16 اشتباه رایج آشپزی و راه حل های ساده برای آنها


مهم نیست چقدر آشپز خوبی هستید، باز هم می توانید اشتباه کنید و غذایتان را خراب کنید. گاهی غذا بسیار تند، شور، ترش، تلخ یا حتی بدتر از آن بی مزه می شود. خوشبختانه راه حل های ساده ای برای رفع این خطاها وجود دارد که با چند ترفند ساده می توانید بسیاری از آنها را برطرف کنید. در زیر 16 اشتباه بسیار رایج در آشپزی را شرح می دهیم و راهکارهایی برای پیشگیری از آنها در آینده و بهبود طعم غذا ارائه می دهیم.

1. مقدار یکی از کالاها را افزایش دهید

هنگامی که نسبت مواد تشکیل دهنده اشتباه است، ساده ترین راه برای رفع آن افزودن بیشتر مواد دیگر است. مطمئناً با این روش در نهایت غذای بیشتری از آنچه می خواستید خواهید داشت، اما حداقل غذایتان خوش طعم خواهد بود.

2. تندی غذا

مشکل اصلی کپسایسین است. کپسایسین یک ترکیب شیمیایی در فلفل تند است که آن را تند و داغ می کند. کپسایسین را می توان به روش های مختلفی شکست داد. به عنوان مثال، می توانید غذای تند خود را با غذاهای خنثی مانند برنج، ماکارونی یا نان سرو کنید یا آن را با برخی از محصولات لبنی مخلوط کنید. شیر، کره، ماست و سایر محصولات لبنی حاوی پروتئینی به نام کازئین هستند که اثر کپسایسین را خنثی می کند. اسیدهایی مانند سرکه و مرکبات نیز موثر هستند زیرا کپسایسین قلیایی است و افزودن اسید می تواند PH را متعادل کند.

همچنین می توانید چیزهای شیرین مانند شکر و عسل یا چیزهای چرب مانند آرد، کره بادام زمینی یا یک روغن با طعم خنثی اضافه کنید. کپسایسین آبگریز است، اما با روغن ها ترکیب می شود. البته مواظب باشید غذاها خیلی چرب و غیر قابل خوردن باشند یا غذاهایی که نباید شیرین باشند را شیرین نکنید.

3. شیرین کردن غذا

همانطور که شیرینی با تندی مقابله می کند، تندی می تواند شیرینی را خنثی کند. اما مطمئن شوید که غذا را به طور منظم میل می کنید تا گرفتار چرخه معیوب شیرینی و تند نشوید. مواد اسیدی و تلخ نیز موثر هستند، اگرچه استفاده از اولی کمی آسان تر است. افزودن کمی آب لیمو به یک غذای بسیار شیرین می تواند معجزه کند. اما انتظار نداشته باشید همه مرکبات اثر یکسانی داشته باشند. به عنوان مثال، آب پرتقال با افزودن شیرینی بیشتر به غذای شیرین، مشکل را بدتر می کند.

افزودن تلخی آن کار دشواری است، زیرا یافتن مواد مناسب و نسبت آنها آسان نیست. مثلاً کلم تلخ است اما باید زیاد از آن استفاده کرد. می توانید پودر کاکائو را نیز امتحان کنید، اما اگر زیاده روی کنید، در نهایت با یک سورپرایز شکلاتی عجیب مواجه خواهید شد. هرگز نمک اضافه نکنید، زیرا اضافه کردن نمک باعث افزایش شیرینی می شود، درست مانند کارامل نمکی که در آن شیرینی و شوری با هم استفاده می شود.

4. شوری غذا

کمی نمک طعم غذا را بهتر می کند، اما نمک زیاد حتی خوشمزه ترین غذاها را خراب می کند. اگر غذای شما مایع دارد، به سادگی مایع بیشتری اضافه کنید تا شوری غذا کاهش یابد. آب معمولا بهترین گزینه است، زیرا خنثی و بی مزه است. می توانید از مواد اولیه در دستور غذا نیز استفاده کنید، به عنوان مثال استفاده از شیر بیشتر در سس خامه ای نمک را کاهش می دهد و سس را خامه تر می کند. فقط به مقدار نمک مایعی که اضافه می کنید توجه کنید. آب گوشت یا سس سویای شور می تواند شوری غذا را افزایش دهد.

مواد اسیدی مانند آبلیمو یا سرکه نیز باعث کاهش شوری غذاها می شود. برای این کار به بسیاری از این مواد نیاز ندارید. البته این روش شوری غذا را از بین نمی برد و فقط آن را پنهان می کند.

برخلاف آنچه بارها شنیده ایم، افزودن سیب زمینی برای جذب نمک راه حل موثری نیست. سیب زمینی مقدار کمی نمک را جذب می کند و این مقدار کم تفاوت چندانی ایجاد نمی کند. اگر می خواهید این روش را امتحان کنید، افزودن سیب زمینی باید آخرین راه حل شما برای صرفه جویی در غذا باشد. فراموش نکنید که سیب زمینی ها را قبل از سرو بردارید.

5. غذای ترش

همانطور که از مواد اسیدی مانند سرکه و آب لیمو برای مقابله با شیرینی استفاده می کنیم، می توانیم از شکر، عسل یا سایر مواد شیرین نیز برای غذاهای اسیدی استفاده کنیم تا اسیدیته غذا را کاهش دهیم.

روش دیگر استفاده از مقداری جوش شیرین است. جوش شیرین یک ماده قلیایی است که اسید موجود در غذا را خنثی می کند و PH غذا را متعادل می کند. البته طعم جوش شیرین شبیه صابون شور است، بنابراین اگر بیش از حد از آن استفاده کنید، با مشکل جدیدی مواجه خواهید شد. جوش شیرین همچنین می تواند بافت غذا را تغییر دهد.

6. تلخی غذا

هر وقت متوجه شدید که غذایتان خیلی تلخ است، قهوه را به خاطر بسپارید. همه ما طعم تلخ قهوه را می شناسیم. دلیلی برای افزودن شکر و خامه به قهوه وجود ندارد. شیرینی و چربی طعم تلخ را متعادل می کند. می توانید همین کار را با غذای خود انجام دهید و مواد شیرین و چرب اضافه کنید تا تلخی آن متعادل شود.

7. غذا بی مزه می شود

اگر غذای شما طعمی ندارد، باید چیزی به آن اضافه کنید. نمک ساده ترین راه حل است زیرا طعم غذا را افزایش می دهد. می‌توانید شیرینی، ادویه، ترشی یا هر طعم دیگری را که می‌خواهید به غذای خود اضافه کنید.

8. گوشت خام وسط مرغی که برش زدید

در این شرایط مرغ باید دوباره پخته شود. البته توجه داشته باشید که روش پخت می تواند آن را خشک یا آبکی کند. وقتی مرغ را می برید رطوبت زیادی خارج می شود. برای جلوگیری از هدر رفتن رطوبت بیشتر، مرغ را در بشقاب برگردانید، به طوری که قسمت برش خورده رو به پایین باشد تا قسمت برش خورده با حرارت زیاد برشته شود و مرغ کاملا پخته شود.

برای جلوگیری از خام بودن مرکز گوشت و مرغ از دماسنج چوب غذا استفاده کنید
برای جلوگیری از خام بودن مرکز گوشت و مرغ از دماسنج چوب غذا استفاده کنید

برای اینکه با چنین مشکلی مواجه نشوید می توانید از دماسنج چوبی برای غذا استفاده کنید. دماسنج باید 165 درجه فارنهایت (74 درجه سانتیگراد) را در ضخیم ترین قسمت مرغ نشان دهد.

9. کف ماهیتابه را بسوزانید

باید بلافاصله غذای داخل قابلمه سوخته را به قابلمه دیگری منتقل کنید. هر چه غذا بیشتر در قابلمه بماند بیشتر می سوزد. سپس یک لایه نازک سرکه و جوش شیرین را در ظرف سوخته بریزید و با سیم ظرف، قطعات سوخته را جدا کنید.

برای جلوگیری از سوختن تابه، حرارت را کم کنید و غذا را مرتب هم بزنید تا نسوزد.

10. سبزیجات را بچینید

یک کاسه بزرگ را با آب یخ پر کنید و سبزیجات پژمرده را به مدت 30 دقیقه تا 1 ساعت در آب خیس کنید. سپس سبزیجات را بردارید و در خشک کن سبزیجات یا حوله کاغذی خشک کنید. سبزیجات باید تازه و تازه باشند. برای جلوگیری از نرم شدن سبزیجات در آینده، آنها را در یک دستمال کاغذی یا کاغذ بپیچید تا مقداری از رطوبت اضافی را جذب کند.

11. چسباندن خمیر

وقتی پاستا را در آب می گذارید، آب باید در حال جوشیدن باشد وگرنه پاستا می چسبد. احتمال چسبندگی خمیر در چند دقیقه اول بیشتر است. بنابراین هنگام ریختن پاستا در آب در حال جوش، خوب هم بزنید. اگر ماکارونی بعد از پخت و آبکش شدن چسبید، آنها را به آرامی جدا کنید و کمی روغن زیتون به آن اضافه کنید.

12. گوشت چرخ کرده را کباب نکنید

گوشت چرخ کرده را قبل از ریختن در تابه ای که به خوبی روغن انداخته اید با دستمال خشک کنید. بعد از ریختن گوشت به آن دست نزنید! مهم است که به گوشت چرخ کرده زمان بدهید تا برشته شود. پس صبور باشید و گوشت را به حال خود رها کنید! وقتی دیدید لبه ها برشته شده و کمی ترد است، می توانید گوشت را مخلوط کنید.

13. یک لایه تیره در اطراف زرده تخم مرغ پخته شده ایجاد کنید

برای جلوگیری از این مشکل، فقط تخم مرغ ها را کمتر بپزید. اگرچه حلقه تیره اطراف زرده ناخوشایند است، اما تخم مرغ ها خوب و خوراکی هستند. برای جلوگیری از این مشکل، تخم مرغ ها را پشت سر هم در قابلمه ای قرار دهید (آنها را روی هم قرار ندهید)، سپس روی آن ها آب سرد بریزید و بگذارید بجوشد. سپس حرارت را خاموش کنید و تخم مرغ ها را به مدت 15 دقیقه در آب بگذارید. سپس بلافاصله تخم مرغ ها را آبکش کرده و در آب سرد قرار دهید تا فرآیند پخت متوقف شود.

14. خشک کردن شیرینی

برای خنک شدن کیک از توری سیمی استفاده کنید
برای خنک شدن کیک از توری سیمی استفاده کنید

زمان پخت بیسکویت ها را کم کنید و اجازه ندهید روی تابه داغ خنک شوند. به عنوان مثال، اگر در دستور غذا گفته شده است که کوکی ها را به مدت 12 دقیقه بپزید، پس از 10 دقیقه آنها را بررسی کنید. کوکی ها ممکن است هنوز نرم و قهوه ای نباشند، اما با سرد شدن سفت می شوند. همچنین اجازه ندهید شیرینی های روی تابه خنک شوند، زیرا حرارت تابه باعث می شود تا مدتی بعد از پخت شیرینی ها به پخت ادامه دهند. بهتر است شیرینی ها را روی توری خنک کننده قرار دهید.

15. گلوله کردن سس

ساده ترین راه حل این است که سس را صاف کنید. در آینده سعی کنید مایع سس را به آرامی به مواد اضافه کنید. اضافه کردن سریع مایع باعث گلوله شدن سس می شود. همچنین مایعی که اضافه می کنید باید داغ باشد. افزودن مایع سرد به مواد داغ احتمال تشکیل توده ها را افزایش می دهد. همانطور که مایع را اضافه می کنید، مواد را مرتب مخلوط کنید تا به خوبی با مایع مخلوط شوند.

16. سیر سوخته

همیشه سیر را در مراحل بعدی پخت اضافه کنید. شایع ترین دلیل سوزاندن سیر اضافه کردن آن در مراحل اولیه است. همچنین به خاطر داشته باشید که سیر برای دمای بالا خوب نیست. پس آن را در تابه داغ قرار ندهید. راه حل دیگر استفاده از سیر ریز شده به جای سیر له شده است، زیرا سیر چرخ شده مدت زمان پخت بیشتری را تحمل می کند. البته ممکن است دوست نداشته باشید که تکه های سیر زیر زبان شما برود.

شما بگو

بعد از آشپزی آشپزی، ساده ترین کار دور انداختن غذا است. اما اگر آشپز خوبی هستید، به جای دور ریختن غذا، سعی کنید راهی برای بهتر کردن آن بیابید. نکته مهم این است که هنگام پخت غذا مزه دار شوید، زیرا اصلاح اشتباهات در هنگام پخت بسیار راحت تر از زمانی است که غذا آماده است و روی میز است.

نطر شما چی هست؟ کدام یک از اشتباهات بالا را مرتکب شده اید؟ آیا تا به حال از روش هایی که در اینجا توضیح دادیم استفاده کرده اید؟ خوشحال می شویم با تجربیات و نظرات شما مقاله خود را کاملتر کنیم.


کتاب الکترونیکی رازهای زیبایی

با کمک نتایج علمی از پوست خود به درستی مراقبت کنید تا در هر سنی پوستی زیبا و جذاب داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید