6 راه حل برای درمان نارضایتی زنان + راهنمای علل اختلالات ارگاسم در زنان – نعنا


آنورگاسمی یا اختلال آنورگاسمی ارگاسم این به معنای تأخیر، تجربه نابرابر یا ناراضی زن، و همچنین ارگاسم خفیف است که پس از برانگیختگی و برانگیختگی جنسی کافی رخ می دهد. آن دسته از افرادی که وارد فاز درمان نارضایتی زنان می شوند در واقع در روند ارگاسم مشکل دارند یا افرادی هستند که استرس زیادی از این مشکل دارند و نیاز به درمان دارند.

وارد اپلیکیشن شوید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سلامت زنان می توانید تماس بگیرید برنامه رایگان Mint را دانلود کنیدمراقب سلامت جسمی و جنسی خود باشید.

از دیگر خدمات سلامت زنان در اپلیکیشن نعناع استفاده کنید

از دیگر خدمات سلامت زنان در اپلیکیشن نعناع استفاده کنید

مهمترین دلایل عدم رضایت یک زن چیست؟

ناگفته نماند که مدت و شدت ارگاسم در زنان متفاوت است. همچنین باید اضافه کنیم که هر فردی در ارگاسم خود تجربیات متفاوتی خواهد داشت. جالب اینجاست که نوع و میزان برانگیختگی زن نیز در هر مرحله از رابطه جنسی متفاوت است.

دلایل زیادی وجود دارد که یک زن راضی نیست:

 • تنش های ارتباطی بین زوجین
 • عدم صمیمیت
 • عوامل فرهنگی
 • مشکلات و بیماری های جسمی
 • مصرف داروها

گزینه های مفید و مفیدی برای درمان نارضایتی زنان شناسایی شده است:

♦ آموزش نحوه تحریک زن

♦ لوازم جانبی افزایش میل جنسی

زوج درمانی زیر نظر متخصص جنسی

♦ داروها

اختلال ارگاسم زنان اصطلاح دیگری برای مشکلات مربوط به ارگاسم است. اصطلاح آنورگاسمی بدیهی است که به معنای ناتوانی در رسیدن به ارگاسم است، اما اصطلاح اختصاری شامل اختلالات ارگاسم زنان نیز می شود.

مهمترین علائم برای درمان نارضایتی زنان چیست؟

در ساده ترین توصیف از ارگاسم باید اضافه کنیم که اوج لذت جنسی و لذت زیاد در پاسخ به تحریک در آمیزش است. خوب است بدانید که دخول واژینال در حین مقاربت به طور غیر مستقیم تحریک می کند کلیتوریس تبدیل می شود. اما این فرآیند برای رسیدن یک زن به ارگاسم کافی نیست. بسیاری از زنان ممکن است بخواهند کلیتوریس را با دست یا دهان خود تحریک کنند تا ارگاسم را تجربه کنند.

اگر هنوز مطمئن نیستید که از آنورگاسمی رنج می برید، ممکن است متوجه شوید که این مشکل را با یک یا چند مورد از علائم زیر دارید:

 • دیر سیر میشوی
 • شما راضی نیستید.
 • تعداد کمی ارگاسم را تجربه خواهید کرد.
 • شدت ارگاسم شما کم است.

علائم زیر سایر علائم نارضایتی زنان است:

عدم ارگاسم دائمی; اگر هرگز ارگاسم را تجربه نکرده اید.

تصادفی; اگر مشکلات نارضایتی جدیدی دارید.

بستگی به موقعیت داره; شما نمی توانید فقط در موارد خاصی که شامل نوعی تحریک یا تجربه ازدواج قبلی و یک شریک نامناسب است به ارگاسم برسید.

عمومی; در هیچ شرایطی نمی توانید راضی باشید.

حل بحران های ارتباطی زوجین برای درمان نارضایتی یک زن

حل بحران های ارتباطی زوجین برای درمان نارضایتی یک زن

البته آن دسته از زنانی که همیشه ارگاسم را تجربه نمی کنند، احساس بدی ندارند. در این موارد عدم ارگاسم نشانه اختلال نیست و نیازی به درمان نارضایتی زن نیست.

زمان مراجعه به پزشک است

اگر در شرایطی هستید که سلامت جنسی آیا نگران هستید؟توصیه می کنیم برای صحبت با یک متخصص وقت بگذارید. البته این نگرانی زمانی تشدید می شود که علائم نارضایتی از فعالیت جنسی خود را مشاهده کنید.

علت و درمان نارضایتی زنان

برانگیختگی جنسی و ارگاسم واکنش های پیچیده ای هستند که جنبه های مختلف فیزیکی، عاطفی، حسی و روانی را در بر می گیرند. اگر به هر یک از این جنبه ها مربوط می شود، خطر بی میلی یا بی میلی جنسی یا سی دی بدون حس واژن یک زن برای سلامت جنسی در حال گردش است.

اما قبل از اینکه راه های درمان نارضایتی زنان را بررسی کنیم، باید علت چنین اختلالی را بدانیم.

دلایل شخصی و روانی

تجربیات، رفتارها، سابقه یا سلامت روان گذشته می تواند بخشی از مشکل نارضایتی زنان باشد. این تجربیات شامل موارد زیر است:

 • در گذشته سوء استفاده عاطفی یا جنسی را تجربه کنید
 • عدم آگاهی از فعالیت های برانگیختگی و روابط جنسی
 • تصویر ناسالم از بدن شما
 • احساس گناه یا خجالت از رابطه جنسی
شرم جنسی یکی از علل آنورگاسمی است.

شرم جنسی یکی از علل آنورگاسمی است.

 • باورهای فرهنگی و مذهبی در مورد رابطه جنسی
 • عوامل استرس زا مانند بحران مالی یا عدم عشق بین زن و شوهر
 • موقعیت های روانی مانند اضطراب یا افسردگی

دلایل ایجاد رابطه بین زوجین

بحران های عاطفی بین زن و شوهر، صمیمیت، مشکلات حل نشده، ارتباطات ضعیف، عدم اعتماد یا از دست دادن اعتماد بین همسران، خشونت خانگی توسط زن یا مرد، اختلال در نعوظ مرد یکی از دلایلی است که در رابطه وجود دارد و باعث نارضایتی زن می شود.

دلایل فیزیکی منجر به درمان نارضایتی زنان

به طور کلی، مجموعه بزرگی از موارد زیر باعث می شود یک زن نتواند ارگاسم را تجربه کند:

 • بیماری (دیابت، پرکاری تیروئید، مولتیپل اسکلروزیس)
 • تغییرات فیزیکی و داروها (داروهای فشار خون، داروهای اعصاب، آنتی هیستامین ها و داروهای ضد افسردگی)
 • درمان های تناسلی (هیسترکتومی، جراحی سرطان)
 • الکل و سیگار کشیدن
 • افزایش سن و درج سال پس از یائسگی (یائسگی)

راه های درمان نارضایتی زنان چیست؟

در این بخش قصد داریم به راهکارهای درمانی اختلال نارضایتی زنان اشاره کنیم. با رعایت موارد زیر می توانید برای بهبود و کنترل اختلال آنورگاسمی خود قدم درستی بردارید.

با توجه به توضیحاتی که در بالا نوشتیم، درمان آنورگاسمی به شناسایی مشکل بستگی دارد. اما درمان‌های ممکن شامل تغییر سبک زندگی، مراجعه به درمانگر یا داروها است. همچنین در صورت ابتلا به بیماری خاصی، متخصص با توجه به شرایط شما روش درمان را انتخاب می کند.

تغییر سبک زندگی و زوج درمانی

اولین و موثرترین روش برای مقابله با نارضایتی زنان همین گزینه است. مرحله درمان معمولاً با شناخت بدن خود، نقش هر یک از اعضا و تغییر رفتار آغاز می شود. با هم موارد درمانی را می خوانیم:

تحصیلات– آشنایی با ساختار اندام تناسلی زنانه و عملکرد هر یک در پاسخ به تحریکات جنسی، طرح سوال و رفع ابهامات و باورهای غلط در مورد اعضای بدن خود و تحریکات جنسی.

شناخت بدن و محرک های درمان نارضایتی زنان

شناخت بدن و محرک های درمان نارضایتی زنان

رضایت شخصیاین قسمت از درمان نوعی ورزش و درمان خانگی نارضایتی یک زن است که به شما کمک می کند تا با بدن خود آشنا شوید و بدانید که هر یک از اندام تناسلی شما دقیقاً چگونه به تحریک پاسخ می دهد.

توجه حسی– این تمرین برای زوج هایی در نظر گرفته شده است که باید آن را با هم انجام دهند. هدف از این فیزیوتراپی افزایش تماس صمیمی بدون قصد تحریک زن است. این تمرینات برای زنانی است که درد دارند سردی در رابطه جنسی آنها نیز مفید هستند.

تغییر موقعیت بر اساس جنسیتدرمانگر جنسی می تواند موقعیت هایی را به زوجین پیشنهاد دهد که باعث تحریک بیشتر کلیتوریس در حین مقاربت واژینال شوند.

دارو درمانی

ناگفته نماند که درمان پزشکی برای نارضایتی زنان گزینه دیگری است. البته هنوز شواهد علمی کافی در این مورد وجود ندارد. اما درمان های هورمونی می تواند مفید باشد. باید اضافه کنیم که این گزینه درمانی خطراتی نیز دارد که باید کاملا تحت نظر متخصص این داروها انجام شود.

استروژن درمانیاگر از داروهایی برای درمان علائم پس از قاعدگی استفاده می کنید، این داروها می توانند بر بهبود تجربه جنسی شما نیز تأثیر بگذارند. داروهای کم استروژن مانند پماد یا شیاف نیز گردش خون در اندام تناسلی را بهبود می بخشد و واژن را برای مقاربت آماده می کند.

درمان تستوسترونمکمل تستوسترون می تواند برانگیختگی و ارگاسم را در زنان یائسه بهبود بخشد. البته باید به عوارض آن نیز توجه کرد که شامل آکنه، رشد مو و کاهش کلسترول خوب خون می شود.

بیایید با شما صحبت کنیم

هیچ مشکلی بدون راه حل وجود ندارد. از آنجایی که مشکلات جنسی یکی از مشکلات زندگی مدرن است، می توان راه حلی برای درمان آن در خود زندگی مدرن پیدا کرد.

برای درمان نارضایتی یک زن، راه دور، شناخت بدن و اندام تناسلی، نحوه تحریک هر یک از اعضای گروه، شناسایی مشکلات و موانع روحی و روانی، بهبود رابطه با شریک زندگی و مشاوره با متخصص جنسی و مشاوره لازم نیست. ، در صورت لزوم، داروها. تعدادی گزینه برای کمک به زوج ها وجود دارد.

منبع: mayoclinic، کارکنان مایو کلینیک

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید