1000 پزشک متخصص و کادر پزشکی در آستانه مهاجرت!


1000 پزشک متخصص و کادر پزشکی در آستانه مهاجرت!


به گزارش ایلنا، آیا با استناد به مردم، حقوق قانونی صدها پزشک متخصص و کادر پزشکی ضایع می شود؟ آیا ۱۰۰۰ پزشک و کادر پزشکی واجد شرایط یکی از بزرگترین بیمارستان های تخصصی بخش خصوصی تهران به دلیل مشکلات ناشی از کلاهبرداری یک مدیر متخلف و زندانی مجبور به ترک کشور و مهاجرت خواهند شد؟!


گزارش خبرنگار ما خاطرنشان می کند: امید است مراجع ذیصلاح در نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد عمل شده و حق همه این پزشکان مجرب و پرسنل پرتلاش پزشکی را اعاده کنند و آنان را از مصیبت ناشی از معامله ناعادلانه و از پیش تعیین شده برهاند. روی آنها عمل کنید و آنها را نجات دهید.


ماجرا از آنجا شروع می‌شود که ساخت یکی از معروف‌ترین بیمارستان‌های تخصصی خصوصی در شمال شهر تهران طی قراردادی دور از چشم سهامداران اصلی یعنی پزشکان و کارکنان سهامداران به یک سازمان فروخته می‌شود. دکتر پرتلاش و هیچ دغدغه ای جز سر و کار داشتن با بیماران ندارند، در نهایت، مدت ها بعد، به واقعیت تلخ این تجارت بی رحمانه و مشکلات ناشی از آن بی باور هستند، تجارتی پر از ابهام. و نکات حقوقی قابل توجه


بر اساس این گزارش، مالکیت و سهام این بیمارستان از سال 1380 به تدریج به تعداد زیادی از پزشکان فروخته شده است که گاه به امید داشتن مکانی برای کار و ارائه خدمات، تمام سرمایه خود را صرف خرید این سهم می کنند. چند سال بعد که پول پزشکان بیمارستان ساخته می شود و شروع به کار می کند، متوجه می شوند که نه تنها سهم مالکیت آنها، بلکه چندین برابر کل سهام شرکت به یک سازمان، مالکیت و ساختمان بیمارستان و همچنین واگذار شده است. تجهیزات پزشکی آن به سازمان مذکور یعنی آش با جاش منتقل شد.


این گزارش می افزاید: سوالات و ابهامات زیادی در نحوه انجام این معامله وجود دارد و مهمتر از همه بی اطلاعی چند ساله سهامداران از انعقاد قرارداد فروش در سکوت کامل است.


امید است مسئولان و دلسوزان نظام با درایت و درایت مثال زدنی خود هر چه زودتر پا به میدان بگذارند و شرایط را برای احقاق حقوق قانونی، شرعی و انسانی این پزشکان و کادر پزشکی زحمتکش و بدون منفعت فراهم کنند. بلکه برای خدمت و تضمین سلامت مردم و تضمین اشتغال مستمر این افراد که بیش از چند هزار نفر با خانواده هایشان هستند را ممکن سازد.


از آنجایی که خروج این بیمارستان و این همه پزشک و کادر درمانی از شبکه مراقبت کشور هرگز قابل جبران، قابل درک، پذیرفته و گذشت نخواهد بود، در صورت لزوم طی چند روز آینده شرح کامل این ماجرا و مستندات آن ارائه خواهد شد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید