3 مورد از مهمترین دلایل ناراحتی واژن (راهنمای دلایل کاهش میل جنسی + درمان) – نعنا


این یک امر طبیعی است که خانم ها در طول سال ها کم و بیش میل جنسی داشته باشند. این فراز و نشیب ها (بدون احساس واژن) به معنای شروع یا پایان یک رابطه عاطفی یا تغییرات عمده همزمان در زندگی آنها در آن بارداری است. پس از یائسگی (یائسگی) یا بیماری مهم ترین آنهاست. ناگفته نماند که برخی از داروها بر کاهش میل جنسی زنان تأثیر دارند.

تیم سلامت زنان نعنا یا طراحی یک اپلیکیشن به شما کمک می کند تا این رویداد را در چرخه قاعدگی خود بهتر شناسایی کنید و بدانید که تغییرات هورمونی دلیل دیگری برای افزایش یا کاهش میل جنسی است.

وارد اپلیکیشن شوید

سیکل قاعدگی نعناع و آشنایی با روزهای شدید جنسی

سیکل قاعدگی نعناع و آشنایی با روزهای شدید جنسی

اگر میل جنسی شما تداوم پیدا می کند یا تسکین می یابد و باعث استرس می شود، احتمالاً اختلال برانگیختگی / میل جنسی یا به اصطلاح ناراحتی واژن دارید. اما این به معنای بیماری نیست. اگر بی میلی/بی میلی جنسی دارید، می توانید با ایجاد تغییرات در سبک زندگی و یادگیری چند تکنیک جنسی، اغلب اوقات تحریک جنسی را تجربه کنید. همچنین داروها و مصرف مکمل های تقویت کننده همچنین گزینه خوبی برای کمک به بهبود وضعیت است.

علائم ناراحتی واژن را بشناسید

اگر اغلب میل جنسی کمتری نسبت به شریک خود دارید، به این معنی نیست که یکی از شما در بین دیگران غیرعادی است. با این حال، این تفاوت ها می تواند فشار ایجاد کند.

حتی اگر میل جنسی شما کمتر از قبل باشد، ممکن است رابطه بین شما و همسرتان عمیق تر و عمیق تر شده باشد. نتیجه؟ هیچ عدد ثابتی برای تعریف بی میلی جنسی زنان وجود ندارد. این برای زنان متفاوت است.

اما شاید بهتر باشد مهمترین علائم ناراحتی واژن را بدانید تا بتوانید آگاهی خود را از این موضوع افزایش دهید:

شما هیچ تمایلی به هیچ گونه فعالیت جنسی ندارید (حتی یک نوازش ساده یا تماس پوستی).

آیا خیالات جنسی بسیار محدودی دارید یا هرگز درگیر این افکار فانتزی نمی شوید.

ذهن خود را درگیر فعالیت جنسی اندک و تخیلات محدود خود کنید.

دلایل ناراحتی واژن چیست؟

میل جنسی یک زن اساساً بر عوامل بسیاری مبتنی است و بر صمیمیت او با همسرش تأثیر می گذارد. اینها شامل رفاه جسمی و روانی، تجربیات گذشته، باورها، سبک زندگی و زندگی زناشویی فعلی است. توجه داشته باشید که برای مثال تاثیر افسردگی بر رابطه جنسی غیر قابل انکار است و هر یک از موارد فوق به یک اندازه بر میل جنسی شما تأثیر می گذارد.

عوامل فیزیکی

در بسیاری از موارد، ناراحتی واژن به وضوح به دلیل بیماری، تغییرات فیزیکی (پیری) و داروها است. بیشتر بدانید در مورد:

مشکلات جنسیرابطه جنسی دردناک یا عدم ارگاسم میل جنسی شما را کاهش می دهد.

مرضبسیاری از بیماری های مقاربتی نیز بر تمایلات جنسی زنان تأثیر می گذارد. اینها شامل آرتریت، سرطان، دیابت، فشار خون بالا، بیماری های قلبی عروقی و اختلالات عصبی است.

سابقه بیماری به ویژه بیماری های مزمن بر میل جنسی زنان تأثیر می گذارد.

سابقه بیماری به ویژه بیماری های مزمن بر میل جنسی زنان تأثیر می گذارد.

دارو درمانیتعدادی از داروها، به ویژه داروهای ضد افسردگی که به عنوان مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین شناخته می شوند، از دیگر دلایل ناراحتی واژن و کاهش میل جنسی هستند.

سبک زندگیرژیم غذایی ناسالم، ورزش نکردن، سیگار کشیدن و نوشیدن الکل زنجیره ای از شیوه های زندگی ناسالم هستند.

عمل جراحي– هر گونه جراحی سینه یا ناحیه تناسلی بر روی تصویر شما از خود، عملکرد جنسی و در نهایت میل جنسی شما تأثیر می گذارد.

خستگی مفرطفراموش نکنید که خستگی مفرط ناشی از مراقبت از کودکان یا والدین سالخورده در کاهش میل جنسی نقش دارد. همچنین برای کاهش آن خستگی ناشی از بیماری یا جراحی را نباید نادیده گرفت.

نقش تغییرات هورمونی در ناراحتی واژن

فراموش نکنید که تغییرات هورمونی یکی دیگر از دلایل اصلی تغییر در گرایش جنسی شماست. این تغییرات چه زمانی رخ می دهد؟

دوره پس از قاعدگی را وارد کنیدبا ورود به این دوره، سطح استروژن کاهش می یابد که خود باعث می شود خشکی واژن و رابطه دردناک می شود. بنابراین، علاقه و تمایل شما به رابطه جنسی کاهش می یابد. اگرچه بسیاری از زنان به این کار ادامه می دهند رابطه پس از یائسگی یک آرزو را نشان دهید.

بارداری و شیردهیتغییرات هورمونی در دوران بارداری، پس از زایمان و در دوران شیردهی نیز باعث تغییر در گرایش جنسی زنان می شود. خستگی بیش از حد، تغییر در شکل بدن، فشارهای دوران بارداری و مراقبت مداوم از کودک می تواند رابطه جنسی را حتی در دوران شیردهی دشوار کند.

دلایل روانی

مشکلات ارتباطی بین زوجین یکی از دلایل بی میلی زنان است.

مشکلات ارتباطی بین زوجین یکی از دلایل بی میلی زنان است.

وضعیت روانی شما بر گرایش جنسی شما تأثیر می گذارد. موارد زیر را به خاطر بسپارید:

  • مشکلات روانی مانند اضطراب و افسردگی
  • نگرانی های مالی یا استرس کاری
  • نداشتن تصویر بدنی مناسب
  • عزت نفس پایین
  • تجاوز جنسی یا هر فشار جنسی دیگر را تجربه کنید
  • تجربه جنسی ناخوشایند در گذشته
  • مشکلات رابطه

جالب است که تجربه نشان داده است که بسیاری از زنان از طریق صمیمیت و با ایجاد نزدیکی عاطفی با شریک زندگی خود، میل جنسی بهتری خواهند داشت. بنابراین مشکلاتی که در رابطه وجود دارد عامل مهمی در کاهش این روند است. توجه داشته باشید که احساس نداشتن واژن نتیجه یکی از چهار مشکل زیر در یک رابطه عاطفی است:

عدم ارتباط (جسمی و روحی) زوجین

مشکلات حل نشده و درگیری های مداوم

مکالمه ناکافی و ناکافی در مورد نیازهای جنسی

◄ مشکل اعتماد متقابل

نکته پایانی: چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

اگر نگران چنین وضعیتی هستید، بهتر است با یک پزشک یا متخصص جنسی مشورت کنید. راه حل ممکن است صرفاً برگزاری جلسات مشاوره با زوجین یا تغییر داروهایی که زن مصرف می کند و بهبود بیماری مزمنی مانند فشار خون بالا یا دیابت باشد. بنابراین مشکل ناراحتی واژن مشکلی نیست که قابل شناسایی و درمان نباشد.

منبع: mayoclinic

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید