385 منطقه کشور درگیر سیل / 53 نفر بر اثر سیل جان باختند


385 منطقه کشور درگیر سیل / 53 نفر بر اثر سیل جان باختند

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: مشکل سیل مانند زلزله نیست، از قبل به مردم هشدار داده شده است، از این رو انتظار می رود مردم هوشیارتر باشند و به هشدارها توجه کنند.


به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هلال احمر؛ کولیوند گفت: 385 نقطه کشور، 20 استان، 111 شهر و 29 راه مواصلاتی درگیر سیل شده اند و تاکنون 53 نفر در جریان این سیل جان خود را از دست داده اند و 16 نفر نیز مفقود هستند.

وی ادامه داد: بیشترین خسارت سیل در کشور مربوط به استان تهران بوده است. امامزاده داود در غرب استان و شهرستان های فیروزکوه و دماوند در شرق به ویژه منطقه زرین دشت و روستای آتشان بیش از سایر نقاط آسیب دیدند.

وی با اشاره به ادامه عملیات جستجو و نجات گفت: عملیات جست و جو در کن و امامزاده داود به مرحله پایانی رسیده است اما همچنان در فیروزکوه ادامه دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به 3 هزار امدادگر و نجاتگر این شرکت در مناطق سیل زده سراسر کشور خبر داد و گفت: عملیات پاسخگویی به این حادثه سخت و پیچیده بود اما خوشبختانه موفقیت های زیادی حاصل شد. به عنوان مثال روز گذشته مردی 40 ساله در امامزاده داود پس از 16 ساعت حضور در رودخانه در پایین دست توسط نیروهای امدادی نجات یافت و جان سالم به در برد.

وی ادامه داد: بسیاری از افراد از مکان های ناامن به مکان های امن منتقل شدند و تعداد زیادی از خانواده ها در چادرهای هلال احمر اسکان اضطراری داده شدند. به همین ترتیب، مواد غذایی و محصولات ارگانیک بین افراد آسیب دیده بدون کمبود توزیع می شود.

کولیوند در خصوص وضعیت امداد و نجات در شهرستان فیروزکوه گفت: متاسفانه به دلیل ریزش کوه دسترسی به مسیرهای مواصلاتی با موانع سختی مواجه شد.

کولیوند از حضور جهاد در میدان از وزیر کشور، معاون اول رئیس جمهور، شهرداری و استانداری تهران تشکر کرد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید