوب، این سازمان در راستای صیانت از قوه قضائیه مأموریت دارد از تهدید، فساد و فریب کارکنان این قوه پیشگیری و مقابله کند. این سازمان همچنین با هماهنگی وزارت اطلاعات با توطئه و خرابکاری در قوه قضائیه برخورد خواهد کرد.


سخنگوی کمیسیون امنیت ملی همچنین در خصوص حادثه شب گذشته زندان اوین و پیگیری های کمیسیون در این خصوص اظهار داشت: در این جلسه نماینده کمیسیون که در جلسه شورای امنیت شرکت کرده بود. کشور، گزارشی از درگیری در بندهای 7 و 8 زندان اوین و آتش سوزی داده است. قرار شد نمایندگان کمیسیون امنیت ملی از زندان اوین بازدید کنند. اعضای کمیسیون قبلا از این زندان بازدید کرده اند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید