12 راه برای مقابله با افراد خودشیفته در محل کار


مقابله با افراد خودشیفته آسان نیست. صحبت های مبهم آنها، توجه بیش از حد آنها به خودشان، و تحقیر آنها نسبت به دیگران می تواند باعث شود که شما احساس گناه کنید که آنها از شما سوء استفاده می کنند. گاهی اوقات می توان از این افراد دوری کرد، اما اجتناب از آنها در محل کار آسان نیست. پس باید راهی برای مقابله با آنها اندیشید. در این مقاله همانطور که رفتار افراد خودشیفته در محیط کار را شرح می دهیم، در مورد راه های مقابله با آنها نیز صحبت می کنیم.

خودشیفته کیست؟

فرد مبتلا به اختلال شخصیت خودشیفته، نفس خود را بزرگتر از آنچه که هست می بیند. او تمایل دارد نیازهای خود را بر دیگران اولویت دهد و برای رسیدن به اهدافش از دیگران سوء استفاده می کند. خودشیفته اهمیت زیادی به تحسین می دهد، اما چون در روابط به آن دست نمی یابد، اغلب دچار مشکل می شود.

چنین فردی در محیط کار مشکلات زیادی ایجاد می کند. این افراد معمولاً حریص پست ریاست هستند و در صورت رسیدن به آن سمت، تبدیل به مدیرانی می شوند که به کارکنان بی احترامی می کنند. بر اساس این تحقیق، مدیران خودشیفته استرس بیشتری را به کارمندان تحمیل می کنند. ویژگی های دیگر یک مدیر خودشیفته عبارتند از:

  • بی حس بودن؛
  • حمایت از چاپلوسان؛
  • داشتن توقعات بیش از حد

12 ویژگی یک همکار شاد

همکار خودشیفته رفتارهای خاصی از خود نشان می دهد. دانستن این رفتارها به شما کمک می کند تا برای مقابله و مقابله بهتر آماده شوید.

1. اعتبار موفقیت ها را بدزدید

ربودن اعتبار موفقیت دیگران از ویژگی های شخصیتی خودشیفته

وقتی همه چیز خوب پیش می رود، خودشیفته اعتبار کامل موفقیت کار را به نام خودش می گیرد. اغلب نقش دیگران را در انجام کار نادیده می گیرد.

2. وقتی مسئولیت خراب است قبول نکنید

شخصیت خودشیفته به ندرت مسئولیت شکست ها را می پذیرد. تمایل دارد دیگران را سرزنش کند یا در صورت عدم امکان، از شدت شکست بکاهد.

3. درخواست توجه

خودشیفته تمایل به تحسین دارد، بنابراین سعی کنید توجه را به خود و کارش در محل کار جلب کنید.

4. شایعات درباره دیگران

اگر یک خودشیفته در محل کار به شخصی حسادت کند یا احساس خطر کند، در مورد آن شخص صحبت می کند. به این ترتیب بین مردم برای صید ماهی از آب گل آلود تمایز قائل می شود و به اهداف خود می رسد.

5. پاسخ نادرست به بازخورد

خودشیفته تمایلی به شنیدن انتقاد سازنده ندارد. او به هر چیزی که منیت او را هدف قرار دهد به شدت واکنش نشان می دهد. این واکنش تدافعی یا تهاجمی و عصبانی است.

6. قانع کننده و جذاب

یک شخصیت خودشیفته می تواند بسیار دوستانه و جذاب باشد. ممکن است برخی از همکاران یا مشتریان از آنها قدردانی کنند زیرا می دانند چگونه در اولین تماس خوب به نظر برسند.

7. خود را بالاتر از قانون ببینید

خودشیفته ها هر وقت صلاح بدانند قوانین را دور می زنند. البته این امتیاز ویژه را فقط حق خود می دانند.

8. خشونت غیر مستقیم

افراد خودشیفته به تحریکات شدید دیگران در محل کار عادت دارند، حتی اگر بلافاصله آن را یک شوخی بدانند.

9. مداخله در گفتگوها و یک طرفه کردن آنها

خودشیفته ها می خواهند مرکز توجه باشند. بنابراین هر زمان که بتوانند وارد گفتگو شوند، اغلب می خواهند کنترل را در دست بگیرند.

10. حسادت بیش از حد

در حالی که ممکن است مغرور به نظر برسند، اما در درون احساس پوچی و ناامنی می کنند. به همین دلیل است که به سرعت و به شدت به سایر همکاران، به ویژه آنهایی که موفق هستند، حسادت می کنند. حسادت به موفقیت همکاران یکی از نشانه های بارز این افراد است.

11. توقع بیش از حد از دیگران

مهم نیست چقدر تلاش می کنید، یک همکار یا مدیر خودشیفته هرگز راضی نمی شود. او همیشه از شما انتظارات غیر منطقی و بیش از حد خواهد داشت.

12. تضعیف ارزشهای اخلاقی و کاری

افراد خودشیفته به احتمال زیاد ارزش ها و اصول کار را تضعیف می کنند. برای آنها، هدف دستگاه را توجیه می کند. بنابراین می توانند از دیگران برای رسیدن به اهداف خود بهره ببرند.

12 راه برای مقابله با افراد خودشیفته در محل کار

صرف نظر از موقعیت شما در محل کار، همکاری موثر با دیگران یکی از اصول حرفه ای در محیط کار است. اگر همکار شما خودشیفته باشد، این می تواند دشوار باشد. با این حال، این مشکل باید تا حد امکان حل شود. به هر حال، شما نمی توانید به محض شناسایی یک خودشیفته اخراج کنید!

1. مراقب آزار عاطفی باشید

سوء استفاده عاطفی از ویژگی های شخصیتی خودشیفته

خودشیفته سعی می کند با تحریف حقیقت و زیر سوال بردن احساسات طرف مقابل، از نظر احساسی اعتبار او را بی اعتبار کند. این کار به روش هایی مانند دروغگویی عمدی و دستکاری واقعیت انجام می شود. آشنایی با این شکل از سوء استفاده عاطفی می تواند از شما در برابر یک همکار خودشیفته محافظت کند.

2. از شخصی سازی چیزها بپرهیزید

خودشیفتگی ربطی به شما یا اعمال شما ندارد. شما برای آن مقصر نیستید. گاهی اوقات ممکن است خود را در یک دعوای بی ربط بین یک همکار خودشیفته و شخص دیگری بیابید. به خود یادآوری کنید که شما مقصر نیستید. با شخصی سازی موضوع، فقط عصبانیت، گناه و بی قراری بیشتری خواهید داشت.

3. انتظارات واقع بینانه داشته باشید

طبیعی است که بخواهید همکارتان مسئولیت بیشتری داشته باشد یا با دیگران بهتر رفتار کند. اما چنین تفکری باعث رنجش بیشتر خواهد شد. در عوض، به اینها به عنوان اقداماتی فکر کنید که باید به طور منظم انجام دهید. این پذیرش به معنای تصدیق یا کنار آمدن با رفتار خودشیفته همکار نیست. بلکه به معنای پذیرش واقعیت محل کارتان است – واقعیتی که ممکن است نتوانید به راحتی آن را تغییر دهید.

4. رفتار خشونت آمیز را مستند کنید

متأسفانه فرد خودشیفته با وجود رفتار غیراخلاقی و مخرب خود در محل کار اغلب شکست می خورد. هر وقت متوجه رفتار نامناسب شدید، آن را یادداشت و مستند کنید. ممکن است در حال حاضر نخواهید با این اسناد کار کنید، اما اگر اوضاع بدتر شود، ممکن است به آنها نیاز داشته باشید.

5. مرزهای مشخصی را تعیین کنید

به طور کلی، باید مرزهای مشخصی در محل کار مشخص شود. با حضور یک خودشیفته اهمیت این کار دو چندان می شود. این مرزها می توانند فیزیکی، روانی و عاطفی باشند. شما مستحق احترام هستید و اگر همکار شما این مرزها را رعایت نمی کند باید به آنها رسیدگی شود.

6. از مشاجره بپرهیزید

خودشیفته ها به قاضی شما اهمیتی نمی دهند. بنابراین بهتر است در هنگام بروز تنش از درگیری و توضیحات زیاد اجتناب کنید. اگر می خواهید چیزی بگویید، بهتر است مختصر و مفید باشد.

۷- قوی باشید

خودشیفته ها تمایل زیادی به شخصیت های وابسته و ضعیف دارند، زیرا می توانند بر آنها تسلط پیدا کنند. بنابراین اگر بر ارزش ها و مرزهای خود پافشاری کنید، آنها عقب نشینی خواهند کرد.

8. با مدیر خود مشورت کنید

اگر مشکلاتی که با شریک خودشیفته تان دارید جدی تر شد و تنش ها بیشتر و شدیدتر شد، وقت آن است که آن را با مدیر خود در میان بگذارید. در این مورد، حتما از مستندات استفاده کنید. هنگام توصیف یک مشکل، از فحش دادن خودداری کنید و روی توصیف رفتارها تمرکز کنید.

9. درگیر شایعات نشوید

در مورد برخورد با یک شخصیت خودشیفته در محل کار درگیر شایعات نباشید

به طور کلی درگیر شایعات محل کار نشوید. وقتی صحبت از همکاری خودشیفته به میان می آید، این قانون اهمیت بیشتری پیدا می کند. آنها می توانند از هر چیزی که شما بگویید علیه شما استفاده کنند.

10. از تمجید و محبت زیاد برحذر باشید

افراد خودشیفته تمایل دارند به افرادی نزدیک شوند که آنها را خاص یا برتر می دانند. پس اگر شما را اینگونه بیابند، موجی از ستایش و محبت را برای شما ارسال می کنند. به نظر کار زیاد است، اما باید مراقب باشید. این عشق خیلی کوتاهه در نهایت فرد خودشیفته متوجه می شود که شما هم مثل بقیه هستید و این می تواند منجر به خشم زیادی شود.

11. مشکلات شخصی خود را با کسی در میان نگذارید

محل کار جای خوبی برای نگرانی در مورد زندگی شخصی نیست. خودشیفته ها از این مشکلات به نفع خود استفاده می کنند. پس بهتر است در محل کار با هیچکس در مورد این مسائل صحبت نکنید. مراقب حساب رسانه های اجتماعی خود نیز باشید. لازم نیست همه همکاران شما در آن محیط شما را دنبال کنند.

12. با بخش منابع انسانی صحبت کنید

اگر مدیرتان به مشکل رسیدگی نکرد یا رفتار نامناسبی داشت. وقت آن است که آن را دانلود کنید و ادامه دهید. شما حق دارید کارمند باشید. این بخش موظف است در صورت بروز هرگونه مشکل وارد عمل شود. در این زمینه با مستندات پیش بروید.

نتیجه

برخورد با فرد خودشیفته در محل کار دشوارتر از روابط شخصی است، زیرا در محیط کار عواقب این رویارویی می تواند سنگین تر از زندگی شخصی باشد و افراد بیشتری را درگیر کند. با این حال، شما می توانید با حفظ رفتار حرفه ای، اجتناب از رفتارهای مخرب و کمک گرفتن از دیگران، از قربانی شدن خود جلوگیری کنید.


نحوه خرید - مجموعه ارتقاء شغلی

مانند مدیر و همکارانتان تعامل موثر من دارم.

چگونه به سرعت از نردبان سازمان خود بالا بروید.


دیدگاهتان را بنویسید