2000 راس دام به کشاورزان آسیب دیده از سیل اهدا می شود


    2000 راس دام به کشاورزان آسیب دیده از سیل اهدا می شود

مدیرکل امور استان های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: 2000 رأس دام و 2000 دستگاه لوازم خانگی به خانواده های سیل زده اخیر اهدا می شود.


به گزارش ایلنا، حسین ارقی در مسیر سفر به استان فارس و بازدید از مناطق سیل زده اظهار کرد: برای جبران بخشی از نیاز مردم سیل زده اخیر استان های کشور، با توجه به میزان خسارت در هر استان و با محوریت گروه جهادی، تعداد 2000 راس دام عشایری و 2000 دستگاه لوازم خانگی به خانواده های سیل زده اخیر اهدا می شود.


وی همچنین از تعمیر لوازم خانگی توسط گروه های جهادی، بازسازی مدارس آسیب دیده از سیل، احیاء و احیای قنوات، حمایت از مشاغل خرد و تصرف خانگی توسط بنیاد برکت در این استان خبر داد.


بررسی اقدامات بنیاد 15 خرداد در استان فارس حاکی از اهدای 115 ویلچر به کودکان محروم، حمایت از درمان زوج های نابارور در مناطق محروم، حمایت از کاشت حلزون و مراقبت از کودکان با مشکلات شنوایی، حمایت از درمان است. بیماران سرطانی و صعب العلاج در مناطق محروم بودن را اعلام می کند و می افزاید: غربالگری بینایی، اهدای عینک رایگان و تامین هزینه جراحی چشم کودکان، غربالگری عضلانی و اسکلتی کودکان و نوجوانان بی بضاعت بین 7 تا 17 سال در بین بنیاد 15 خرداد. برنامه های استان


وی همچنین به درگیری 24 استان کشور با سیل و سیل اشاره کرد و گفت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حوادث غیرمترقبه مانند سیل برای کمک و امداد رسانی به حادثه دیدگان و سیل در حال کار است. ارائه خدمات و حمایت از فقرا.


پژوهشی بیان می کند: تاکنون 10 هزار و 769 طرح با حجم سرمایه گذاری 15 هزار و 970 میلیارد ریال در حوزه های توانمندسازی و امور اقتصادی، زیرساختی و فرهنگی و ارائه خدمات بیمه ای در استان فارس انجام شده است.


وی به اجرای مرحله هشتم رزمایش توزیع بسته های معیشتی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر آب معدنی، کنسرو و مواد غذایی به مدت یک ماه برای ساکنان متوفی مناطق سیل زده شهرستان استان ارسال و توزیع شده است.


حسین پور نورعلی مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فارس ضمن اشاره به برگزاری جلساتی در منطقه بختگان و آباده طشک با حضور مسئولان آن منطقه گفت: با توجه به در پی وقوع سیل، استاندار فارس از درخواست ستاد فرماندهی امام (ره) برای حمایت از خسارات و آسیب های وارده در شهرستان های فارس خبر داد.


وی بیان کرد: طی جلساتی که با استاندار فارس، مدیرکل مدیریت بحران و معاون هماهنگی امور عمرانی داشتیم، مقرر شد خسارات ناشی از سیل برآورد شود و خدماتی که محل برگزاری می تواند توضیح و اعلام شود. فراهم کند.


پور نورعلی با تاکید بر اینکه میزان تخریب زیاد است و کل خسارت ها قابل جبران نیست، به جذب منابع بیشتر برای کمک به آسیب دیدگان توصیه کرد.


وی همچنین با بیان اینکه شهرستان سرچهان و یکی از روستاهای کوار بیشترین خسارت خانگی را متحمل شده است، اعلام کرد: در حال حاضر جیره، پتو، کنسرو و کارواش خانگی به مدت یک ماه بین مردم منطقه توزیع شده است. موافقت فرمانداران، امام جمعه و افسران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آن شهرستان. .


در نهایت مدیرکل ستاد فرمان امام (ره) فارس از اعطای وام بنیاد برکت برای جبران حداقل بخشی از زیان های وارده خبر داد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید