یک مکمل غذایی در پیشگیری از حملات قلبی موثر است.


محققان اخیرا دریافتند که مصرف روزانه مکمل روغن ماهی که حاوی اسیدهای چرب امگا 3 است، به پیشگیری از حمله قلبی کمک می کند.

نقش و منبع اسیدهای چرب امگا 3:

اسیدهای چرب نقش های زیادی در بدن دارند. آنها دیواره های سلولی را تشکیل می دهند و در تولید انرژی و ساخت مولکول هایی به نام ایکوزانوئید نقش دارند.
سه نوع اسید چرب امگا 3 وجود دارد: 1) آلفا لینولنیک اسید (ALA)، (2) اسید دوکوزاهگزانوئیک (DHA) و 3) ایکوز پنتانوئیک اسید (EPA).
انسان قادر به تولید ALA نیست و باید آن را از منابع غذایی مانند سویا، دانه کتان و روغن کانولا تهیه کند. اگرچه بدن می تواند ALA را به DHA و EPA در کبد تبدیل کند، اما مقدار تولید شده آنقدر کم است که نیاز به این دو نوع اسید چرب امگا 3 نیز باید از طریق رژیم غذایی تامین شود.
ماهی و روغن ماهی سرشار از DHA و EPA هستند. ماهی ها این دو نوع اسید چرب امگا 3 را تولید نمی کنند، اما آنها را از فیتوپلانکتون ها دریافت می کنند که ریزجلبک هایی را که DHA و EPA تولید می کنند را می بلعند.
مکمل های غذایی ممکن است حاوی انواع اسیدهای چرب امگا 3 از جمله ALA، DHA و EPA باشند. به همین دلیل برای آگاهی از نوع اسید چرب مکمل های غذایی باید به برچسب آنها توجه کرد.

تنفس و منبع اسیدهای چرب امگا 3

مکمل روغن ماهی و پیشگیری از حمله قلبی:

نتایج یک مطالعه جدید در مورد راهبردهای پیشگیری موثر حمله قلبی نشان داده شد افرادی که روزانه مکمل روغن ماهی (حاوی حداقل 840 میلی گرم امگا 3) دریافت می کردند، بیشتر احتمال دارد حمله قلبی و مرگ و میر ناشی از بیماری عروق کرونر (شریان هایی که قلب را تغذیه می کنند) 8 درصد کمتر بود.
کاهش 8 درصدی در بروز این مشکلات ممکن است ناچیز به نظر برسد. اما این بیماری ها میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده است. بنابراین حتی این مقدار نیز می تواند از تعداد سکته های قلبی و مرگ های زودرس صدها هزار نفر بکاهد.
بیماری قلبی عامل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان است. چاقی، رژیم غذایی نامناسب، کم تحرکی، سیگار کشیدن، مصرف الکل، دیابت، فشار خون بالا و چربی خون می توانند خطر ابتلا به این بیماری را افزایش دهند.

مصرف غذاهای پرچرب و پرکالری، مصرف زیاد گوشت قرمز به ویژه فرآوری شده و کاهش مصرف غذاهای غنی از فیبر (میوه، سبزیجات، غلات کامل و حبوبات) نقش مهمی در ابتلا به این بیماری دارند. .
منبع:

یانگ هو و همکاران مجله انجمن قلب آمریکا 2019: جلد 8.

دیدگاهتان را بنویسید