5 دلیل تحریک نشدن کلیتوریس چیست؟ (راهنمای تشخیص و درمان) – کاملاً جدید


هر اندام جنسی نقش مستقلی در تحریک و افزایش میل جنسی زنان داشتن. نکته جالب این است که گاهی اوقات رابطه زناشویی به دلیل مشکلات مربوط به خود دستگاه تناسلی قطع می شود و زوجین مانند گذشته از رابطه جنسی لذت نمی برند. در این مقاله به مهم ترین اندام تناسلی زنان می پردازیم. کلیتوریسبیایید دریابیم که دقیقاً چه چیزی باعث تحریک نشدن کلیتوریس می شود و گزینه های درمانی چیست.

وارد اپلیکیشن شوید

خبر خوب این است که می توانید روی دکمه بالا کلیک کنید و برنامه رایگان Mint را دانلود کنیدعلاوه بر مطالعه این مقاله و سایر مقالات در بخش سلامت جنسی، از خدمات مربوط به این مشکل در برنامه بهره ببرید. همچنین اضافه کنیم که قسمت رژیم غذایی افزایش میل جنسی نیز در اختیار شما کاربر گرامی قرار گرفته است.

از سایر خدمات سلامت جنسی در اپلیکیشن سلامت نعناع استفاده کنید

از سایر خدمات سلامت جنسی در اپلیکیشن سلامت نعناع استفاده کنید

چه چیزی از تحریک کلیتوریس جلوگیری می کند؟

بهتر است یک اصطلاح علمی مهم را به شما معرفی کنیم. آتروفی کلیتوریس آتروفی کلیتوریس یا آتروفی کلیتوریس یا ضعف کلیتوریس. این ضعف و اهمیت عدم تحریک کلیتوریس در رابطه جنسی دقیقاً چیست؟

ضعف کلیتوریس به معنای ضعیف شدن یا بی حسی کلیتوریس در اندام تناسلی زنانه است. اگر بخواهیم به علت تحریک نکردن کلیتوریس یا ضعف آن بیشتر توجه کنیم دلایل زیر عبارتند از:

◄ زن به اندازه کافی تحریک نمی شود.

◄ تغییرات هورمونی

کاهش گردش خون – به طور کلی، دستگاه تناسلی زمانی بهترین عملکرد را دارد که گردش خون کافی وجود داشته باشد.

دوره پس از یائسگی (یائسگی) – در این دوره علائمی مانند کاهش هورمون استروژنپروژسترون و تستوسترون ظاهر می شوند که باعث تغییراتی در اندام تناسلی زن می شوند.

هیسترکتومی – این جراحی شامل تخلیه کامل رحم و حذف خواهد شد. گاهی اوقات برداشتن سایر قسمت های اندام تناسلی درگیر می شود. برداشتن رحم همچنین باعث کاهش سطح هورمون های جنسی و گردش خون در ناحیه کلیتورال می شود.

در واقع این موارد دلیل نارضایتی زن من بدون دخول هستم که رابطه جنسی را قطع می کند.

علائم تحریک کلیتورال چیست؟

هنگامی که زنی می خواهد توسط کلیتوریس تحریک جنسی شود، در صورت وجود آتروفی، این اندام واکنش کمی به تحریک جنسی نشان می دهد. همچنین گزارش هایی از پاسخ ندادن کلیتوریس وجود دارد.

خوب است بدانید که چون کلیتوریس تحریک نمی شود، میل جنسی زن نیز کاهش می یابد و نمی تواند به اندازه کافی از رابطه لذت ببرد. جالب اینجاست که تغییر در ضخامت یا نازکی این ناحیه نیز می تواند باعث ایجاد مقاربت دردناک در حین دخول شود.

برای تعیین علت تحریک نشدن کلیتوریس نیاز به معاینه است.

برای تعیین علت تحریک نشدن کلیتوریس نیاز به معاینه است.

متخصص زنان و زایمان متوجه کوچک شدن کلیتوریس می شوند. این وضعیت احتمالاً به دلیل عدم گردش خون در کلیتوریس است. اما به طور کلی تحریک جنسی منظم و تحریک کلیتورال به جلوگیری از کوچک شدن و عدم تحریک این ناحیه کمک می کند.

چگونه علت تحریک نشدن کلیتورال را تشخیص دهیم؟

تعیین دلیل نارضایتی دختر مجرد به انتخاب گزینه های درمانی موثر کمک می کند. ناگفته نماند که هیچ فرآیند خاصی برای تشخیص آتروفی کلیتورال وجود ندارد. اما نکات زیر در روند تشخیص ضعف کلیتورال موثر است:

  • پزشک می تواند در مورد علائم سوال بپرسد، کلیتوریس و همه اندام تناسلی را بررسی کند و به این ترتیب تشخیص دهد که چرا زن در رابطه تحریک نمی شود.
  • کلیتوریس کوچک نشانه آتروفی کلیتورال است.
  • پزشک همچنین ممکن است آزمایش خون را برای اندازه گیری سطح هورمون تجویز کند. این آزمایش همچنین مشکلات و بیماری هایی را که باعث آتروفی می شوند شناسایی می کند.

درمان زنان بدون تحریک

توجه داشته باشید که پس از تشخیص علت عدم تحریک کلیتورال، درمان بر اساس شدت و ضعف آتروفی شروع شود. موارد زیر گزینه های درمانی هستند:

تحریک منظم کلیتوریستحریک منظم و مداوم کلیتوریس در حین رابطه جنسی به بهبود گردش خون در این ناحیه کمک می کند.

استفاده از محرک ها– لوبریکانت ها و لوسیون های مناسب به افزایش حساسیت کلیتوریس کمک می کند.

ورزشورزش هایی که عملکرد قلب و عروق را بهبود می بخشد در افزایش گردش خون در اندام تناسلی موثر است.

هورمون درمانیمکمل های استروژن به شکل پمادهای موضعی یا تزریقی نیز مفید هستند. البته ناگفته نماند که افرادی که شرایط جسمی خاصی دارند باید از مصرف این داروها خودداری کنند.

با هورمون درمانی علت تحریک نشدن کلیتورال را از بین ببرید

با هورمون درمانی علت تحریک نشدن کلیتورال را از بین ببرید

علیرغم باور عمومی در مورد درمان موضعی تستوسترون برای بازگرداندن حس کلیتورال، هیچ مطالعه علمی برای تایید این موضوع انجام نشده است.

زمان مراجعه به پزشک برای بررسی علت عدم تحریک کلیتورال است

اگر می خواهید از نظر جنسی فعال تر باشید اما به اندازه کافی تحریک نشده اید، باید با پزشک خود قرار ملاقات بگذارید. در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام انتخاب مورد خود به دنبال آنها باشید:

◄ تجربه رابطه جنسی دردناک

علائم بعد از قاعدگی

◄ علل و تغییرات هورمونی

توجه داشته باشید که فقط با معاینه و انجام برخی آزمایشات می توانید متوجه شوید که علت تحریک نشدن کلیتوریس به دلیل ضعف آن است یا بیماری و مشکل دیگری وجود دارد.

نتایجی که اظهار شده

آتروفی کلیتورال شامل بی حسی و کوچک شدن کلیتوریس است. این دو نشانه دلیل عدم رضایت زن از دخول است که رابطه جنسی را نه تنها برای زن ناخوشایند می کند، بلکه تجربه ای دردناک را نیز به همراه دارد.

عدم برانگیختگی جنسی در حین رابطه، تغییرات هورمونی، ورود به دوران پس از یائسگی و اختلال در گردش خون در اندام تناسلی از مهمترین دلایل عدم برانگیختگی در این ناحیه است.

پس از تشخیص علت تحریک نشدن کلیتور، پزشک معالج با بررسی کلیتوریس و در نظر گرفتن گزینه های درمانی مناسب، روند درمان را آغاز می کند. ناگفته نماند که ورزش، تحریک منظم کلیتورال، هورمون درمانی یا ترکیبی از این گزینه ها نیز در روند بهبودی نقش دارند.

منبع: medicalnewstoday

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید