60 لیتر بنزین امشب بارگیری می شود


60 لیتر بنزین امشب بارگیری می شود

سهمیه 60 لیتری بنزین خودروهای شخصی در ساعت صفر صبح شنبه (10 مرداد) در کارت های هوشمند سوخت شخصی بدون تغییر شارژ می شود.


به گزارش ایلنا، در دومین ماه تابستان 1401 ماهانه 60 لیتر سهمیه بنزین در کارت هوشمند سوخت شخصی و سهمیه سوخت خودروهای عمومی و خدماتی طبق جدول سهمیه بندی طرح مدیریت سوخت واریز می شود. مصرف.


سهمیه بندی بنزین از روز جمعه 3 آبان 1397 بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه برای کلیه خودروهای بنزینی از صفر آغاز شد.


سقف ذخیره سهمیه بنزین کارت هوشمند سوخت برای دارندگان خودروهای شخصی و موتورسیکلت ابتدا 6 ماه بود، اما در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و اعلام شرایط ویژه برای مقابله با شیوع آن، ملی نفت به توزیع فرآورده پرداخت. این شرکت طی اطلاعیه ای این محدودیت را به 9 ماه تغییر داد، بنابراین کارمزد واریز ماهیانه خودروهای شخصی و موتورسیکلت در صورت عدم استفاده تا 9 ماه در کارت هوشمند سوخت قابل ذخیره است.


در یکی دو سال اخیر با توجه به محدودیت های ویروس کرونا، مصرف سوخت کشور در ایام نوروز نسبت به سال های قبل از ویروس کرونا کاهش یافته است، اما با بهبود شرایط شیوع ویروس کرونا. ، میزان مصرف بنزین در کشور افزایش یافته است. مصرف بنزین کشور در نوروز امسال نسبت به سال گذشته (1400) حدود 30 درصد افزایش داشته است و یکی از مهم ترین دلایل افزایش فوق العاده مصرف، افزایش حجم سفرها با گذشت دو سال از آغاز سال گذشته است. اپیدمی ویروس کرونا و مهار شیوع این بیماری در کشور.


در حال حاضر مصرف روزانه بنزین در کشور از تولید روزانه بنزین در پالایشگاه های کشور پیشی گرفته است که هشداری برای واردات بنزین به کشور محسوب می شود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید