4 نوع از بهترین قرص های ضد بارداری کدامند؟ (راهنمای رایج ترین عوارض مصرف قرص ها)


داروهای باروری اغلب اولین قدم در مسیر تلاش برای باردار شدن هستند. این گزینه به طور کلی برای آن دسته از زوج هایی که نمی توانند به طور طبیعی باردار شوند تجویز می شود. اگر در سفر هستید بارداری هدفمند شما با مانع ناباروری مواجه شدید، متخصص باروری بهترین قرص های ضد بارداری را برای شما یا همسرتان تجویز می کند.

چگونه می توانم در کوتاه ترین زمان ممکن باردار شوم؟ 🤰

با کمک مسیر بارداری اپلیکیشن نعنا، در عرض 2 تا 6 ماه باردار خواهید شد 😇 اکنون می توانید جنسیت نوزاد آینده خود را اعم از زن و مرد انتخاب کنید. همین حالا اپلیکیشن نعنا را نصب کنید و وضعیت شما و همسرتان بررسی می شود. رایگان توسط پزشک باشید و جزئیات را بدانید.

در این مقاله از نشریه آنلاین سلامت زنان نعنا، قصد داریم اطلاعات مفیدی در مورد انواع داروهای ناباروری در دسترس شما قرار دهیم. شاید این نکات بخشی از تلاش پربار شما برای یافتن بهترین قرص ناباروری باشد.

4 نوع از بهترین قرص های ضد بارداری را بشناسید

احساس ترس و نگرانی در مورد مصرف داروهایی که قبلاً در مورد آنها نشنیده اید طبیعی است. بنابراین متخصص باروری وضعیت شما را بررسی می کند تا در نهایت بر اساس دلیل باردار نشدن و سوابق پزشکی شما داروی مناسب را تجویز کند.

در زیر چهار نوع از بهترین قرص های ناباروری برای مردان و زنان را معرفی می کنیم:

کلومیفن

این دارو که به نام کلامیس نیز شناخته می شود، برای تحریک تخمک گذاری در زنان با چرخه قاعدگی نامنظم و مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک PCOS مناسب است.

تاموکسیفن

این دارو بهترین قرص ضد بارداری برای جایگزینی کلومیفن است. متخصصان باروری این دارو را به عنوان یک گزینه مفید برای زنانی که تخمک گذاری منظم ندارند، تجویز می کنند.

متفورمین

متفورمین یک متعادل کننده هورمون است که از روند صاف و مداوم تخمک گذاری در بدن برخی از زنان پشتیبانی می کند. آن زنانی که گم شدند دلایل باردار نشدناز کیست تخمدان رنج می برید، باید این دارو را زیر نظر پزشک متخصص مصرف کنید.

توجه داشته باشید که پزشکان گاهی اوقات متفورمین را همراه با یک داروی تحریک تخمک گذاری مانند کلومیفن تجویز می کنند.

گنادوتروپین ها

گنادوتروپین ها در افزایش تخمک گذاری زنان و بهبود باروری مردان موثر هستند و به عنوان بهترین قرص های ناباروری مردان تجویز می شوند.

گنادوتروپین ها همان هورمون های طبیعی هستند که شما به صورت عمده دریافت می کنید.

گنادوتروپین ها همان هورمون های طبیعی هستند که شما به صورت عمده دریافت می کنید.

اگر کنجکاو هستید که درباره این بهترین قرص باروری بیشتر بدانید، باید بگوییم که گنادوتروپین ها هورمون های طبیعی بدن هستند. این هورمون ها پیام هایی را به غده هیپوفیز در مغز می فرستند تا هورمون های خاصی را در خون آزاد کنند.

هورمون های گنادوتروپیک در بدن مردان باعث می شود که بیضه ها تستوسترون تولید کنند. در زنان، آنها باعث ترشح هورمون های استروژن و پروژسترون می شوند و در نهایت باعث افزایش باروری زنان می شوند.

نقش قرص های ضد بارداری در بهبود باروری چیست؟

اما این سوال پیش می آید که عملکرد کلی داروهای ناباروری چیست؟ این داروها نوعی درمان هستند که می توان برای افزایش و افزایش شانس بارداری زیر نظر متخصص باروری تجویز کرد.

خود ناباروری زنان در صورت تشخیص، داروی مناسب برای افزایش کیفیت تخمک برای شما تجویز می شود. اما اگر مشکل از مرد است، باید قرص مناسب برای بهبود کیفیت اسپرم او معرفی شود.

در مورد خانم ها باید اضافه کنیم که بهترین قرص باروری باعث تحریک رشد فولیکول ها در تخمدان می شود. البته ناگفته نماند که گزینه های دارویی کمتری برای درمان وجود دارد ناباروری مردانه وجود دارد و بهترین روش جراحی است.

برای درمان ناباروری مردان، هدف اصلی در بسیاری از روش های درمانی افزایش کیفیت اسپرم و تولید اسپرم با بهترین شانس رسیدن به تخمک است. این فرآیند در نهایت منجر به لقاح تخمک و حاملگی زن می شود.

عوامل بسیار مهمی مانند سبک زندگی، رژیم غذایی، میزان فعالیت بدنی و ورزش و وضعیت سیگار کشیدن مرد یا زن در بروز علائم ناباروری تأثیر بسزایی دارد.

نقش بهترین قرص ضد بارداری در بدن زنان چیست؟

همانطور که در بالا برای شما توضیح دادیم، چهار نوع از بهترین داروهای باروری وجود دارد که به منظور باروری زنان وارد بازار شده است. کافی است پزشک یکی از موارد را تشخیص دهد بیماری های موثر بر ناباروری و وضعیت سلامتی زن، داروی مناسب را تجویز کنید.

متخصص باروری بر اساس شرایط شما بهترین قرص ضد بارداری را تجویز می کند.

متخصص باروری بر اساس شرایط شما بهترین قرص ضد بارداری را تجویز می کند.

معمولاً در مرحله اول، بدن زن با تلاش متخصص برای بهبود روند تخمک گذاری زن و نظارت بر خروج تخمک از تخمدان ها به لوله های فالوپ، برای بارداری آماده می شود. البته در طرف دیگر این تلاش، یک اسپرم کود سالم باید منتظر باشد!

بهترین قرص های ضد بارداری معمولا برای آن دسته از زنانی که تخمک گذاری منظم ندارند تجویز می شود. توجه داشته باشید که تحریک بیش از حد تخمدان ها برای تخمک گذاری باعث مشکلات دیگری نیز می شود که بسیاری از پزشکان این روش را توصیه نمی کنند.

مهم ترین اثر داروهای ناباروری افزایش ترشح هورمون ها در بدن است که باعث تحریک تخمدان ها و تخمک گذاری طبیعی می شود. تخمدان تحریک شده هر ماه یک تخمک آماده برای لقاح آزاد می کند و بر اساس چرخه قاعدگی.

همچنین ناگفته نماند که بهترین داروهای باروری از مهمترین اجزای درمان لقاح IVF یا IUI هستند.

شایع ترین عوارض استفاده از داروهای باروری

هر دارویی، نه فقط داروهای باروری، طبیعتاً عوارض جانبی دارد. بهتر است از متخصص در هنگام تجویز دارو، تقریبا شایع ترین عوارض قرص ها با بیمار صحبت کنید.

البته باید اضافه کنیم که این قرص ها در اکثر مواقع نتایج بی خطر و موفقیت آمیزی دارند و برخی از خانم ها با مصرف این داروها دچار عوارض جانبی خواهند شد.

◄◄ تهوع، استفراغ، سردرد و گرگرفتگی از شایع ترین عوارض جانبی هستند.

یکی دیگر از عوارض قابل توجه، ایجاد کیسه های تخمک متعدد است که به عنوان سندرم تخمدان پلی کیستیک شناخته می شود. همچنین باید به افزایش خطر چند قلویی با مصرف این داروها اشاره کرد.

بارداری دوقلو یا چند قلو خطرناک نیست. زمانی که زوجین برای چنین موقعیتی آمادگی نداشته باشند به عنوان خطر شناخته می شود. بنابراین این آگاهی و آمادگی اولیه باید در اختیار زوجین قرار گیرد.

من با تو صحبت میکنم

اگر نمی توانید به طور طبیعی باردار شوید، باید در اسرع وقت از یک متخصص باروری کمک بگیرید. او پس از بررسی وضعیت شما و همسرتان، بهترین قرص های ضد بارداری را به عنوان اولین قدم درمان تجویز می کند. فراموش نکنید که تهوع، سردرد، استفراغ و سرگیجه از شایع ترین عوارض مصرف داروهای ناباروری هستند.

منبع: globalized

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید