193 شهر وضعیت مناسبی در تحولات ازدواج و طلاق ندارند/شرایط اخذ «مجوز» مرکز مشاوره ازدواج


193 شهر از نظر توسعه ازدواج و طلاق وضعیت خوبی ندارند/ شرایط اخذ آن


به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین مهدی متقی فر در خصوص مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده گفت: ظرفیت بسیار خوبی در وزارت ورزش و جوانان در خصوص مراکز و دفاتر مشاوره ایجاد کرده ایم. در حوزه تخصصی ازدواج و خانواده 430 مرکز مشاوره در کشور داریم که علاوه بر آن با استفاده از ظرفیت مشاوران انقلابی و توانمند، دفاتر مشاوره ازدواج و خانواده را نیز راه اندازی کرده ایم.


193 شهر وضعیت خوبی در توسعه ازدواج و طلاق ندارند


وی بیان کرد: با برنامه ریزی های انجام شده تمام تلاش خود را می کنیم تا حداقل یک دفتر مشاوره تخصصی در زمینه ازدواج و خانواده در همه شهرستان ها به ویژه در 193 شهرستانی که وضعیت خوبی ندارند راه اندازی کنیم. گزارش توسعه ازدواج و طلاق ما اجازه و حمایت می کنیم تا آمار طلاق در این شهرها به تدریج مدیریت شود و به تدریج کاهش یابد.


شرایط اخذ «مجوز» مرکز مشاوره ازدواج


متقی فر در خصوص روش های راه اندازی دفاتر مشاوره ازدواج و خانواده اظهار داشت: تمامی افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره هستند می توانند با مراجعه به ادارات کل استان ها نسبت به اخذ مجوز افتتاح آتلیه اقدام کنند و ما مفتخریم که این امر را اعطا کنیم. مجوز ما فقط یک مصاحبه علمی را به آنها تقدیم می کنیم که در تهران برگزار می شود.


مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان تصریح کرد: علاقه مندان برای دریافت مجوز دفاتر مشاوره از دو هفته آینده می توانند به سایت وزارت ورزش و جوانان مراجعه و مجوز مرکز را انتخاب کنند. در قسمت مجوزها مشاوره کرده و اطلاعات و مدارک خود را آپلود کرده و سپس برای مصاحبه دعوت خواهند شد.


حجت الاسلام متقی فر در خصوص صدور مجوز مراکز مشاوره نیز اظهار داشت: برای اخذ مجوز مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده داشتن مدرک کارشناسی ارشد و دکتری روانشناسی و مشاوره و قبولی در مصاحبه علمی وزارت ورزش کافی است. و جوانان


به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، وی بخش مهمی از حمایت های وزارت ورزش و جوانان را در حوزه مشاوره رایگان دانست و افزود: سالانه مبلغ قابل توجهی را به این معضل اختصاص می دهیم. و از مشاوره رایگان ازدواج و خانواده حمایت کنید. ما این کار را انجام می دهیم تا بتوانیم به کسانی که نمی توانند از این خدمات استفاده کنند، راهنمایی کنیم.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید