500 میلیون دلار قرارداد با پایگاه های دانش منعقد می شود


500 میلیون دلار قرارداد با پایگاه های دانش منعقد می شود


به گزارش ایلنا از وزارت نفت، جواد اوجی در پایان دیدار با علی نیکزاد نایب رئیس شورای اسلامی در خصوص تخصیص قیر به نهادهای مختلف گفت: با راهکارهای مناسبی که نمایندگان مجلس داشتند. از شهریور 1400 خوشبختانه تمام حواله های قیر صادر شده توسط دستگاه اجرایی جذب شد.


وی افزود: در سال 1401 نیکزاد و رضاخواه در این زمینه زحمات زیادی کشیدند و ایرادات مطرح شده در خصوص قانون بودجه برطرف شده و آیین نامه آن نیز در دولت در حال بررسی است، بنابراین منتظر تصویب قانون بودجه نبوده ایم. آیین نامه و با توجه به همکاری مطلوب با مجلس، در 6 ماه گذشته تمامی حواله های سال گذشته از پالایشگاه ها را اجرایی کرده ایم.


وزیر نفت گفت: در خصوص سهمیه حواله قیر 1401 آقای نیکزاد هر دو ماه یکبار با وزارت نفت و دستگاه های اجرایی جلسه ای برای بررسی تعهدات مربوطه تشکیل می دهد.


اوجی افزود: امسال تعداد شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه نفت از 150 شرکت در ابتدای سال به 540 شرکت افزایش یافته و وزارت نفت تمامی نیازهای خود را در زمینه مواد اولیه بررسی کرده است.پالایشگاه ها و پتروشیمی و همچنین خواستار مشارکت شرکت های دانش بنیان در این طرح ها شد.


وی بیان کرد: 700 حلقه چاه نفت کم بازده شناسایی کرده ایم، بنابراین قراردادی به ارزش 500 میلیون دلار منعقد می شود تا 54 شرکت دانش بنیان در این زمینه با استفاده از روش های فناورانه میزان تولید این چاه های نفتی را افزایش دهند و در موضوع متر فرآیندهای هوشمند و بهینه سازی نیز شاهد اتفاقات مثبتی در زمینه صنعت، خانه و حمل و نقل بوده است که به مرور زمان آشکار خواهد شد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید